| Käännös | |
|---|---|
| 1. | voz {f} |
| Monikko | pääluokat | Genetiivi | pääluokan |
| Monikon genetiivi | pääluokkien | Partitiivi | pääluokkaa |
| Monikon partitiivi | pääluokkia | Inessiivi | pääluokassa |
| Monikon inessiivi | pääluokissa | Elatiivi | pääluokasta |
| Monikon elatiivi | pääluokista | Illatiivi | pääluokkaan |
| Monikon illatiivi | pääluokkiin | Adessiivi | pääluokalla |
| Monikon adessiivi | pääluokilla | Ablatiivi | pääluokalta |
| Monikon ablatiivi | pääluokilta | Allatiivi | pääluokalle |
| Monikon allatiivi | pääluokille | Essiivi | pääluokkana |
| Monikon essiivi | pääluokkina | Translatiivi | pääluokaksi |
| Monikon translatiivi | pääluokiksi | Monikon instruktiivi | pääluokin |
| Abessiivi | pääluokatta | Monikon abessiivi | pääluokitta |
| Monikon akkusatiivi | pääluokat |