Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkovatruskatGenetiivivatruskan
Monikon genetiivivatruskoidenMonikon genetiivivatruskoitten
Monikon genetiivivatruskojenPartitiivivatruskaa
Monikon partitiivivatruskoitaMonikon partitiivivatruskoja
InessiivivatruskassaMonikon inessiivivatruskoissa
ElatiivivatruskastaMonikon elatiivivatruskoista
IllatiivivatruskaanMonikon illatiivivatruskoihin
AdessiivivatruskallaMonikon adessiivivatruskoilla
AblatiivivatruskaltaMonikon ablatiivivatruskoilta
AllatiivivatruskalleMonikon allatiivivatruskoille
EssiivivatruskanaMonikon essiivivatruskoina
TranslatiivivatruskaksiMonikon translatiivivatruskoiksi
Monikon instruktiivivatruskoinAbessiivivatruskatta
Monikon abessiivivatruskoittaMonikon akkusatiivivatruskat