Sanakirja.org
Dark Mode
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
degeneroitua
degeneroitui
degeneroituivat
degeneroitukaa
degeneroituko
degeneroituman
degeneroitune
degeneroitunut plasma
degeneroitunut puolijohde
degeneroituu
degeneroituvat
degeneroiva
deglasiaatio
deglobalisaatio
Taivutusmuodot
Monikko
degeneroituvat
Monikko
degeneroituvani
Monikko
degeneroituvasi
Monikko
degeneroituvamme
Monikko
degeneroituvanne
Monikko
degeneroituvansa
Genetiivi
degeneroituvan
Genetiivi
degeneroituvani
Genetiivi
degeneroituvasi
Genetiivi
degeneroituvamme
Genetiivi
degeneroituvanne
Genetiivi
degeneroituvansa
Monikon genetiivi
degeneroituvien
Monikon genetiivi
degeneroituvieni
Monikon genetiivi
degeneroituviesi
Monikon genetiivi
degeneroituviemme
Monikon genetiivi
degeneroituvienne
Monikon genetiivi
degeneroituviensa
Partitiivi
degeneroituvaa
Partitiivi
degeneroituvaani
Partitiivi
degeneroituvaasi
Partitiivi
degeneroituvaamme
Partitiivi
degeneroituvaanne
Partitiivi
degeneroituvaansa
Monikon partitiivi
degeneroituvia
Monikon partitiivi
degeneroituviani
Monikon partitiivi
degeneroituviasi
Monikon partitiivi
degeneroituviamme
Monikon partitiivi
degeneroituvianne
Monikon partitiivi
degeneroituviaan
Monikon partitiivi
degeneroituviansa
Inessiivi
degeneroituvassa
Inessiivi
degeneroituvassani
Inessiivi
degeneroituvassasi
Inessiivi
degeneroituvassamme
Inessiivi
degeneroituvassanne
Inessiivi
degeneroituvassaan
Inessiivi
degeneroituvassansa
Monikon inessiivi
degeneroituvissa
Monikon inessiivi
degeneroituvissani
Monikon inessiivi
degeneroituvissasi
Monikon inessiivi
degeneroituvissamme
Monikon inessiivi
degeneroituvissanne
Monikon inessiivi
degeneroituvissaan
Monikon inessiivi
degeneroituvissansa
Elatiivi
degeneroituvasta
Elatiivi
degeneroituvastani
Elatiivi
degeneroituvastasi
Elatiivi
degeneroituvastamme
Elatiivi
degeneroituvastanne
Elatiivi
degeneroituvastaan
Elatiivi
degeneroituvastansa
Monikon elatiivi
degeneroituvista
Monikon elatiivi
degeneroituvistani
Monikon elatiivi
degeneroituvistasi
Monikon elatiivi
degeneroituvistamme
Monikon elatiivi
degeneroituvistanne
Monikon elatiivi
degeneroituvistaan
Monikon elatiivi
degeneroituvistansa
Illatiivi
degeneroituvaan
Illatiivi
degeneroituvaani
Illatiivi
degeneroituvaasi
Illatiivi
degeneroituvaamme
Illatiivi
degeneroituvaanne
Illatiivi
degeneroituvaansa
Monikon illatiivi
degeneroituviin
Monikon illatiivi
degeneroituviini
Monikon illatiivi
degeneroituviisi
Monikon illatiivi
degeneroituviimme
Monikon illatiivi
degeneroituviinne
Monikon illatiivi
degeneroituviinsa
Adessiivi
degeneroituvalla
Adessiivi
degeneroituvallani
Adessiivi
degeneroituvallasi
Adessiivi
degeneroituvallamme
Adessiivi
degeneroituvallanne
Adessiivi
degeneroituvallaan
Adessiivi
degeneroituvallansa
Monikon adessiivi
degeneroituvilla
Monikon adessiivi
degeneroituvillani
Monikon adessiivi
degeneroituvillasi
Monikon adessiivi
degeneroituvillamme
Monikon adessiivi
degeneroituvillanne
Monikon adessiivi
degeneroituvillaan
Monikon adessiivi
degeneroituvillansa
Ablatiivi
degeneroituvalta
Ablatiivi
degeneroituvaltani
Ablatiivi
degeneroituvaltasi
Ablatiivi
degeneroituvaltamme
Ablatiivi
degeneroituvaltanne
Ablatiivi
degeneroituvaltaan
Ablatiivi
degeneroituvaltansa
Monikon ablatiivi
degeneroituvilta
Monikon ablatiivi
degeneroituviltani
Monikon ablatiivi
degeneroituviltasi
Monikon ablatiivi
degeneroituviltamme
Monikon ablatiivi
degeneroituviltanne
Monikon ablatiivi
degeneroituviltaan
Monikon ablatiivi
degeneroituviltansa
Allatiivi
degeneroituvalle
Allatiivi
degeneroituvalleni
Allatiivi
degeneroituvallesi
Allatiivi
degeneroituvallemme
Allatiivi
degeneroituvallenne
Allatiivi
degeneroituvalleen
Allatiivi
degeneroituvallensa
Monikon allatiivi
degeneroituville
Monikon allatiivi
degeneroituvilleni
Monikon allatiivi
degeneroituvillesi
Monikon allatiivi
degeneroituvillemme
Monikon allatiivi
degeneroituvillenne
Monikon allatiivi
degeneroituvilleen
Monikon allatiivi
degeneroituvillensa
Essiivi
degeneroituvana
Essiivi
degeneroituvanani
Essiivi
degeneroituvanasi
Essiivi
degeneroituvanamme
Essiivi
degeneroituvananne
Essiivi
degeneroituvanaan
Essiivi
degeneroituvanansa
Monikon essiivi
degeneroituvina
Monikon essiivi
degeneroituvinani
Monikon essiivi
degeneroituvinasi
Monikon essiivi
degeneroituvinamme
Monikon essiivi
degeneroituvinanne
Monikon essiivi
degeneroituvinaan
Monikon essiivi
degeneroituvinansa
Translatiivi
degeneroituvaksi
Translatiivi
degeneroituvakseni
Translatiivi
degeneroituvaksesi
Translatiivi
degeneroituvaksemme
Translatiivi
degeneroituvaksenne
Translatiivi
degeneroituvakseen
Translatiivi
degeneroituvaksensa
Monikon translatiivi
degeneroituviksi
Monikon translatiivi
degeneroituvikseni
Monikon translatiivi
degeneroituviksesi
Monikon translatiivi
degeneroituviksemme
Monikon translatiivi
degeneroituviksenne
Monikon translatiivi
degeneroituvikseen
Monikon translatiivi
degeneroituviksensa
Monikon instruktiivi
degeneroituvin
Abessiivi
degeneroituvatta
Abessiivi
degeneroituvattani
Abessiivi
degeneroituvattasi
Abessiivi
degeneroituvattamme
Abessiivi
degeneroituvattanne
Abessiivi
degeneroituvattaan
Abessiivi
degeneroituvattansa
Monikon abessiivi
degeneroituvitta
Monikon abessiivi
degeneroituvittani
Monikon abessiivi
degeneroituvittasi
Monikon abessiivi
degeneroituvittamme
Monikon abessiivi
degeneroituvittanne
Monikon abessiivi
degeneroituvittaan
Monikon abessiivi
degeneroituvittansa
Monikon komitatiivi
degeneroituvine
Monikon komitatiivi
degeneroituvineni
Monikon komitatiivi
degeneroituvinesi
Monikon komitatiivi
degeneroituvinemme
Monikon komitatiivi
degeneroituvinenne
Monikon komitatiivi
degeneroituvineen
Monikon komitatiivi
degeneroituvinensa
Monikon akkusatiivi
degeneroituvat
Monikon akkusatiivi
degeneroituvani
Monikon akkusatiivi
degeneroituvasi
Monikon akkusatiivi
degeneroituvamme
Monikon akkusatiivi
degeneroituvanne
Monikon akkusatiivi
degeneroituvansa
Akkusatiivi
degeneroituvani
Akkusatiivi
degeneroituvasi
Akkusatiivi
degeneroituvamme
Akkusatiivi
degeneroituvanne
Akkusatiivi
degeneroituvansa