Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | pieksevät | Monikko | piekseväni |
| Monikko | piekseväsi | Monikko | pieksevämme |
| Monikko | pieksevänne | Monikko | pieksevänsä |
| Genetiivi | pieksevän | Genetiivi | piekseväni |
| Genetiivi | piekseväsi | Genetiivi | pieksevämme |
| Genetiivi | pieksevänne | Genetiivi | pieksevänsä |
| Monikon genetiivi | pieksevien | Monikon genetiivi | pieksevieni |
| Monikon genetiivi | piekseviesi | Monikon genetiivi | piekseviemme |
| Monikon genetiivi | pieksevienne | Monikon genetiivi | piekseviensä |
| Partitiivi | pieksevää | Partitiivi | pieksevääni |
| Partitiivi | pieksevääsi | Partitiivi | piekseväämme |
| Partitiivi | piekseväänne | Partitiivi | piekseväänsä |
| Monikon partitiivi | piekseviä | Monikon partitiivi | piekseviäni |
| Monikon partitiivi | piekseviäsi | Monikon partitiivi | piekseviämme |
| Monikon partitiivi | piekseviänne | Monikon partitiivi | piekseviään |
| Monikon partitiivi | piekseviänsä | Inessiivi | pieksevässä |
| Inessiivi | pieksevässäni | Inessiivi | pieksevässäsi |
| Inessiivi | pieksevässämme | Inessiivi | pieksevässänne |
| Inessiivi | pieksevässään | Inessiivi | pieksevässänsä |
| Monikon inessiivi | pieksevissä | Monikon inessiivi | pieksevissäni |
| Monikon inessiivi | pieksevissäsi | Monikon inessiivi | pieksevissämme |
| Monikon inessiivi | pieksevissänne | Monikon inessiivi | pieksevissään |
| Monikon inessiivi | pieksevissänsä | Elatiivi | pieksevästä |
| Elatiivi | pieksevästäni | Elatiivi | pieksevästäsi |
| Elatiivi | pieksevästämme | Elatiivi | pieksevästänne |
| Elatiivi | pieksevästään | Elatiivi | pieksevästänsä |
| Monikon elatiivi | pieksevistä | Monikon elatiivi | pieksevistäni |
| Monikon elatiivi | pieksevistäsi | Monikon elatiivi | pieksevistämme |
| Monikon elatiivi | pieksevistänne | Monikon elatiivi | pieksevistään |
| Monikon elatiivi | pieksevistänsä | Illatiivi | pieksevään |
| Illatiivi | pieksevääni | Illatiivi | pieksevääsi |
| Illatiivi | piekseväämme | Illatiivi | piekseväänne |
| Illatiivi | piekseväänsä | Monikon illatiivi | piekseviin |
| Monikon illatiivi | piekseviini | Monikon illatiivi | piekseviisi |
| Monikon illatiivi | piekseviimme | Monikon illatiivi | piekseviinne |
| Monikon illatiivi | piekseviinsä | Adessiivi | pieksevällä |
| Adessiivi | pieksevälläni | Adessiivi | pieksevälläsi |
| Adessiivi | pieksevällämme | Adessiivi | pieksevällänne |
| Adessiivi | pieksevällään | Adessiivi | pieksevällänsä |
| Monikon adessiivi | pieksevillä | Monikon adessiivi | pieksevilläni |
| Monikon adessiivi | pieksevilläsi | Monikon adessiivi | pieksevillämme |
| Monikon adessiivi | pieksevillänne | Monikon adessiivi | pieksevillään |
| Monikon adessiivi | pieksevillänsä | Ablatiivi | pieksevältä |
| Ablatiivi | pieksevältäni | Ablatiivi | pieksevältäsi |
| Ablatiivi | pieksevältämme | Ablatiivi | pieksevältänne |
| Ablatiivi | pieksevältään | Ablatiivi | pieksevältänsä |
| Monikon ablatiivi | piekseviltä | Monikon ablatiivi | piekseviltäni |
| Monikon ablatiivi | piekseviltäsi | Monikon ablatiivi | piekseviltämme |
| Monikon ablatiivi | piekseviltänne | Monikon ablatiivi | piekseviltään |
| Monikon ablatiivi | piekseviltänsä | Allatiivi | pieksevälle |
| Allatiivi | pieksevälleni | Allatiivi | pieksevällesi |
| Allatiivi | pieksevällemme | Allatiivi | pieksevällenne |
| Allatiivi | pieksevälleen | Allatiivi | pieksevällensä |
| Monikon allatiivi | piekseville | Monikon allatiivi | pieksevilleni |
| Monikon allatiivi | pieksevillesi | Monikon allatiivi | pieksevillemme |
| Monikon allatiivi | pieksevillenne | Monikon allatiivi | pieksevilleen |
| Monikon allatiivi | pieksevillensä | Essiivi | pieksevänä |
| Essiivi | pieksevänäni | Essiivi | pieksevänäsi |
| Essiivi | pieksevänämme | Essiivi | pieksevänänne |
| Essiivi | pieksevänään | Essiivi | pieksevänänsä |
| Monikon essiivi | pieksevinä | Monikon essiivi | pieksevinäni |
| Monikon essiivi | pieksevinäsi | Monikon essiivi | pieksevinämme |
| Monikon essiivi | pieksevinänne | Monikon essiivi | pieksevinään |
| Monikon essiivi | pieksevinänsä | Translatiivi | piekseväksi |
| Translatiivi | piekseväkseni | Translatiivi | piekseväksesi |
| Translatiivi | piekseväksemme | Translatiivi | piekseväksenne |
| Translatiivi | piekseväkseen | Translatiivi | piekseväksensä |
| Monikon translatiivi | piekseviksi | Monikon translatiivi | pieksevikseni |
| Monikon translatiivi | piekseviksesi | Monikon translatiivi | piekseviksemme |
| Monikon translatiivi | piekseviksenne | Monikon translatiivi | pieksevikseen |
| Monikon translatiivi | piekseviksensä | Monikon instruktiivi | pieksevin |
| Abessiivi | pieksevättä | Abessiivi | pieksevättäni |
| Abessiivi | pieksevättäsi | Abessiivi | pieksevättämme |
| Abessiivi | pieksevättänne | Abessiivi | pieksevättään |
| Abessiivi | pieksevättänsä | Monikon abessiivi | pieksevittä |
| Monikon abessiivi | pieksevittäni | Monikon abessiivi | pieksevittäsi |
| Monikon abessiivi | pieksevittämme | Monikon abessiivi | pieksevittänne |
| Monikon abessiivi | pieksevittään | Monikon abessiivi | pieksevittänsä |
| Monikon komitatiivi | pieksevine | Monikon komitatiivi | pieksevineni |
| Monikon komitatiivi | pieksevinesi | Monikon komitatiivi | pieksevinemme |
| Monikon komitatiivi | pieksevinenne | Monikon komitatiivi | pieksevineen |
| Monikon komitatiivi | pieksevinensä | Monikon akkusatiivi | pieksevät |
| Monikon akkusatiivi | piekseväni | Monikon akkusatiivi | piekseväsi |
| Monikon akkusatiivi | pieksevämme | Monikon akkusatiivi | pieksevänne |
| Monikon akkusatiivi | pieksevänsä | Akkusatiivi | piekseväni |
| Akkusatiivi | piekseväsi | Akkusatiivi | pieksevämme |
| Akkusatiivi | pieksevänne | Akkusatiivi | pieksevänsä |