Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiMaltese, in Maltese, Maltese language

Esimerkit

  • Olemme tilanneet toimistolle yhden maltankielisen sanomalehden.
    • We have subscribed one Maltese language newspaper to our office.
  • En ymmärrä tätä tekstiä, se on maltankielinen.
    • I don't understand this text, it is in Maltese.

Taivutusmuodot

MonikkomaltankielisetMonikkomaltankieliseni
MonikkomaltankielisesiMonikkomaltankielisemme
MonikkomaltankielisenneMonikkomaltankielisensä
GenetiivimaltankielisenGenetiivimaltankieliseni
GenetiivimaltankielisesiGenetiivimaltankielisemme
GenetiivimaltankielisenneGenetiivimaltankielisensä
Monikon genetiivimaltankielistenMonikon genetiivimaltankielisien
Monikon genetiivimaltankielisteniMonikon genetiivimaltankielisieni
Monikon genetiivimaltankielistesiMonikon genetiivimaltankielisiesi
Monikon genetiivimaltankielistemmeMonikon genetiivimaltankielisiemme
Monikon genetiivimaltankielistenneMonikon genetiivimaltankielisienne
Monikon genetiivimaltankielistensäMonikon genetiivimaltankielisiensä
PartitiivimaltankielistäPartitiivimaltankielistäni
PartitiivimaltankielistäsiPartitiivimaltankielistämme
PartitiivimaltankielistännePartitiivimaltankielistään
PartitiivimaltankielistänsäMonikon partitiivimaltankielisiä
Monikon partitiivimaltankielisiäniMonikon partitiivimaltankielisiäsi
Monikon partitiivimaltankielisiämmeMonikon partitiivimaltankielisiänne
Monikon partitiivimaltankielisiäänMonikon partitiivimaltankielisiänsä
InessiivimaltankielisessäInessiivimaltankielisessäni
InessiivimaltankielisessäsiInessiivimaltankielisessämme
InessiivimaltankielisessänneInessiivimaltankielisessään
InessiivimaltankielisessänsäMonikon inessiivimaltankielisissä
Monikon inessiivimaltankielisissäniMonikon inessiivimaltankielisissäsi
Monikon inessiivimaltankielisissämmeMonikon inessiivimaltankielisissänne
Monikon inessiivimaltankielisissäänMonikon inessiivimaltankielisissänsä
ElatiivimaltankielisestäElatiivimaltankielisestäni
ElatiivimaltankielisestäsiElatiivimaltankielisestämme
ElatiivimaltankielisestänneElatiivimaltankielisestään
ElatiivimaltankielisestänsäMonikon elatiivimaltankielisistä
Monikon elatiivimaltankielisistäniMonikon elatiivimaltankielisistäsi
Monikon elatiivimaltankielisistämmeMonikon elatiivimaltankielisistänne
Monikon elatiivimaltankielisistäänMonikon elatiivimaltankielisistänsä
IllatiivimaltankieliseenIllatiivimaltankieliseeni
IllatiivimaltankieliseesiIllatiivimaltankieliseemme
IllatiivimaltankieliseenneIllatiivimaltankieliseensä
Monikon illatiivimaltankielisiinMonikon illatiivimaltankielisiini
Monikon illatiivimaltankielisiisiMonikon illatiivimaltankielisiimme
Monikon illatiivimaltankielisiinneMonikon illatiivimaltankielisiinsä
AdessiivimaltankieliselläAdessiivimaltankieliselläni
AdessiivimaltankieliselläsiAdessiivimaltankielisellämme
AdessiivimaltankielisellänneAdessiivimaltankielisellään
AdessiivimaltankielisellänsäMonikon adessiivimaltankielisillä
Monikon adessiivimaltankielisilläniMonikon adessiivimaltankielisilläsi
Monikon adessiivimaltankielisillämmeMonikon adessiivimaltankielisillänne
Monikon adessiivimaltankielisilläänMonikon adessiivimaltankielisillänsä
AblatiivimaltankieliseltäAblatiivimaltankieliseltäni
AblatiivimaltankieliseltäsiAblatiivimaltankieliseltämme
AblatiivimaltankieliseltänneAblatiivimaltankieliseltään
AblatiivimaltankieliseltänsäMonikon ablatiivimaltankielisiltä
Monikon ablatiivimaltankielisiltäniMonikon ablatiivimaltankielisiltäsi
Monikon ablatiivimaltankielisiltämmeMonikon ablatiivimaltankielisiltänne
Monikon ablatiivimaltankielisiltäänMonikon ablatiivimaltankielisiltänsä
AllatiivimaltankieliselleAllatiivimaltankieliselleni
AllatiivimaltankielisellesiAllatiivimaltankielisellemme
AllatiivimaltankielisellenneAllatiivimaltankieliselleen
AllatiivimaltankielisellensäMonikon allatiivimaltankielisille
Monikon allatiivimaltankielisilleniMonikon allatiivimaltankielisillesi
Monikon allatiivimaltankielisillemmeMonikon allatiivimaltankielisillenne
Monikon allatiivimaltankielisilleenMonikon allatiivimaltankielisillensä
EssiivimaltankielisenäEssiivimaltankielisenäni
EssiivimaltankielisenäsiEssiivimaltankielisenämme
EssiivimaltankielisenänneEssiivimaltankielisenään
EssiivimaltankielisenänsäMonikon essiivimaltankielisinä
Monikon essiivimaltankielisinäniMonikon essiivimaltankielisinäsi
Monikon essiivimaltankielisinämmeMonikon essiivimaltankielisinänne
Monikon essiivimaltankielisinäänMonikon essiivimaltankielisinänsä
TranslatiivimaltankieliseksiTranslatiivimaltankielisekseni
TranslatiivimaltankieliseksesiTranslatiivimaltankieliseksemme
TranslatiivimaltankieliseksenneTranslatiivimaltankielisekseen
TranslatiivimaltankieliseksensäMonikon translatiivimaltankielisiksi
Monikon translatiivimaltankielisikseniMonikon translatiivimaltankielisiksesi
Monikon translatiivimaltankielisiksemmeMonikon translatiivimaltankielisiksenne
Monikon translatiivimaltankielisikseenMonikon translatiivimaltankielisiksensä
Monikon instruktiivimaltankielisinAbessiivimaltankielisettä
AbessiivimaltankielisettäniAbessiivimaltankielisettäsi
AbessiivimaltankielisettämmeAbessiivimaltankielisettänne
AbessiivimaltankielisettäänAbessiivimaltankielisettänsä
Monikon abessiivimaltankielisittäMonikon abessiivimaltankielisittäni
Monikon abessiivimaltankielisittäsiMonikon abessiivimaltankielisittämme
Monikon abessiivimaltankielisittänneMonikon abessiivimaltankielisittään
Monikon abessiivimaltankielisittänsäMonikon komitatiivimaltankielisine
Monikon komitatiivimaltankielisineniMonikon komitatiivimaltankielisinesi
Monikon komitatiivimaltankielisinemmeMonikon komitatiivimaltankielisinenne
Monikon komitatiivimaltankielisineenMonikon komitatiivimaltankielisinensä
Monikon akkusatiivimaltankielisetMonikon akkusatiivimaltankieliseni
Monikon akkusatiivimaltankielisesiMonikon akkusatiivimaltankielisemme
Monikon akkusatiivimaltankielisenneMonikon akkusatiivimaltankielisensä
AkkusatiivimaltankieliseniAkkusatiivimaltankielisesi
AkkusatiivimaltankielisemmeAkkusatiivimaltankielisenne
Akkusatiivimaltankielisensä

Luokat