Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkopieksevätMonikkopiekseväni
MonikkopiekseväsiMonikkopieksevämme
MonikkopieksevänneMonikkopieksevänsä
GenetiivipieksevänGenetiivipiekseväni
GenetiivipiekseväsiGenetiivipieksevämme
GenetiivipieksevänneGenetiivipieksevänsä
Monikon genetiivipieksevienMonikon genetiivipieksevieni
Monikon genetiivipiekseviesiMonikon genetiivipiekseviemme
Monikon genetiivipieksevienneMonikon genetiivipiekseviensä
PartitiivipieksevääPartitiivipieksevääni
PartitiivipieksevääsiPartitiivipiekseväämme
PartitiivipiekseväännePartitiivipiekseväänsä
Monikon partitiivipiekseviäMonikon partitiivipiekseviäni
Monikon partitiivipiekseviäsiMonikon partitiivipiekseviämme
Monikon partitiivipiekseviänneMonikon partitiivipiekseviään
Monikon partitiivipiekseviänsäInessiivipieksevässä
InessiivipieksevässäniInessiivipieksevässäsi
InessiivipieksevässämmeInessiivipieksevässänne
InessiivipieksevässäänInessiivipieksevässänsä
Monikon inessiivipieksevissäMonikon inessiivipieksevissäni
Monikon inessiivipieksevissäsiMonikon inessiivipieksevissämme
Monikon inessiivipieksevissänneMonikon inessiivipieksevissään
Monikon inessiivipieksevissänsäElatiivipieksevästä
ElatiivipieksevästäniElatiivipieksevästäsi
ElatiivipieksevästämmeElatiivipieksevästänne
ElatiivipieksevästäänElatiivipieksevästänsä
Monikon elatiivipieksevistäMonikon elatiivipieksevistäni
Monikon elatiivipieksevistäsiMonikon elatiivipieksevistämme
Monikon elatiivipieksevistänneMonikon elatiivipieksevistään
Monikon elatiivipieksevistänsäIllatiivipieksevään
IllatiivipieksevääniIllatiivipieksevääsi
IllatiivipiekseväämmeIllatiivipiekseväänne
IllatiivipiekseväänsäMonikon illatiivipiekseviin
Monikon illatiivipiekseviiniMonikon illatiivipiekseviisi
Monikon illatiivipiekseviimmeMonikon illatiivipiekseviinne
Monikon illatiivipiekseviinsäAdessiivipieksevällä
AdessiivipieksevälläniAdessiivipieksevälläsi
AdessiivipieksevällämmeAdessiivipieksevällänne
AdessiivipieksevälläänAdessiivipieksevällänsä
Monikon adessiivipieksevilläMonikon adessiivipieksevilläni
Monikon adessiivipieksevilläsiMonikon adessiivipieksevillämme
Monikon adessiivipieksevillänneMonikon adessiivipieksevillään
Monikon adessiivipieksevillänsäAblatiivipieksevältä
AblatiivipieksevältäniAblatiivipieksevältäsi
AblatiivipieksevältämmeAblatiivipieksevältänne
AblatiivipieksevältäänAblatiivipieksevältänsä
Monikon ablatiivipiekseviltäMonikon ablatiivipiekseviltäni
Monikon ablatiivipiekseviltäsiMonikon ablatiivipiekseviltämme
Monikon ablatiivipiekseviltänneMonikon ablatiivipiekseviltään
Monikon ablatiivipiekseviltänsäAllatiivipieksevälle
AllatiivipieksevälleniAllatiivipieksevällesi
AllatiivipieksevällemmeAllatiivipieksevällenne
AllatiivipieksevälleenAllatiivipieksevällensä
Monikon allatiivipieksevilleMonikon allatiivipieksevilleni
Monikon allatiivipieksevillesiMonikon allatiivipieksevillemme
Monikon allatiivipieksevillenneMonikon allatiivipieksevilleen
Monikon allatiivipieksevillensäEssiivipieksevänä
EssiivipieksevänäniEssiivipieksevänäsi
EssiivipieksevänämmeEssiivipieksevänänne
EssiivipieksevänäänEssiivipieksevänänsä
Monikon essiivipieksevinäMonikon essiivipieksevinäni
Monikon essiivipieksevinäsiMonikon essiivipieksevinämme
Monikon essiivipieksevinänneMonikon essiivipieksevinään
Monikon essiivipieksevinänsäTranslatiivipiekseväksi
TranslatiivipiekseväkseniTranslatiivipiekseväksesi
TranslatiivipiekseväksemmeTranslatiivipiekseväksenne
TranslatiivipiekseväkseenTranslatiivipiekseväksensä
Monikon translatiivipiekseviksiMonikon translatiivipieksevikseni
Monikon translatiivipiekseviksesiMonikon translatiivipiekseviksemme
Monikon translatiivipiekseviksenneMonikon translatiivipieksevikseen
Monikon translatiivipiekseviksensäMonikon instruktiivipieksevin
AbessiivipieksevättäAbessiivipieksevättäni
AbessiivipieksevättäsiAbessiivipieksevättämme
AbessiivipieksevättänneAbessiivipieksevättään
AbessiivipieksevättänsäMonikon abessiivipieksevittä
Monikon abessiivipieksevittäniMonikon abessiivipieksevittäsi
Monikon abessiivipieksevittämmeMonikon abessiivipieksevittänne
Monikon abessiivipieksevittäänMonikon abessiivipieksevittänsä
Monikon komitatiivipieksevineMonikon komitatiivipieksevineni
Monikon komitatiivipieksevinesiMonikon komitatiivipieksevinemme
Monikon komitatiivipieksevinenneMonikon komitatiivipieksevineen
Monikon komitatiivipieksevinensäMonikon akkusatiivipieksevät
Monikon akkusatiivipiekseväniMonikon akkusatiivipiekseväsi
Monikon akkusatiivipieksevämmeMonikon akkusatiivipieksevänne
Monikon akkusatiivipieksevänsäAkkusatiivipiekseväni
AkkusatiivipiekseväsiAkkusatiivipieksevämme
AkkusatiivipieksevänneAkkusatiivipieksevänsä