Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoajoittuneetMonikkoajoittuneeni
MonikkoajoittuneesiMonikkoajoittuneemme
MonikkoajoittuneenneMonikkoajoittuneensa
GenetiiviajoittuneenGenetiiviajoittuneeni
GenetiiviajoittuneesiGenetiiviajoittuneemme
GenetiiviajoittuneenneGenetiiviajoittuneensa
Monikon genetiiviajoittuneidenMonikon genetiiviajoittuneitten
Monikon genetiiviajoittuneideniMonikon genetiiviajoittuneitteni
Monikon genetiiviajoittuneidesiMonikon genetiiviajoittuneittesi
Monikon genetiiviajoittuneidemmeMonikon genetiiviajoittuneittemme
Monikon genetiiviajoittuneidenneMonikon genetiiviajoittuneittenne
Monikon genetiiviajoittuneidensaMonikon genetiiviajoittuneittensa
PartitiiviajoittunuttaPartitiiviajoittunuttani
PartitiiviajoittunuttasiPartitiiviajoittunuttamme
PartitiiviajoittunuttannePartitiiviajoittunuttaan
PartitiiviajoittunuttansaMonikon partitiiviajoittuneita
Monikon partitiiviajoittuneitaniMonikon partitiiviajoittuneitasi
Monikon partitiiviajoittuneitammeMonikon partitiiviajoittuneitanne
Monikon partitiiviajoittuneitaanMonikon partitiiviajoittuneitansa
InessiiviajoittuneessaInessiiviajoittuneessani
InessiiviajoittuneessasiInessiiviajoittuneessamme
InessiiviajoittuneessanneInessiiviajoittuneessaan
InessiiviajoittuneessansaMonikon inessiiviajoittuneissa
Monikon inessiiviajoittuneissaniMonikon inessiiviajoittuneissasi
Monikon inessiiviajoittuneissammeMonikon inessiiviajoittuneissanne
Monikon inessiiviajoittuneissaanMonikon inessiiviajoittuneissansa
ElatiiviajoittuneestaElatiiviajoittuneestani
ElatiiviajoittuneestasiElatiiviajoittuneestamme
ElatiiviajoittuneestanneElatiiviajoittuneestaan
ElatiiviajoittuneestansaMonikon elatiiviajoittuneista
Monikon elatiiviajoittuneistaniMonikon elatiiviajoittuneistasi
Monikon elatiiviajoittuneistammeMonikon elatiiviajoittuneistanne
Monikon elatiiviajoittuneistaanMonikon elatiiviajoittuneistansa
IllatiiviajoittuneeseenIllatiiviajoittuneeseeni
IllatiiviajoittuneeseesiIllatiiviajoittuneeseemme
IllatiiviajoittuneeseenneIllatiiviajoittuneeseensa
Monikon illatiiviajoittuneisiinMonikon illatiiviajoittuneihin
Monikon illatiiviajoittuneisiiniMonikon illatiiviajoittuneihini
Monikon illatiiviajoittuneisiisiMonikon illatiiviajoittuneihisi
Monikon illatiiviajoittuneisiimmeMonikon illatiiviajoittuneihimme
Monikon illatiiviajoittuneisiinneMonikon illatiiviajoittuneihinne
Monikon illatiiviajoittuneisiinsaMonikon illatiiviajoittuneihinsa
AdessiiviajoittuneellaAdessiiviajoittuneellani
AdessiiviajoittuneellasiAdessiiviajoittuneellamme
AdessiiviajoittuneellanneAdessiiviajoittuneellaan
AdessiiviajoittuneellansaMonikon adessiiviajoittuneilla
Monikon adessiiviajoittuneillaniMonikon adessiiviajoittuneillasi
Monikon adessiiviajoittuneillammeMonikon adessiiviajoittuneillanne
Monikon adessiiviajoittuneillaanMonikon adessiiviajoittuneillansa
AblatiiviajoittuneeltaAblatiiviajoittuneeltani
AblatiiviajoittuneeltasiAblatiiviajoittuneeltamme
AblatiiviajoittuneeltanneAblatiiviajoittuneeltaan
AblatiiviajoittuneeltansaMonikon ablatiiviajoittuneilta
Monikon ablatiiviajoittuneiltaniMonikon ablatiiviajoittuneiltasi
Monikon ablatiiviajoittuneiltammeMonikon ablatiiviajoittuneiltanne
Monikon ablatiiviajoittuneiltaanMonikon ablatiiviajoittuneiltansa
AllatiiviajoittuneelleAllatiiviajoittuneelleni
AllatiiviajoittuneellesiAllatiiviajoittuneellemme
AllatiiviajoittuneellenneAllatiiviajoittuneelleen
AllatiiviajoittuneellensaMonikon allatiiviajoittuneille
Monikon allatiiviajoittuneilleniMonikon allatiiviajoittuneillesi
Monikon allatiiviajoittuneillemmeMonikon allatiiviajoittuneillenne
Monikon allatiiviajoittuneilleenMonikon allatiiviajoittuneillensa
EssiiviajoittuneenaEssiiviajoittuneenani
EssiiviajoittuneenasiEssiiviajoittuneenamme
EssiiviajoittuneenanneEssiiviajoittuneenaan
EssiiviajoittuneenansaMonikon essiiviajoittuneina
Monikon essiiviajoittuneinaniMonikon essiiviajoittuneinasi
Monikon essiiviajoittuneinammeMonikon essiiviajoittuneinanne
Monikon essiiviajoittuneinaanMonikon essiiviajoittuneinansa
TranslatiiviajoittuneeksiTranslatiiviajoittuneekseni
TranslatiiviajoittuneeksesiTranslatiiviajoittuneeksemme
TranslatiiviajoittuneeksenneTranslatiiviajoittuneekseen
TranslatiiviajoittuneeksensaMonikon translatiiviajoittuneiksi
Monikon translatiiviajoittuneikseniMonikon translatiiviajoittuneiksesi
Monikon translatiiviajoittuneiksemmeMonikon translatiiviajoittuneiksenne
Monikon translatiiviajoittuneikseenMonikon translatiiviajoittuneiksensa
Monikon instruktiiviajoittuneinAbessiiviajoittuneetta
AbessiiviajoittuneettaniAbessiiviajoittuneettasi
AbessiiviajoittuneettammeAbessiiviajoittuneettanne
AbessiiviajoittuneettaanAbessiiviajoittuneettansa
Monikon abessiiviajoittuneittaMonikon abessiiviajoittuneittani
Monikon abessiiviajoittuneittasiMonikon abessiiviajoittuneittamme
Monikon abessiiviajoittuneittanneMonikon abessiiviajoittuneittaan
Monikon abessiiviajoittuneittansaMonikon komitatiiviajoittuneine
Monikon komitatiiviajoittuneineniMonikon komitatiiviajoittuneinesi
Monikon komitatiiviajoittuneinemmeMonikon komitatiiviajoittuneinenne
Monikon komitatiiviajoittuneineenMonikon komitatiiviajoittuneinensa
Monikon akkusatiiviajoittuneetMonikon akkusatiiviajoittuneeni
Monikon akkusatiiviajoittuneesiMonikon akkusatiiviajoittuneemme
Monikon akkusatiiviajoittuneenneMonikon akkusatiiviajoittuneensa
AkkusatiiviajoittuneeniAkkusatiiviajoittuneesi
AkkusatiiviajoittuneemmeAkkusatiiviajoittuneenne
Akkusatiiviajoittuneensa

Luokat