Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | edistyvät | Monikko | edistyväni |
| Monikko | edistyväsi | Monikko | edistyvämme |
| Monikko | edistyvänne | Monikko | edistyvänsä |
| Genetiivi | edistyvän | Genetiivi | edistyväni |
| Genetiivi | edistyväsi | Genetiivi | edistyvämme |
| Genetiivi | edistyvänne | Genetiivi | edistyvänsä |
| Monikon genetiivi | edistyvien | Monikon genetiivi | edistyvieni |
| Monikon genetiivi | edistyviesi | Monikon genetiivi | edistyviemme |
| Monikon genetiivi | edistyvienne | Monikon genetiivi | edistyviensä |
| Partitiivi | edistyvää | Partitiivi | edistyvääni |
| Partitiivi | edistyvääsi | Partitiivi | edistyväämme |
| Partitiivi | edistyväänne | Partitiivi | edistyväänsä |
| Monikon partitiivi | edistyviä | Monikon partitiivi | edistyviäni |
| Monikon partitiivi | edistyviäsi | Monikon partitiivi | edistyviämme |
| Monikon partitiivi | edistyviänne | Monikon partitiivi | edistyviään |
| Monikon partitiivi | edistyviänsä | Inessiivi | edistyvässä |
| Inessiivi | edistyvässäni | Inessiivi | edistyvässäsi |
| Inessiivi | edistyvässämme | Inessiivi | edistyvässänne |
| Inessiivi | edistyvässään | Inessiivi | edistyvässänsä |
| Monikon inessiivi | edistyvissä | Monikon inessiivi | edistyvissäni |
| Monikon inessiivi | edistyvissäsi | Monikon inessiivi | edistyvissämme |
| Monikon inessiivi | edistyvissänne | Monikon inessiivi | edistyvissään |
| Monikon inessiivi | edistyvissänsä | Elatiivi | edistyvästä |
| Elatiivi | edistyvästäni | Elatiivi | edistyvästäsi |
| Elatiivi | edistyvästämme | Elatiivi | edistyvästänne |
| Elatiivi | edistyvästään | Elatiivi | edistyvästänsä |
| Monikon elatiivi | edistyvistä | Monikon elatiivi | edistyvistäni |
| Monikon elatiivi | edistyvistäsi | Monikon elatiivi | edistyvistämme |
| Monikon elatiivi | edistyvistänne | Monikon elatiivi | edistyvistään |
| Monikon elatiivi | edistyvistänsä | Illatiivi | edistyvään |
| Illatiivi | edistyvääni | Illatiivi | edistyvääsi |
| Illatiivi | edistyväämme | Illatiivi | edistyväänne |
| Illatiivi | edistyväänsä | Monikon illatiivi | edistyviin |
| Monikon illatiivi | edistyviini | Monikon illatiivi | edistyviisi |
| Monikon illatiivi | edistyviimme | Monikon illatiivi | edistyviinne |
| Monikon illatiivi | edistyviinsä | Adessiivi | edistyvällä |
| Adessiivi | edistyvälläni | Adessiivi | edistyvälläsi |
| Adessiivi | edistyvällämme | Adessiivi | edistyvällänne |
| Adessiivi | edistyvällään | Adessiivi | edistyvällänsä |
| Monikon adessiivi | edistyvillä | Monikon adessiivi | edistyvilläni |
| Monikon adessiivi | edistyvilläsi | Monikon adessiivi | edistyvillämme |
| Monikon adessiivi | edistyvillänne | Monikon adessiivi | edistyvillään |
| Monikon adessiivi | edistyvillänsä | Ablatiivi | edistyvältä |
| Ablatiivi | edistyvältäni | Ablatiivi | edistyvältäsi |
| Ablatiivi | edistyvältämme | Ablatiivi | edistyvältänne |
| Ablatiivi | edistyvältään | Ablatiivi | edistyvältänsä |
| Monikon ablatiivi | edistyviltä | Monikon ablatiivi | edistyviltäni |
| Monikon ablatiivi | edistyviltäsi | Monikon ablatiivi | edistyviltämme |
| Monikon ablatiivi | edistyviltänne | Monikon ablatiivi | edistyviltään |
| Monikon ablatiivi | edistyviltänsä | Allatiivi | edistyvälle |
| Allatiivi | edistyvälleni | Allatiivi | edistyvällesi |
| Allatiivi | edistyvällemme | Allatiivi | edistyvällenne |
| Allatiivi | edistyvälleen | Allatiivi | edistyvällensä |
| Monikon allatiivi | edistyville | Monikon allatiivi | edistyvilleni |
| Monikon allatiivi | edistyvillesi | Monikon allatiivi | edistyvillemme |
| Monikon allatiivi | edistyvillenne | Monikon allatiivi | edistyvilleen |
| Monikon allatiivi | edistyvillensä | Essiivi | edistyvänä |
| Essiivi | edistyvänäni | Essiivi | edistyvänäsi |
| Essiivi | edistyvänämme | Essiivi | edistyvänänne |
| Essiivi | edistyvänään | Essiivi | edistyvänänsä |
| Monikon essiivi | edistyvinä | Monikon essiivi | edistyvinäni |
| Monikon essiivi | edistyvinäsi | Monikon essiivi | edistyvinämme |
| Monikon essiivi | edistyvinänne | Monikon essiivi | edistyvinään |
| Monikon essiivi | edistyvinänsä | Translatiivi | edistyväksi |
| Translatiivi | edistyväkseni | Translatiivi | edistyväksesi |
| Translatiivi | edistyväksemme | Translatiivi | edistyväksenne |
| Translatiivi | edistyväkseen | Translatiivi | edistyväksensä |
| Monikon translatiivi | edistyviksi | Monikon translatiivi | edistyvikseni |
| Monikon translatiivi | edistyviksesi | Monikon translatiivi | edistyviksemme |
| Monikon translatiivi | edistyviksenne | Monikon translatiivi | edistyvikseen |
| Monikon translatiivi | edistyviksensä | Monikon instruktiivi | edistyvin |
| Abessiivi | edistyvättä | Abessiivi | edistyvättäni |
| Abessiivi | edistyvättäsi | Abessiivi | edistyvättämme |
| Abessiivi | edistyvättänne | Abessiivi | edistyvättään |
| Abessiivi | edistyvättänsä | Monikon abessiivi | edistyvittä |
| Monikon abessiivi | edistyvittäni | Monikon abessiivi | edistyvittäsi |
| Monikon abessiivi | edistyvittämme | Monikon abessiivi | edistyvittänne |
| Monikon abessiivi | edistyvittään | Monikon abessiivi | edistyvittänsä |
| Monikon komitatiivi | edistyvine | Monikon komitatiivi | edistyvineni |
| Monikon komitatiivi | edistyvinesi | Monikon komitatiivi | edistyvinemme |
| Monikon komitatiivi | edistyvinenne | Monikon komitatiivi | edistyvineen |
| Monikon komitatiivi | edistyvinensä | Monikon akkusatiivi | edistyvät |
| Monikon akkusatiivi | edistyväni | Monikon akkusatiivi | edistyväsi |
| Monikon akkusatiivi | edistyvämme | Monikon akkusatiivi | edistyvänne |
| Monikon akkusatiivi | edistyvänsä | Akkusatiivi | edistyväni |
| Akkusatiivi | edistyväsi | Akkusatiivi | edistyvämme |
| Akkusatiivi | edistyvänne | Akkusatiivi | edistyvänsä |