Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | piesseet | Monikko | piesseeni |
| Monikko | piesseesi | Monikko | piesseemme |
| Monikko | piesseenne | Monikko | piesseensä |
| Genetiivi | piesseen | Genetiivi | piesseeni |
| Genetiivi | piesseesi | Genetiivi | piesseemme |
| Genetiivi | piesseenne | Genetiivi | piesseensä |
| Monikon genetiivi | piesseiden | Monikon genetiivi | piesseitten |
| Monikon genetiivi | piesseideni | Monikon genetiivi | piesseitteni |
| Monikon genetiivi | piesseidesi | Monikon genetiivi | piesseittesi |
| Monikon genetiivi | piesseidemme | Monikon genetiivi | piesseittemme |
| Monikon genetiivi | piesseidenne | Monikon genetiivi | piesseittenne |
| Monikon genetiivi | piesseidensä | Monikon genetiivi | piesseittensä |
| Partitiivi | piessyttä | Partitiivi | piessyttäni |
| Partitiivi | piessyttäsi | Partitiivi | piessyttämme |
| Partitiivi | piessyttänne | Partitiivi | piessyttään |
| Partitiivi | piessyttänsä | Monikon partitiivi | piesseitä |
| Monikon partitiivi | piesseitäni | Monikon partitiivi | piesseitäsi |
| Monikon partitiivi | piesseitämme | Monikon partitiivi | piesseitänne |
| Monikon partitiivi | piesseitään | Monikon partitiivi | piesseitänsä |
| Inessiivi | piesseessä | Inessiivi | piesseessäni |
| Inessiivi | piesseessäsi | Inessiivi | piesseessämme |
| Inessiivi | piesseessänne | Inessiivi | piesseessään |
| Inessiivi | piesseessänsä | Monikon inessiivi | piesseissä |
| Monikon inessiivi | piesseissäni | Monikon inessiivi | piesseissäsi |
| Monikon inessiivi | piesseissämme | Monikon inessiivi | piesseissänne |
| Monikon inessiivi | piesseissään | Monikon inessiivi | piesseissänsä |
| Elatiivi | piesseestä | Elatiivi | piesseestäni |
| Elatiivi | piesseestäsi | Elatiivi | piesseestämme |
| Elatiivi | piesseestänne | Elatiivi | piesseestään |
| Elatiivi | piesseestänsä | Monikon elatiivi | piesseistä |
| Monikon elatiivi | piesseistäni | Monikon elatiivi | piesseistäsi |
| Monikon elatiivi | piesseistämme | Monikon elatiivi | piesseistänne |
| Monikon elatiivi | piesseistään | Monikon elatiivi | piesseistänsä |
| Illatiivi | piesseeseen | Illatiivi | piesseeseeni |
| Illatiivi | piesseeseesi | Illatiivi | piesseeseemme |
| Illatiivi | piesseeseenne | Illatiivi | piesseeseensä |
| Monikon illatiivi | piesseisiin | Monikon illatiivi | piesseihin |
| Monikon illatiivi | piesseisiini | Monikon illatiivi | piesseihini |
| Monikon illatiivi | piesseisiisi | Monikon illatiivi | piesseihisi |
| Monikon illatiivi | piesseisiimme | Monikon illatiivi | piesseihimme |
| Monikon illatiivi | piesseisiinne | Monikon illatiivi | piesseihinne |
| Monikon illatiivi | piesseisiinsä | Monikon illatiivi | piesseihinsä |
| Adessiivi | piesseellä | Adessiivi | piesseelläni |
| Adessiivi | piesseelläsi | Adessiivi | piesseellämme |
| Adessiivi | piesseellänne | Adessiivi | piesseellään |
| Adessiivi | piesseellänsä | Monikon adessiivi | piesseillä |
| Monikon adessiivi | piesseilläni | Monikon adessiivi | piesseilläsi |
| Monikon adessiivi | piesseillämme | Monikon adessiivi | piesseillänne |
| Monikon adessiivi | piesseillään | Monikon adessiivi | piesseillänsä |
| Ablatiivi | piesseeltä | Ablatiivi | piesseeltäni |
| Ablatiivi | piesseeltäsi | Ablatiivi | piesseeltämme |
| Ablatiivi | piesseeltänne | Ablatiivi | piesseeltään |
| Ablatiivi | piesseeltänsä | Monikon ablatiivi | piesseiltä |
| Monikon ablatiivi | piesseiltäni | Monikon ablatiivi | piesseiltäsi |
| Monikon ablatiivi | piesseiltämme | Monikon ablatiivi | piesseiltänne |
| Monikon ablatiivi | piesseiltään | Monikon ablatiivi | piesseiltänsä |
| Allatiivi | piesseelle | Allatiivi | piesseelleni |
| Allatiivi | piesseellesi | Allatiivi | piesseellemme |
| Allatiivi | piesseellenne | Allatiivi | piesseelleen |
| Allatiivi | piesseellensä | Monikon allatiivi | piesseille |
| Monikon allatiivi | piesseilleni | Monikon allatiivi | piesseillesi |
| Monikon allatiivi | piesseillemme | Monikon allatiivi | piesseillenne |
| Monikon allatiivi | piesseilleen | Monikon allatiivi | piesseillensä |
| Essiivi | piesseenä | Essiivi | piesseenäni |
| Essiivi | piesseenäsi | Essiivi | piesseenämme |
| Essiivi | piesseenänne | Essiivi | piesseenään |
| Essiivi | piesseenänsä | Monikon essiivi | piesseinä |
| Monikon essiivi | piesseinäni | Monikon essiivi | piesseinäsi |
| Monikon essiivi | piesseinämme | Monikon essiivi | piesseinänne |
| Monikon essiivi | piesseinään | Monikon essiivi | piesseinänsä |
| Translatiivi | piesseeksi | Translatiivi | piesseekseni |
| Translatiivi | piesseeksesi | Translatiivi | piesseeksemme |
| Translatiivi | piesseeksenne | Translatiivi | piesseekseen |
| Translatiivi | piesseeksensä | Monikon translatiivi | piesseiksi |
| Monikon translatiivi | piesseikseni | Monikon translatiivi | piesseiksesi |
| Monikon translatiivi | piesseiksemme | Monikon translatiivi | piesseiksenne |
| Monikon translatiivi | piesseikseen | Monikon translatiivi | piesseiksensä |
| Monikon instruktiivi | piessein | Abessiivi | piesseettä |
| Abessiivi | piesseettäni | Abessiivi | piesseettäsi |
| Abessiivi | piesseettämme | Abessiivi | piesseettänne |
| Abessiivi | piesseettään | Abessiivi | piesseettänsä |
| Monikon abessiivi | piesseittä | Monikon abessiivi | piesseittäni |
| Monikon abessiivi | piesseittäsi | Monikon abessiivi | piesseittämme |
| Monikon abessiivi | piesseittänne | Monikon abessiivi | piesseittään |
| Monikon abessiivi | piesseittänsä | Monikon komitatiivi | piesseine |
| Monikon komitatiivi | piesseineni | Monikon komitatiivi | piesseinesi |
| Monikon komitatiivi | piesseinemme | Monikon komitatiivi | piesseinenne |
| Monikon komitatiivi | piesseineen | Monikon komitatiivi | piesseinensä |
| Monikon akkusatiivi | piesseet | Monikon akkusatiivi | piesseeni |
| Monikon akkusatiivi | piesseesi | Monikon akkusatiivi | piesseemme |
| Monikon akkusatiivi | piesseenne | Monikon akkusatiivi | piesseensä |
| Akkusatiivi | piesseeni | Akkusatiivi | piesseesi |
| Akkusatiivi | piesseemme | Akkusatiivi | piesseenne |
| Akkusatiivi | piesseensä |