Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko etenevä?

Taivutusmuodot

MonikkoedistyvätMonikkoedistyväni
MonikkoedistyväsiMonikkoedistyvämme
MonikkoedistyvänneMonikkoedistyvänsä
GenetiiviedistyvänGenetiiviedistyväni
GenetiiviedistyväsiGenetiiviedistyvämme
GenetiiviedistyvänneGenetiiviedistyvänsä
Monikon genetiiviedistyvienMonikon genetiiviedistyvieni
Monikon genetiiviedistyviesiMonikon genetiiviedistyviemme
Monikon genetiiviedistyvienneMonikon genetiiviedistyviensä
PartitiiviedistyvääPartitiiviedistyvääni
PartitiiviedistyvääsiPartitiiviedistyväämme
PartitiiviedistyväännePartitiiviedistyväänsä
Monikon partitiiviedistyviäMonikon partitiiviedistyviäni
Monikon partitiiviedistyviäsiMonikon partitiiviedistyviämme
Monikon partitiiviedistyviänneMonikon partitiiviedistyviään
Monikon partitiiviedistyviänsäInessiiviedistyvässä
InessiiviedistyvässäniInessiiviedistyvässäsi
InessiiviedistyvässämmeInessiiviedistyvässänne
InessiiviedistyvässäänInessiiviedistyvässänsä
Monikon inessiiviedistyvissäMonikon inessiiviedistyvissäni
Monikon inessiiviedistyvissäsiMonikon inessiiviedistyvissämme
Monikon inessiiviedistyvissänneMonikon inessiiviedistyvissään
Monikon inessiiviedistyvissänsäElatiiviedistyvästä
ElatiiviedistyvästäniElatiiviedistyvästäsi
ElatiiviedistyvästämmeElatiiviedistyvästänne
ElatiiviedistyvästäänElatiiviedistyvästänsä
Monikon elatiiviedistyvistäMonikon elatiiviedistyvistäni
Monikon elatiiviedistyvistäsiMonikon elatiiviedistyvistämme
Monikon elatiiviedistyvistänneMonikon elatiiviedistyvistään
Monikon elatiiviedistyvistänsäIllatiiviedistyvään
IllatiiviedistyvääniIllatiiviedistyvääsi
IllatiiviedistyväämmeIllatiiviedistyväänne
IllatiiviedistyväänsäMonikon illatiiviedistyviin
Monikon illatiiviedistyviiniMonikon illatiiviedistyviisi
Monikon illatiiviedistyviimmeMonikon illatiiviedistyviinne
Monikon illatiiviedistyviinsäAdessiiviedistyvällä
AdessiiviedistyvälläniAdessiiviedistyvälläsi
AdessiiviedistyvällämmeAdessiiviedistyvällänne
AdessiiviedistyvälläänAdessiiviedistyvällänsä
Monikon adessiiviedistyvilläMonikon adessiiviedistyvilläni
Monikon adessiiviedistyvilläsiMonikon adessiiviedistyvillämme
Monikon adessiiviedistyvillänneMonikon adessiiviedistyvillään
Monikon adessiiviedistyvillänsäAblatiiviedistyvältä
AblatiiviedistyvältäniAblatiiviedistyvältäsi
AblatiiviedistyvältämmeAblatiiviedistyvältänne
AblatiiviedistyvältäänAblatiiviedistyvältänsä
Monikon ablatiiviedistyviltäMonikon ablatiiviedistyviltäni
Monikon ablatiiviedistyviltäsiMonikon ablatiiviedistyviltämme
Monikon ablatiiviedistyviltänneMonikon ablatiiviedistyviltään
Monikon ablatiiviedistyviltänsäAllatiiviedistyvälle
AllatiiviedistyvälleniAllatiiviedistyvällesi
AllatiiviedistyvällemmeAllatiiviedistyvällenne
AllatiiviedistyvälleenAllatiiviedistyvällensä
Monikon allatiiviedistyvilleMonikon allatiiviedistyvilleni
Monikon allatiiviedistyvillesiMonikon allatiiviedistyvillemme
Monikon allatiiviedistyvillenneMonikon allatiiviedistyvilleen
Monikon allatiiviedistyvillensäEssiiviedistyvänä
EssiiviedistyvänäniEssiiviedistyvänäsi
EssiiviedistyvänämmeEssiiviedistyvänänne
EssiiviedistyvänäänEssiiviedistyvänänsä
Monikon essiiviedistyvinäMonikon essiiviedistyvinäni
Monikon essiiviedistyvinäsiMonikon essiiviedistyvinämme
Monikon essiiviedistyvinänneMonikon essiiviedistyvinään
Monikon essiiviedistyvinänsäTranslatiiviedistyväksi
TranslatiiviedistyväkseniTranslatiiviedistyväksesi
TranslatiiviedistyväksemmeTranslatiiviedistyväksenne
TranslatiiviedistyväkseenTranslatiiviedistyväksensä
Monikon translatiiviedistyviksiMonikon translatiiviedistyvikseni
Monikon translatiiviedistyviksesiMonikon translatiiviedistyviksemme
Monikon translatiiviedistyviksenneMonikon translatiiviedistyvikseen
Monikon translatiiviedistyviksensäMonikon instruktiiviedistyvin
AbessiiviedistyvättäAbessiiviedistyvättäni
AbessiiviedistyvättäsiAbessiiviedistyvättämme
AbessiiviedistyvättänneAbessiiviedistyvättään
AbessiiviedistyvättänsäMonikon abessiiviedistyvittä
Monikon abessiiviedistyvittäniMonikon abessiiviedistyvittäsi
Monikon abessiiviedistyvittämmeMonikon abessiiviedistyvittänne
Monikon abessiiviedistyvittäänMonikon abessiiviedistyvittänsä
Monikon komitatiiviedistyvineMonikon komitatiiviedistyvineni
Monikon komitatiiviedistyvinesiMonikon komitatiiviedistyvinemme
Monikon komitatiiviedistyvinenneMonikon komitatiiviedistyvineen
Monikon komitatiiviedistyvinensäMonikon akkusatiiviedistyvät
Monikon akkusatiiviedistyväniMonikon akkusatiiviedistyväsi
Monikon akkusatiiviedistyvämmeMonikon akkusatiiviedistyvänne
Monikon akkusatiiviedistyvänsäAkkusatiiviedistyväni
AkkusatiiviedistyväsiAkkusatiiviedistyvämme
AkkusatiiviedistyvänneAkkusatiiviedistyvänsä