Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

Monikkopahaa-aavistamattomatMonikkopahaa-aavistamattomani
Monikkopahaa-aavistamattomasiMonikkopahaa-aavistamattomamme
Monikkopahaa-aavistamattomanneMonikkopahaa-aavistamattomansa
Genetiivipahaa-aavistamattomanGenetiivipahaa-aavistamattomani
Genetiivipahaa-aavistamattomasiGenetiivipahaa-aavistamattomamme
Genetiivipahaa-aavistamattomanneGenetiivipahaa-aavistamattomansa
Monikon genetiivipahaa-aavistamattomienMonikon genetiivipahaa-aavistamattomieni
Monikon genetiivipahaa-aavistamattomiesiMonikon genetiivipahaa-aavistamattomiemme
Monikon genetiivipahaa-aavistamattomienneMonikon genetiivipahaa-aavistamattomiensa
Partitiivipahaa-aavistamatontaPartitiivipahaa-aavistamatontani
Partitiivipahaa-aavistamatontasiPartitiivipahaa-aavistamatontamme
Partitiivipahaa-aavistamatontannePartitiivipahaa-aavistamatontaan
Partitiivipahaa-aavistamatontansaMonikon partitiivipahaa-aavistamattomia
Monikon partitiivipahaa-aavistamattomianiMonikon partitiivipahaa-aavistamattomiasi
Monikon partitiivipahaa-aavistamattomiammeMonikon partitiivipahaa-aavistamattomianne
Monikon partitiivipahaa-aavistamattomiaanMonikon partitiivipahaa-aavistamattomiansa
Inessiivipahaa-aavistamattomassaInessiivipahaa-aavistamattomassani
Inessiivipahaa-aavistamattomassasiInessiivipahaa-aavistamattomassamme
Inessiivipahaa-aavistamattomassanneInessiivipahaa-aavistamattomassaan
Inessiivipahaa-aavistamattomassansaMonikon inessiivipahaa-aavistamattomissa
Monikon inessiivipahaa-aavistamattomissaniMonikon inessiivipahaa-aavistamattomissasi
Monikon inessiivipahaa-aavistamattomissammeMonikon inessiivipahaa-aavistamattomissanne
Monikon inessiivipahaa-aavistamattomissaanMonikon inessiivipahaa-aavistamattomissansa
Elatiivipahaa-aavistamattomastaElatiivipahaa-aavistamattomastani
Elatiivipahaa-aavistamattomastasiElatiivipahaa-aavistamattomastamme
Elatiivipahaa-aavistamattomastanneElatiivipahaa-aavistamattomastaan
Elatiivipahaa-aavistamattomastansaMonikon elatiivipahaa-aavistamattomista
Monikon elatiivipahaa-aavistamattomistaniMonikon elatiivipahaa-aavistamattomistasi
Monikon elatiivipahaa-aavistamattomistammeMonikon elatiivipahaa-aavistamattomistanne
Monikon elatiivipahaa-aavistamattomistaanMonikon elatiivipahaa-aavistamattomistansa
Illatiivipahaa-aavistamattomaanIllatiivipahaa-aavistamattomaani
Illatiivipahaa-aavistamattomaasiIllatiivipahaa-aavistamattomaamme
Illatiivipahaa-aavistamattomaanneIllatiivipahaa-aavistamattomaansa
Monikon illatiivipahaa-aavistamattomiinMonikon illatiivipahaa-aavistamattomiini
Monikon illatiivipahaa-aavistamattomiisiMonikon illatiivipahaa-aavistamattomiimme
Monikon illatiivipahaa-aavistamattomiinneMonikon illatiivipahaa-aavistamattomiinsa
Adessiivipahaa-aavistamattomallaAdessiivipahaa-aavistamattomallani
Adessiivipahaa-aavistamattomallasiAdessiivipahaa-aavistamattomallamme
Adessiivipahaa-aavistamattomallanneAdessiivipahaa-aavistamattomallaan
Adessiivipahaa-aavistamattomallansaMonikon adessiivipahaa-aavistamattomilla
Monikon adessiivipahaa-aavistamattomillaniMonikon adessiivipahaa-aavistamattomillasi
Monikon adessiivipahaa-aavistamattomillammeMonikon adessiivipahaa-aavistamattomillanne
Monikon adessiivipahaa-aavistamattomillaanMonikon adessiivipahaa-aavistamattomillansa
Ablatiivipahaa-aavistamattomaltaAblatiivipahaa-aavistamattomaltani
Ablatiivipahaa-aavistamattomaltasiAblatiivipahaa-aavistamattomaltamme
Ablatiivipahaa-aavistamattomaltanneAblatiivipahaa-aavistamattomaltaan
Ablatiivipahaa-aavistamattomaltansaMonikon ablatiivipahaa-aavistamattomilta
Monikon ablatiivipahaa-aavistamattomiltaniMonikon ablatiivipahaa-aavistamattomiltasi
Monikon ablatiivipahaa-aavistamattomiltammeMonikon ablatiivipahaa-aavistamattomiltanne
Monikon ablatiivipahaa-aavistamattomiltaanMonikon ablatiivipahaa-aavistamattomiltansa
Allatiivipahaa-aavistamattomalleAllatiivipahaa-aavistamattomalleni
Allatiivipahaa-aavistamattomallesiAllatiivipahaa-aavistamattomallemme
Allatiivipahaa-aavistamattomallenneAllatiivipahaa-aavistamattomalleen
Allatiivipahaa-aavistamattomallensaMonikon allatiivipahaa-aavistamattomille
Monikon allatiivipahaa-aavistamattomilleniMonikon allatiivipahaa-aavistamattomillesi
Monikon allatiivipahaa-aavistamattomillemmeMonikon allatiivipahaa-aavistamattomillenne
Monikon allatiivipahaa-aavistamattomilleenMonikon allatiivipahaa-aavistamattomillensa
Essiivipahaa-aavistamattomanaEssiivipahaa-aavistamattomanani
Essiivipahaa-aavistamattomanasiEssiivipahaa-aavistamattomanamme
Essiivipahaa-aavistamattomananneEssiivipahaa-aavistamattomanaan
Essiivipahaa-aavistamattomanansaMonikon essiivipahaa-aavistamattomina
Monikon essiivipahaa-aavistamattominaniMonikon essiivipahaa-aavistamattominasi
Monikon essiivipahaa-aavistamattominammeMonikon essiivipahaa-aavistamattominanne
Monikon essiivipahaa-aavistamattominaanMonikon essiivipahaa-aavistamattominansa
Translatiivipahaa-aavistamattomaksiTranslatiivipahaa-aavistamattomakseni
Translatiivipahaa-aavistamattomaksesiTranslatiivipahaa-aavistamattomaksemme
Translatiivipahaa-aavistamattomaksenneTranslatiivipahaa-aavistamattomakseen
Translatiivipahaa-aavistamattomaksensaMonikon translatiivipahaa-aavistamattomiksi
Monikon translatiivipahaa-aavistamattomikseniMonikon translatiivipahaa-aavistamattomiksesi
Monikon translatiivipahaa-aavistamattomiksemmeMonikon translatiivipahaa-aavistamattomiksenne
Monikon translatiivipahaa-aavistamattomikseenMonikon translatiivipahaa-aavistamattomiksensa
Monikon instruktiivipahaa-aavistamattominAbessiivipahaa-aavistamattomatta
Abessiivipahaa-aavistamattomattaniAbessiivipahaa-aavistamattomattasi
Abessiivipahaa-aavistamattomattammeAbessiivipahaa-aavistamattomattanne
Abessiivipahaa-aavistamattomattaanAbessiivipahaa-aavistamattomattansa
Monikon abessiivipahaa-aavistamattomittaMonikon abessiivipahaa-aavistamattomittani
Monikon abessiivipahaa-aavistamattomittasiMonikon abessiivipahaa-aavistamattomittamme
Monikon abessiivipahaa-aavistamattomittanneMonikon abessiivipahaa-aavistamattomittaan
Monikon abessiivipahaa-aavistamattomittansaMonikon komitatiivipahaa-aavistamattomine
Monikon komitatiivipahaa-aavistamattomineniMonikon komitatiivipahaa-aavistamattominesi
Monikon komitatiivipahaa-aavistamattominemmeMonikon komitatiivipahaa-aavistamattominenne
Monikon komitatiivipahaa-aavistamattomineenMonikon komitatiivipahaa-aavistamattominensa
Monikon akkusatiivipahaa-aavistamattomatMonikon akkusatiivipahaa-aavistamattomani
Monikon akkusatiivipahaa-aavistamattomasiMonikon akkusatiivipahaa-aavistamattomamme
Monikon akkusatiivipahaa-aavistamattomanneMonikon akkusatiivipahaa-aavistamattomansa
Akkusatiivipahaa-aavistamattomaniAkkusatiivipahaa-aavistamattomasi
Akkusatiivipahaa-aavistamattomammeAkkusatiivipahaa-aavistamattomanne
Akkusatiivipahaa-aavistamattomansa

Luokat