Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | degeneroitumiset | Genetiivi | degeneroitumisen |
| Monikon genetiivi | degeneroitumisten | Monikon genetiivi | degeneroitumisien |
| Partitiivi | degeneroitumista | Monikon partitiivi | degeneroitumisia |
| Inessiivi | degeneroitumisessa | Monikon inessiivi | degeneroitumisissa |
| Elatiivi | degeneroitumisesta | Monikon elatiivi | degeneroitumisista |
| Illatiivi | degeneroitumiseen | Monikon illatiivi | degeneroitumisiin |
| Adessiivi | degeneroitumisella | Monikon adessiivi | degeneroitumisilla |
| Ablatiivi | degeneroitumiselta | Monikon ablatiivi | degeneroitumisilta |
| Allatiivi | degeneroitumiselle | Monikon allatiivi | degeneroitumisille |
| Essiivi | degeneroitumisena | Monikon essiivi | degeneroitumisina |
| Translatiivi | degeneroitumiseksi | Monikon translatiivi | degeneroitumisiksi |
| Monikon instruktiivi | degeneroitumisin | Abessiivi | degeneroitumisetta |
| Monikon abessiivi | degeneroitumisitta | Monikon akkusatiivi | degeneroitumiset |