Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ajoitutut | Monikko | ajoituttuni |
| Monikko | ajoituttusi | Monikko | ajoituttumme |
| Monikko | ajoituttunne | Monikko | ajoituttunsa |
| Genetiivi | ajoitutun | Genetiivi | ajoituttuni |
| Genetiivi | ajoituttusi | Genetiivi | ajoituttumme |
| Genetiivi | ajoituttunne | Genetiivi | ajoituttunsa |
| Monikon genetiivi | ajoituttujen | Monikon genetiivi | ajoituttujeni |
| Monikon genetiivi | ajoituttujesi | Monikon genetiivi | ajoituttujemme |
| Monikon genetiivi | ajoituttujenne | Monikon genetiivi | ajoituttujensa |
| Partitiivi | ajoituttua | Partitiivi | ajoituttuani |
| Partitiivi | ajoituttuasi | Partitiivi | ajoituttuamme |
| Partitiivi | ajoituttuanne | Partitiivi | ajoituttuaan |
| Partitiivi | ajoituttuansa | Monikon partitiivi | ajoituttuja |
| Monikon partitiivi | ajoituttujani | Monikon partitiivi | ajoituttujasi |
| Monikon partitiivi | ajoituttujamme | Monikon partitiivi | ajoituttujanne |
| Monikon partitiivi | ajoituttujaan | Monikon partitiivi | ajoituttujansa |
| Inessiivi | ajoitutussa | Inessiivi | ajoitutussani |
| Inessiivi | ajoitutussasi | Inessiivi | ajoitutussamme |
| Inessiivi | ajoitutussanne | Inessiivi | ajoitutussaan |
| Inessiivi | ajoitutussansa | Monikon inessiivi | ajoitutuissa |
| Monikon inessiivi | ajoitutuissani | Monikon inessiivi | ajoitutuissasi |
| Monikon inessiivi | ajoitutuissamme | Monikon inessiivi | ajoitutuissanne |
| Monikon inessiivi | ajoitutuissaan | Monikon inessiivi | ajoitutuissansa |
| Elatiivi | ajoitutusta | Elatiivi | ajoitutustani |
| Elatiivi | ajoitutustasi | Elatiivi | ajoitutustamme |
| Elatiivi | ajoitutustanne | Elatiivi | ajoitutustaan |
| Elatiivi | ajoitutustansa | Monikon elatiivi | ajoitutuista |
| Monikon elatiivi | ajoitutuistani | Monikon elatiivi | ajoitutuistasi |
| Monikon elatiivi | ajoitutuistamme | Monikon elatiivi | ajoitutuistanne |
| Monikon elatiivi | ajoitutuistaan | Monikon elatiivi | ajoitutuistansa |
| Illatiivi | ajoituttuun | Illatiivi | ajoituttuuni |
| Illatiivi | ajoituttuusi | Illatiivi | ajoituttuumme |
| Illatiivi | ajoituttuunne | Illatiivi | ajoituttuunsa |
| Monikon illatiivi | ajoituttuihin | Monikon illatiivi | ajoituttuihini |
| Monikon illatiivi | ajoituttuihisi | Monikon illatiivi | ajoituttuihimme |
| Monikon illatiivi | ajoituttuihinne | Monikon illatiivi | ajoituttuihinsa |
| Adessiivi | ajoitutulla | Adessiivi | ajoitutullani |
| Adessiivi | ajoitutullasi | Adessiivi | ajoitutullamme |
| Adessiivi | ajoitutullanne | Adessiivi | ajoitutullaan |
| Adessiivi | ajoitutullansa | Monikon adessiivi | ajoitutuilla |
| Monikon adessiivi | ajoitutuillani | Monikon adessiivi | ajoitutuillasi |
| Monikon adessiivi | ajoitutuillamme | Monikon adessiivi | ajoitutuillanne |
| Monikon adessiivi | ajoitutuillaan | Monikon adessiivi | ajoitutuillansa |
| Ablatiivi | ajoitutulta | Ablatiivi | ajoitutultani |
| Ablatiivi | ajoitutultasi | Ablatiivi | ajoitutultamme |
| Ablatiivi | ajoitutultanne | Ablatiivi | ajoitutultaan |
| Ablatiivi | ajoitutultansa | Monikon ablatiivi | ajoitutuilta |
| Monikon ablatiivi | ajoitutuiltani | Monikon ablatiivi | ajoitutuiltasi |
| Monikon ablatiivi | ajoitutuiltamme | Monikon ablatiivi | ajoitutuiltanne |
| Monikon ablatiivi | ajoitutuiltaan | Monikon ablatiivi | ajoitutuiltansa |
| Allatiivi | ajoitutulle | Allatiivi | ajoitutulleni |
| Allatiivi | ajoitutullesi | Allatiivi | ajoitutullemme |
| Allatiivi | ajoitutullenne | Allatiivi | ajoitutulleen |
| Allatiivi | ajoitutullensa | Monikon allatiivi | ajoitutuille |
| Monikon allatiivi | ajoitutuilleni | Monikon allatiivi | ajoitutuillesi |
| Monikon allatiivi | ajoitutuillemme | Monikon allatiivi | ajoitutuillenne |
| Monikon allatiivi | ajoitutuilleen | Monikon allatiivi | ajoitutuillensa |
| Essiivi | ajoituttuna | Essiivi | ajoituttunani |
| Essiivi | ajoituttunasi | Essiivi | ajoituttunamme |
| Essiivi | ajoituttunanne | Essiivi | ajoituttunaan |
| Essiivi | ajoituttunansa | Monikon essiivi | ajoituttuina |
| Monikon essiivi | ajoituttuinani | Monikon essiivi | ajoituttuinasi |
| Monikon essiivi | ajoituttuinamme | Monikon essiivi | ajoituttuinanne |
| Monikon essiivi | ajoituttuinaan | Monikon essiivi | ajoituttuinansa |
| Translatiivi | ajoitutuksi | Translatiivi | ajoitutukseni |
| Translatiivi | ajoitutuksesi | Translatiivi | ajoitutuksemme |
| Translatiivi | ajoitutuksenne | Translatiivi | ajoitutukseen |
| Translatiivi | ajoitutuksensa | Monikon translatiivi | ajoitutuiksi |
| Monikon translatiivi | ajoitutuikseni | Monikon translatiivi | ajoitutuiksesi |
| Monikon translatiivi | ajoitutuiksemme | Monikon translatiivi | ajoitutuiksenne |
| Monikon translatiivi | ajoitutuikseen | Monikon translatiivi | ajoitutuiksensa |
| Monikon instruktiivi | ajoitutuin | Abessiivi | ajoitututta |
| Abessiivi | ajoitututtani | Abessiivi | ajoitututtasi |
| Abessiivi | ajoitututtamme | Abessiivi | ajoitututtanne |
| Abessiivi | ajoitututtaan | Abessiivi | ajoitututtansa |
| Monikon abessiivi | ajoitutuitta | Monikon abessiivi | ajoitutuittani |
| Monikon abessiivi | ajoitutuittasi | Monikon abessiivi | ajoitutuittamme |
| Monikon abessiivi | ajoitutuittanne | Monikon abessiivi | ajoitutuittaan |
| Monikon abessiivi | ajoitutuittansa | Monikon komitatiivi | ajoituttuine |
| Monikon komitatiivi | ajoituttuineni | Monikon komitatiivi | ajoituttuinesi |
| Monikon komitatiivi | ajoituttuinemme | Monikon komitatiivi | ajoituttuinenne |
| Monikon komitatiivi | ajoituttuineen | Monikon komitatiivi | ajoituttuinensa |
| Monikon akkusatiivi | ajoitutut | Monikon akkusatiivi | ajoituttuni |
| Monikon akkusatiivi | ajoituttusi | Monikon akkusatiivi | ajoituttumme |
| Monikon akkusatiivi | ajoituttunne | Monikon akkusatiivi | ajoituttunsa |
| Akkusatiivi | ajoituttuni | Akkusatiivi | ajoituttusi |
| Akkusatiivi | ajoituttumme | Akkusatiivi | ajoituttunne |
| Akkusatiivi | ajoituttunsa |