Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoasettautuvatMonikkoasettautuvani
MonikkoasettautuvasiMonikkoasettautuvamme
MonikkoasettautuvanneMonikkoasettautuvansa
GenetiiviasettautuvanGenetiiviasettautuvani
GenetiiviasettautuvasiGenetiiviasettautuvamme
GenetiiviasettautuvanneGenetiiviasettautuvansa
Monikon genetiiviasettautuvienMonikon genetiiviasettautuvieni
Monikon genetiiviasettautuviesiMonikon genetiiviasettautuviemme
Monikon genetiiviasettautuvienneMonikon genetiiviasettautuviensa
PartitiiviasettautuvaaPartitiiviasettautuvaani
PartitiiviasettautuvaasiPartitiiviasettautuvaamme
PartitiiviasettautuvaannePartitiiviasettautuvaansa
Monikon partitiiviasettautuviaMonikon partitiiviasettautuviani
Monikon partitiiviasettautuviasiMonikon partitiiviasettautuviamme
Monikon partitiiviasettautuvianneMonikon partitiiviasettautuviaan
Monikon partitiiviasettautuviansaInessiiviasettautuvassa
InessiiviasettautuvassaniInessiiviasettautuvassasi
InessiiviasettautuvassammeInessiiviasettautuvassanne
InessiiviasettautuvassaanInessiiviasettautuvassansa
Monikon inessiiviasettautuvissaMonikon inessiiviasettautuvissani
Monikon inessiiviasettautuvissasiMonikon inessiiviasettautuvissamme
Monikon inessiiviasettautuvissanneMonikon inessiiviasettautuvissaan
Monikon inessiiviasettautuvissansaElatiiviasettautuvasta
ElatiiviasettautuvastaniElatiiviasettautuvastasi
ElatiiviasettautuvastammeElatiiviasettautuvastanne
ElatiiviasettautuvastaanElatiiviasettautuvastansa
Monikon elatiiviasettautuvistaMonikon elatiiviasettautuvistani
Monikon elatiiviasettautuvistasiMonikon elatiiviasettautuvistamme
Monikon elatiiviasettautuvistanneMonikon elatiiviasettautuvistaan
Monikon elatiiviasettautuvistansaIllatiiviasettautuvaan
IllatiiviasettautuvaaniIllatiiviasettautuvaasi
IllatiiviasettautuvaammeIllatiiviasettautuvaanne
IllatiiviasettautuvaansaMonikon illatiiviasettautuviin
Monikon illatiiviasettautuviiniMonikon illatiiviasettautuviisi
Monikon illatiiviasettautuviimmeMonikon illatiiviasettautuviinne
Monikon illatiiviasettautuviinsaAdessiiviasettautuvalla
AdessiiviasettautuvallaniAdessiiviasettautuvallasi
AdessiiviasettautuvallammeAdessiiviasettautuvallanne
AdessiiviasettautuvallaanAdessiiviasettautuvallansa
Monikon adessiiviasettautuvillaMonikon adessiiviasettautuvillani
Monikon adessiiviasettautuvillasiMonikon adessiiviasettautuvillamme
Monikon adessiiviasettautuvillanneMonikon adessiiviasettautuvillaan
Monikon adessiiviasettautuvillansaAblatiiviasettautuvalta
AblatiiviasettautuvaltaniAblatiiviasettautuvaltasi
AblatiiviasettautuvaltammeAblatiiviasettautuvaltanne
AblatiiviasettautuvaltaanAblatiiviasettautuvaltansa
Monikon ablatiiviasettautuviltaMonikon ablatiiviasettautuviltani
Monikon ablatiiviasettautuviltasiMonikon ablatiiviasettautuviltamme
Monikon ablatiiviasettautuviltanneMonikon ablatiiviasettautuviltaan
Monikon ablatiiviasettautuviltansaAllatiiviasettautuvalle
AllatiiviasettautuvalleniAllatiiviasettautuvallesi
AllatiiviasettautuvallemmeAllatiiviasettautuvallenne
AllatiiviasettautuvalleenAllatiiviasettautuvallensa
Monikon allatiiviasettautuvilleMonikon allatiiviasettautuvilleni
Monikon allatiiviasettautuvillesiMonikon allatiiviasettautuvillemme
Monikon allatiiviasettautuvillenneMonikon allatiiviasettautuvilleen
Monikon allatiiviasettautuvillensaEssiiviasettautuvana
EssiiviasettautuvananiEssiiviasettautuvanasi
EssiiviasettautuvanammeEssiiviasettautuvananne
EssiiviasettautuvanaanEssiiviasettautuvanansa
Monikon essiiviasettautuvinaMonikon essiiviasettautuvinani
Monikon essiiviasettautuvinasiMonikon essiiviasettautuvinamme
Monikon essiiviasettautuvinanneMonikon essiiviasettautuvinaan
Monikon essiiviasettautuvinansaTranslatiiviasettautuvaksi
TranslatiiviasettautuvakseniTranslatiiviasettautuvaksesi
TranslatiiviasettautuvaksemmeTranslatiiviasettautuvaksenne
TranslatiiviasettautuvakseenTranslatiiviasettautuvaksensa
Monikon translatiiviasettautuviksiMonikon translatiiviasettautuvikseni
Monikon translatiiviasettautuviksesiMonikon translatiiviasettautuviksemme
Monikon translatiiviasettautuviksenneMonikon translatiiviasettautuvikseen
Monikon translatiiviasettautuviksensaMonikon instruktiiviasettautuvin
AbessiiviasettautuvattaAbessiiviasettautuvattani
AbessiiviasettautuvattasiAbessiiviasettautuvattamme
AbessiiviasettautuvattanneAbessiiviasettautuvattaan
AbessiiviasettautuvattansaMonikon abessiiviasettautuvitta
Monikon abessiiviasettautuvittaniMonikon abessiiviasettautuvittasi
Monikon abessiiviasettautuvittammeMonikon abessiiviasettautuvittanne
Monikon abessiiviasettautuvittaanMonikon abessiiviasettautuvittansa
Monikon komitatiiviasettautuvineMonikon komitatiiviasettautuvineni
Monikon komitatiiviasettautuvinesiMonikon komitatiiviasettautuvinemme
Monikon komitatiiviasettautuvinenneMonikon komitatiiviasettautuvineen
Monikon komitatiiviasettautuvinensaMonikon akkusatiiviasettautuvat
Monikon akkusatiiviasettautuvaniMonikon akkusatiiviasettautuvasi
Monikon akkusatiiviasettautuvammeMonikon akkusatiiviasettautuvanne
Monikon akkusatiiviasettautuvansaAkkusatiiviasettautuvani
AkkusatiiviasettautuvasiAkkusatiiviasettautuvamme
AkkusatiiviasettautuvanneAkkusatiiviasettautuvansa