Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkopiesseetMonikkopiesseeni
MonikkopiesseesiMonikkopiesseemme
MonikkopiesseenneMonikkopiesseensä
GenetiivipiesseenGenetiivipiesseeni
GenetiivipiesseesiGenetiivipiesseemme
GenetiivipiesseenneGenetiivipiesseensä
Monikon genetiivipiesseidenMonikon genetiivipiesseitten
Monikon genetiivipiesseideniMonikon genetiivipiesseitteni
Monikon genetiivipiesseidesiMonikon genetiivipiesseittesi
Monikon genetiivipiesseidemmeMonikon genetiivipiesseittemme
Monikon genetiivipiesseidenneMonikon genetiivipiesseittenne
Monikon genetiivipiesseidensäMonikon genetiivipiesseittensä
PartitiivipiessyttäPartitiivipiessyttäni
PartitiivipiessyttäsiPartitiivipiessyttämme
PartitiivipiessyttännePartitiivipiessyttään
PartitiivipiessyttänsäMonikon partitiivipiesseitä
Monikon partitiivipiesseitäniMonikon partitiivipiesseitäsi
Monikon partitiivipiesseitämmeMonikon partitiivipiesseitänne
Monikon partitiivipiesseitäänMonikon partitiivipiesseitänsä
InessiivipiesseessäInessiivipiesseessäni
InessiivipiesseessäsiInessiivipiesseessämme
InessiivipiesseessänneInessiivipiesseessään
InessiivipiesseessänsäMonikon inessiivipiesseissä
Monikon inessiivipiesseissäniMonikon inessiivipiesseissäsi
Monikon inessiivipiesseissämmeMonikon inessiivipiesseissänne
Monikon inessiivipiesseissäänMonikon inessiivipiesseissänsä
ElatiivipiesseestäElatiivipiesseestäni
ElatiivipiesseestäsiElatiivipiesseestämme
ElatiivipiesseestänneElatiivipiesseestään
ElatiivipiesseestänsäMonikon elatiivipiesseistä
Monikon elatiivipiesseistäniMonikon elatiivipiesseistäsi
Monikon elatiivipiesseistämmeMonikon elatiivipiesseistänne
Monikon elatiivipiesseistäänMonikon elatiivipiesseistänsä
IllatiivipiesseeseenIllatiivipiesseeseeni
IllatiivipiesseeseesiIllatiivipiesseeseemme
IllatiivipiesseeseenneIllatiivipiesseeseensä
Monikon illatiivipiesseisiinMonikon illatiivipiesseihin
Monikon illatiivipiesseisiiniMonikon illatiivipiesseihini
Monikon illatiivipiesseisiisiMonikon illatiivipiesseihisi
Monikon illatiivipiesseisiimmeMonikon illatiivipiesseihimme
Monikon illatiivipiesseisiinneMonikon illatiivipiesseihinne
Monikon illatiivipiesseisiinsäMonikon illatiivipiesseihinsä
AdessiivipiesseelläAdessiivipiesseelläni
AdessiivipiesseelläsiAdessiivipiesseellämme
AdessiivipiesseellänneAdessiivipiesseellään
AdessiivipiesseellänsäMonikon adessiivipiesseillä
Monikon adessiivipiesseilläniMonikon adessiivipiesseilläsi
Monikon adessiivipiesseillämmeMonikon adessiivipiesseillänne
Monikon adessiivipiesseilläänMonikon adessiivipiesseillänsä
AblatiivipiesseeltäAblatiivipiesseeltäni
AblatiivipiesseeltäsiAblatiivipiesseeltämme
AblatiivipiesseeltänneAblatiivipiesseeltään
AblatiivipiesseeltänsäMonikon ablatiivipiesseiltä
Monikon ablatiivipiesseiltäniMonikon ablatiivipiesseiltäsi
Monikon ablatiivipiesseiltämmeMonikon ablatiivipiesseiltänne
Monikon ablatiivipiesseiltäänMonikon ablatiivipiesseiltänsä
AllatiivipiesseelleAllatiivipiesseelleni
AllatiivipiesseellesiAllatiivipiesseellemme
AllatiivipiesseellenneAllatiivipiesseelleen
AllatiivipiesseellensäMonikon allatiivipiesseille
Monikon allatiivipiesseilleniMonikon allatiivipiesseillesi
Monikon allatiivipiesseillemmeMonikon allatiivipiesseillenne
Monikon allatiivipiesseilleenMonikon allatiivipiesseillensä
EssiivipiesseenäEssiivipiesseenäni
EssiivipiesseenäsiEssiivipiesseenämme
EssiivipiesseenänneEssiivipiesseenään
EssiivipiesseenänsäMonikon essiivipiesseinä
Monikon essiivipiesseinäniMonikon essiivipiesseinäsi
Monikon essiivipiesseinämmeMonikon essiivipiesseinänne
Monikon essiivipiesseinäänMonikon essiivipiesseinänsä
TranslatiivipiesseeksiTranslatiivipiesseekseni
TranslatiivipiesseeksesiTranslatiivipiesseeksemme
TranslatiivipiesseeksenneTranslatiivipiesseekseen
TranslatiivipiesseeksensäMonikon translatiivipiesseiksi
Monikon translatiivipiesseikseniMonikon translatiivipiesseiksesi
Monikon translatiivipiesseiksemmeMonikon translatiivipiesseiksenne
Monikon translatiivipiesseikseenMonikon translatiivipiesseiksensä
Monikon instruktiivipiesseinAbessiivipiesseettä
AbessiivipiesseettäniAbessiivipiesseettäsi
AbessiivipiesseettämmeAbessiivipiesseettänne
AbessiivipiesseettäänAbessiivipiesseettänsä
Monikon abessiivipiesseittäMonikon abessiivipiesseittäni
Monikon abessiivipiesseittäsiMonikon abessiivipiesseittämme
Monikon abessiivipiesseittänneMonikon abessiivipiesseittään
Monikon abessiivipiesseittänsäMonikon komitatiivipiesseine
Monikon komitatiivipiesseineniMonikon komitatiivipiesseinesi
Monikon komitatiivipiesseinemmeMonikon komitatiivipiesseinenne
Monikon komitatiivipiesseineenMonikon komitatiivipiesseinensä
Monikon akkusatiivipiesseetMonikon akkusatiivipiesseeni
Monikon akkusatiivipiesseesiMonikon akkusatiivipiesseemme
Monikon akkusatiivipiesseenneMonikon akkusatiivipiesseensä
AkkusatiivipiesseeniAkkusatiivipiesseesi
AkkusatiivipiesseemmeAkkusatiivipiesseenne
Akkusatiivipiesseensä

Luokat