Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkodegeneroituvatMonikkodegeneroituvani
MonikkodegeneroituvasiMonikkodegeneroituvamme
MonikkodegeneroituvanneMonikkodegeneroituvansa
GenetiividegeneroituvanGenetiividegeneroituvani
GenetiividegeneroituvasiGenetiividegeneroituvamme
GenetiividegeneroituvanneGenetiividegeneroituvansa
Monikon genetiividegeneroituvienMonikon genetiividegeneroituvieni
Monikon genetiividegeneroituviesiMonikon genetiividegeneroituviemme
Monikon genetiividegeneroituvienneMonikon genetiividegeneroituviensa
PartitiividegeneroituvaaPartitiividegeneroituvaani
PartitiividegeneroituvaasiPartitiividegeneroituvaamme
PartitiividegeneroituvaannePartitiividegeneroituvaansa
Monikon partitiividegeneroituviaMonikon partitiividegeneroituviani
Monikon partitiividegeneroituviasiMonikon partitiividegeneroituviamme
Monikon partitiividegeneroituvianneMonikon partitiividegeneroituviaan
Monikon partitiividegeneroituviansaInessiividegeneroituvassa
InessiividegeneroituvassaniInessiividegeneroituvassasi
InessiividegeneroituvassammeInessiividegeneroituvassanne
InessiividegeneroituvassaanInessiividegeneroituvassansa
Monikon inessiividegeneroituvissaMonikon inessiividegeneroituvissani
Monikon inessiividegeneroituvissasiMonikon inessiividegeneroituvissamme
Monikon inessiividegeneroituvissanneMonikon inessiividegeneroituvissaan
Monikon inessiividegeneroituvissansaElatiividegeneroituvasta
ElatiividegeneroituvastaniElatiividegeneroituvastasi
ElatiividegeneroituvastammeElatiividegeneroituvastanne
ElatiividegeneroituvastaanElatiividegeneroituvastansa
Monikon elatiividegeneroituvistaMonikon elatiividegeneroituvistani
Monikon elatiividegeneroituvistasiMonikon elatiividegeneroituvistamme
Monikon elatiividegeneroituvistanneMonikon elatiividegeneroituvistaan
Monikon elatiividegeneroituvistansaIllatiividegeneroituvaan
IllatiividegeneroituvaaniIllatiividegeneroituvaasi
IllatiividegeneroituvaammeIllatiividegeneroituvaanne
IllatiividegeneroituvaansaMonikon illatiividegeneroituviin
Monikon illatiividegeneroituviiniMonikon illatiividegeneroituviisi
Monikon illatiividegeneroituviimmeMonikon illatiividegeneroituviinne
Monikon illatiividegeneroituviinsaAdessiividegeneroituvalla
AdessiividegeneroituvallaniAdessiividegeneroituvallasi
AdessiividegeneroituvallammeAdessiividegeneroituvallanne
AdessiividegeneroituvallaanAdessiividegeneroituvallansa
Monikon adessiividegeneroituvillaMonikon adessiividegeneroituvillani
Monikon adessiividegeneroituvillasiMonikon adessiividegeneroituvillamme
Monikon adessiividegeneroituvillanneMonikon adessiividegeneroituvillaan
Monikon adessiividegeneroituvillansaAblatiividegeneroituvalta
AblatiividegeneroituvaltaniAblatiividegeneroituvaltasi
AblatiividegeneroituvaltammeAblatiividegeneroituvaltanne
AblatiividegeneroituvaltaanAblatiividegeneroituvaltansa
Monikon ablatiividegeneroituviltaMonikon ablatiividegeneroituviltani
Monikon ablatiividegeneroituviltasiMonikon ablatiividegeneroituviltamme
Monikon ablatiividegeneroituviltanneMonikon ablatiividegeneroituviltaan
Monikon ablatiividegeneroituviltansaAllatiividegeneroituvalle
AllatiividegeneroituvalleniAllatiividegeneroituvallesi
AllatiividegeneroituvallemmeAllatiividegeneroituvallenne
AllatiividegeneroituvalleenAllatiividegeneroituvallensa
Monikon allatiividegeneroituvilleMonikon allatiividegeneroituvilleni
Monikon allatiividegeneroituvillesiMonikon allatiividegeneroituvillemme
Monikon allatiividegeneroituvillenneMonikon allatiividegeneroituvilleen
Monikon allatiividegeneroituvillensaEssiividegeneroituvana
EssiividegeneroituvananiEssiividegeneroituvanasi
EssiividegeneroituvanammeEssiividegeneroituvananne
EssiividegeneroituvanaanEssiividegeneroituvanansa
Monikon essiividegeneroituvinaMonikon essiividegeneroituvinani
Monikon essiividegeneroituvinasiMonikon essiividegeneroituvinamme
Monikon essiividegeneroituvinanneMonikon essiividegeneroituvinaan
Monikon essiividegeneroituvinansaTranslatiividegeneroituvaksi
TranslatiividegeneroituvakseniTranslatiividegeneroituvaksesi
TranslatiividegeneroituvaksemmeTranslatiividegeneroituvaksenne
TranslatiividegeneroituvakseenTranslatiividegeneroituvaksensa
Monikon translatiividegeneroituviksiMonikon translatiividegeneroituvikseni
Monikon translatiividegeneroituviksesiMonikon translatiividegeneroituviksemme
Monikon translatiividegeneroituviksenneMonikon translatiividegeneroituvikseen
Monikon translatiividegeneroituviksensaMonikon instruktiividegeneroituvin
AbessiividegeneroituvattaAbessiividegeneroituvattani
AbessiividegeneroituvattasiAbessiividegeneroituvattamme
AbessiividegeneroituvattanneAbessiividegeneroituvattaan
AbessiividegeneroituvattansaMonikon abessiividegeneroituvitta
Monikon abessiividegeneroituvittaniMonikon abessiividegeneroituvittasi
Monikon abessiividegeneroituvittammeMonikon abessiividegeneroituvittanne
Monikon abessiividegeneroituvittaanMonikon abessiividegeneroituvittansa
Monikon komitatiividegeneroituvineMonikon komitatiividegeneroituvineni
Monikon komitatiividegeneroituvinesiMonikon komitatiividegeneroituvinemme
Monikon komitatiividegeneroituvinenneMonikon komitatiividegeneroituvineen
Monikon komitatiividegeneroituvinensaMonikon akkusatiividegeneroituvat
Monikon akkusatiividegeneroituvaniMonikon akkusatiividegeneroituvasi
Monikon akkusatiividegeneroituvammeMonikon akkusatiividegeneroituvanne
Monikon akkusatiividegeneroituvansaAkkusatiividegeneroituvani
AkkusatiividegeneroituvasiAkkusatiividegeneroituvamme
AkkusatiividegeneroituvanneAkkusatiividegeneroituvansa