Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
unsuspecting
Taivutusmuodot
Monikko
pahaa-aavistamattomat
Monikko
pahaa-aavistamattomani
Monikko
pahaa-aavistamattomasi
Monikko
pahaa-aavistamattomamme
Monikko
pahaa-aavistamattomanne
Monikko
pahaa-aavistamattomansa
Genetiivi
pahaa-aavistamattoman
Genetiivi
pahaa-aavistamattomani
Genetiivi
pahaa-aavistamattomasi
Genetiivi
pahaa-aavistamattomamme
Genetiivi
pahaa-aavistamattomanne
Genetiivi
pahaa-aavistamattomansa
Monikon genetiivi
pahaa-aavistamattomien
Monikon genetiivi
pahaa-aavistamattomieni
Monikon genetiivi
pahaa-aavistamattomiesi
Monikon genetiivi
pahaa-aavistamattomiemme
Monikon genetiivi
pahaa-aavistamattomienne
Monikon genetiivi
pahaa-aavistamattomiensa
Partitiivi
pahaa-aavistamatonta
Partitiivi
pahaa-aavistamatontani
Partitiivi
pahaa-aavistamatontasi
Partitiivi
pahaa-aavistamatontamme
Partitiivi
pahaa-aavistamatontanne
Partitiivi
pahaa-aavistamatontaan
Partitiivi
pahaa-aavistamatontansa
Monikon partitiivi
pahaa-aavistamattomia
Monikon partitiivi
pahaa-aavistamattomiani
Monikon partitiivi
pahaa-aavistamattomiasi
Monikon partitiivi
pahaa-aavistamattomiamme
Monikon partitiivi
pahaa-aavistamattomianne
Monikon partitiivi
pahaa-aavistamattomiaan
Monikon partitiivi
pahaa-aavistamattomiansa
Inessiivi
pahaa-aavistamattomassa
Inessiivi
pahaa-aavistamattomassani
Inessiivi
pahaa-aavistamattomassasi
Inessiivi
pahaa-aavistamattomassamme
Inessiivi
pahaa-aavistamattomassanne
Inessiivi
pahaa-aavistamattomassaan
Inessiivi
pahaa-aavistamattomassansa
Monikon inessiivi
pahaa-aavistamattomissa
Monikon inessiivi
pahaa-aavistamattomissani
Monikon inessiivi
pahaa-aavistamattomissasi
Monikon inessiivi
pahaa-aavistamattomissamme
Monikon inessiivi
pahaa-aavistamattomissanne
Monikon inessiivi
pahaa-aavistamattomissaan
Monikon inessiivi
pahaa-aavistamattomissansa
Elatiivi
pahaa-aavistamattomasta
Elatiivi
pahaa-aavistamattomastani
Elatiivi
pahaa-aavistamattomastasi
Elatiivi
pahaa-aavistamattomastamme
Elatiivi
pahaa-aavistamattomastanne
Elatiivi
pahaa-aavistamattomastaan
Elatiivi
pahaa-aavistamattomastansa
Monikon elatiivi
pahaa-aavistamattomista
Monikon elatiivi
pahaa-aavistamattomistani
Monikon elatiivi
pahaa-aavistamattomistasi
Monikon elatiivi
pahaa-aavistamattomistamme
Monikon elatiivi
pahaa-aavistamattomistanne
Monikon elatiivi
pahaa-aavistamattomistaan
Monikon elatiivi
pahaa-aavistamattomistansa
Illatiivi
pahaa-aavistamattomaan
Illatiivi
pahaa-aavistamattomaani
Illatiivi
pahaa-aavistamattomaasi
Illatiivi
pahaa-aavistamattomaamme
Illatiivi
pahaa-aavistamattomaanne
Illatiivi
pahaa-aavistamattomaansa
Monikon illatiivi
pahaa-aavistamattomiin
Monikon illatiivi
pahaa-aavistamattomiini
Monikon illatiivi
pahaa-aavistamattomiisi
Monikon illatiivi
pahaa-aavistamattomiimme
Monikon illatiivi
pahaa-aavistamattomiinne
Monikon illatiivi
pahaa-aavistamattomiinsa
Adessiivi
pahaa-aavistamattomalla
Adessiivi
pahaa-aavistamattomallani
Adessiivi
pahaa-aavistamattomallasi
Adessiivi
pahaa-aavistamattomallamme
Adessiivi
pahaa-aavistamattomallanne
Adessiivi
pahaa-aavistamattomallaan
Adessiivi
pahaa-aavistamattomallansa
Monikon adessiivi
pahaa-aavistamattomilla
Monikon adessiivi
pahaa-aavistamattomillani
Monikon adessiivi
pahaa-aavistamattomillasi
Monikon adessiivi
pahaa-aavistamattomillamme
Monikon adessiivi
pahaa-aavistamattomillanne
Monikon adessiivi
pahaa-aavistamattomillaan
Monikon adessiivi
pahaa-aavistamattomillansa
Ablatiivi
pahaa-aavistamattomalta
Ablatiivi
pahaa-aavistamattomaltani
Ablatiivi
pahaa-aavistamattomaltasi
Ablatiivi
pahaa-aavistamattomaltamme
Ablatiivi
pahaa-aavistamattomaltanne
Ablatiivi
pahaa-aavistamattomaltaan
Ablatiivi
pahaa-aavistamattomaltansa
Monikon ablatiivi
pahaa-aavistamattomilta
Monikon ablatiivi
pahaa-aavistamattomiltani
Monikon ablatiivi
pahaa-aavistamattomiltasi
Monikon ablatiivi
pahaa-aavistamattomiltamme
Monikon ablatiivi
pahaa-aavistamattomiltanne
Monikon ablatiivi
pahaa-aavistamattomiltaan
Monikon ablatiivi
pahaa-aavistamattomiltansa
Allatiivi
pahaa-aavistamattomalle
Allatiivi
pahaa-aavistamattomalleni
Allatiivi
pahaa-aavistamattomallesi
Allatiivi
pahaa-aavistamattomallemme
Allatiivi
pahaa-aavistamattomallenne
Allatiivi
pahaa-aavistamattomalleen
Allatiivi
pahaa-aavistamattomallensa
Monikon allatiivi
pahaa-aavistamattomille
Monikon allatiivi
pahaa-aavistamattomilleni
Monikon allatiivi
pahaa-aavistamattomillesi
Monikon allatiivi
pahaa-aavistamattomillemme
Monikon allatiivi
pahaa-aavistamattomillenne
Monikon allatiivi
pahaa-aavistamattomilleen
Monikon allatiivi
pahaa-aavistamattomillensa
Essiivi
pahaa-aavistamattomana
Essiivi
pahaa-aavistamattomanani
Essiivi
pahaa-aavistamattomanasi
Essiivi
pahaa-aavistamattomanamme
Essiivi
pahaa-aavistamattomananne
Essiivi
pahaa-aavistamattomanaan
Essiivi
pahaa-aavistamattomanansa
Monikon essiivi
pahaa-aavistamattomina
Monikon essiivi
pahaa-aavistamattominani
Monikon essiivi
pahaa-aavistamattominasi
Monikon essiivi
pahaa-aavistamattominamme
Monikon essiivi
pahaa-aavistamattominanne
Monikon essiivi
pahaa-aavistamattominaan
Monikon essiivi
pahaa-aavistamattominansa
Translatiivi
pahaa-aavistamattomaksi
Translatiivi
pahaa-aavistamattomakseni
Translatiivi
pahaa-aavistamattomaksesi
Translatiivi
pahaa-aavistamattomaksemme
Translatiivi
pahaa-aavistamattomaksenne
Translatiivi
pahaa-aavistamattomakseen
Translatiivi
pahaa-aavistamattomaksensa
Monikon translatiivi
pahaa-aavistamattomiksi
Monikon translatiivi
pahaa-aavistamattomikseni
Monikon translatiivi
pahaa-aavistamattomiksesi
Monikon translatiivi
pahaa-aavistamattomiksemme
Monikon translatiivi
pahaa-aavistamattomiksenne
Monikon translatiivi
pahaa-aavistamattomikseen
Monikon translatiivi
pahaa-aavistamattomiksensa
Monikon instruktiivi
pahaa-aavistamattomin
Abessiivi
pahaa-aavistamattomatta
Abessiivi
pahaa-aavistamattomattani
Abessiivi
pahaa-aavistamattomattasi
Abessiivi
pahaa-aavistamattomattamme
Abessiivi
pahaa-aavistamattomattanne
Abessiivi
pahaa-aavistamattomattaan
Abessiivi
pahaa-aavistamattomattansa
Monikon abessiivi
pahaa-aavistamattomitta
Monikon abessiivi
pahaa-aavistamattomittani
Monikon abessiivi
pahaa-aavistamattomittasi
Monikon abessiivi
pahaa-aavistamattomittamme
Monikon abessiivi
pahaa-aavistamattomittanne
Monikon abessiivi
pahaa-aavistamattomittaan
Monikon abessiivi
pahaa-aavistamattomittansa
Monikon komitatiivi
pahaa-aavistamattomine
Monikon komitatiivi
pahaa-aavistamattomineni
Monikon komitatiivi
pahaa-aavistamattominesi
Monikon komitatiivi
pahaa-aavistamattominemme
Monikon komitatiivi
pahaa-aavistamattominenne
Monikon komitatiivi
pahaa-aavistamattomineen
Monikon komitatiivi
pahaa-aavistamattominensa
Monikon akkusatiivi
pahaa-aavistamattomat
Monikon akkusatiivi
pahaa-aavistamattomani
Monikon akkusatiivi
pahaa-aavistamattomasi
Monikon akkusatiivi
pahaa-aavistamattomamme
Monikon akkusatiivi
pahaa-aavistamattomanne
Monikon akkusatiivi
pahaa-aavistamattomansa
Akkusatiivi
pahaa-aavistamattomani
Akkusatiivi
pahaa-aavistamattomasi
Akkusatiivi
pahaa-aavistamattomamme
Akkusatiivi
pahaa-aavistamattomanne
Akkusatiivi
pahaa-aavistamattomansa
Luokat
Adjektiivit