Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoammuvatMonikkoammuvani
MonikkoammuvasiMonikkoammuvamme
MonikkoammuvanneMonikkoammuvansa
GenetiiviammuvanGenetiiviammuvani
GenetiiviammuvasiGenetiiviammuvamme
GenetiiviammuvanneGenetiiviammuvansa
Monikon genetiiviammuvienMonikon genetiiviammuvieni
Monikon genetiiviammuviesiMonikon genetiiviammuviemme
Monikon genetiiviammuvienneMonikon genetiiviammuviensa
PartitiiviammuvaaPartitiiviammuvaani
PartitiiviammuvaasiPartitiiviammuvaamme
PartitiiviammuvaannePartitiiviammuvaansa
Monikon partitiiviammuviaMonikon partitiiviammuviani
Monikon partitiiviammuviasiMonikon partitiiviammuviamme
Monikon partitiiviammuvianneMonikon partitiiviammuviaan
Monikon partitiiviammuviansaInessiiviammuvassa
InessiiviammuvassaniInessiiviammuvassasi
InessiiviammuvassammeInessiiviammuvassanne
InessiiviammuvassaanInessiiviammuvassansa
Monikon inessiiviammuvissaMonikon inessiiviammuvissani
Monikon inessiiviammuvissasiMonikon inessiiviammuvissamme
Monikon inessiiviammuvissanneMonikon inessiiviammuvissaan
Monikon inessiiviammuvissansaElatiiviammuvasta
ElatiiviammuvastaniElatiiviammuvastasi
ElatiiviammuvastammeElatiiviammuvastanne
ElatiiviammuvastaanElatiiviammuvastansa
Monikon elatiiviammuvistaMonikon elatiiviammuvistani
Monikon elatiiviammuvistasiMonikon elatiiviammuvistamme
Monikon elatiiviammuvistanneMonikon elatiiviammuvistaan
Monikon elatiiviammuvistansaIllatiiviammuvaan
IllatiiviammuvaaniIllatiiviammuvaasi
IllatiiviammuvaammeIllatiiviammuvaanne
IllatiiviammuvaansaMonikon illatiiviammuviin
Monikon illatiiviammuviiniMonikon illatiiviammuviisi
Monikon illatiiviammuviimmeMonikon illatiiviammuviinne
Monikon illatiiviammuviinsaAdessiiviammuvalla
AdessiiviammuvallaniAdessiiviammuvallasi
AdessiiviammuvallammeAdessiiviammuvallanne
AdessiiviammuvallaanAdessiiviammuvallansa
Monikon adessiiviammuvillaMonikon adessiiviammuvillani
Monikon adessiiviammuvillasiMonikon adessiiviammuvillamme
Monikon adessiiviammuvillanneMonikon adessiiviammuvillaan
Monikon adessiiviammuvillansaAblatiiviammuvalta
AblatiiviammuvaltaniAblatiiviammuvaltasi
AblatiiviammuvaltammeAblatiiviammuvaltanne
AblatiiviammuvaltaanAblatiiviammuvaltansa
Monikon ablatiiviammuviltaMonikon ablatiiviammuviltani
Monikon ablatiiviammuviltasiMonikon ablatiiviammuviltamme
Monikon ablatiiviammuviltanneMonikon ablatiiviammuviltaan
Monikon ablatiiviammuviltansaAllatiiviammuvalle
AllatiiviammuvalleniAllatiiviammuvallesi
AllatiiviammuvallemmeAllatiiviammuvallenne
AllatiiviammuvalleenAllatiiviammuvallensa
Monikon allatiiviammuvilleMonikon allatiiviammuvilleni
Monikon allatiiviammuvillesiMonikon allatiiviammuvillemme
Monikon allatiiviammuvillenneMonikon allatiiviammuvilleen
Monikon allatiiviammuvillensaEssiiviammuvana
EssiiviammuvananiEssiiviammuvanasi
EssiiviammuvanammeEssiiviammuvananne
EssiiviammuvanaanEssiiviammuvanansa
Monikon essiiviammuvinaMonikon essiiviammuvinani
Monikon essiiviammuvinasiMonikon essiiviammuvinamme
Monikon essiiviammuvinanneMonikon essiiviammuvinaan
Monikon essiiviammuvinansaTranslatiiviammuvaksi
TranslatiiviammuvakseniTranslatiiviammuvaksesi
TranslatiiviammuvaksemmeTranslatiiviammuvaksenne
TranslatiiviammuvakseenTranslatiiviammuvaksensa
Monikon translatiiviammuviksiMonikon translatiiviammuvikseni
Monikon translatiiviammuviksesiMonikon translatiiviammuviksemme
Monikon translatiiviammuviksenneMonikon translatiiviammuvikseen
Monikon translatiiviammuviksensaMonikon instruktiiviammuvin
AbessiiviammuvattaAbessiiviammuvattani
AbessiiviammuvattasiAbessiiviammuvattamme
AbessiiviammuvattanneAbessiiviammuvattaan
AbessiiviammuvattansaMonikon abessiiviammuvitta
Monikon abessiiviammuvittaniMonikon abessiiviammuvittasi
Monikon abessiiviammuvittammeMonikon abessiiviammuvittanne
Monikon abessiiviammuvittaanMonikon abessiiviammuvittansa
Monikon komitatiiviammuvineMonikon komitatiiviammuvineni
Monikon komitatiiviammuvinesiMonikon komitatiiviammuvinemme
Monikon komitatiiviammuvinenneMonikon komitatiiviammuvineen
Monikon komitatiiviammuvinensaMonikon akkusatiiviammuvat
Monikon akkusatiiviammuvaniMonikon akkusatiiviammuvasi
Monikon akkusatiiviammuvammeMonikon akkusatiiviammuvanne
Monikon akkusatiiviammuvansaAkkusatiiviammuvani
AkkusatiiviammuvasiAkkusatiiviammuvamme
AkkusatiiviammuvanneAkkusatiiviammuvansa