Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ajoittuvat | Monikko | ajoittuvani |
| Monikko | ajoittuvasi | Monikko | ajoittuvamme |
| Monikko | ajoittuvanne | Monikko | ajoittuvansa |
| Genetiivi | ajoittuvan | Genetiivi | ajoittuvani |
| Genetiivi | ajoittuvasi | Genetiivi | ajoittuvamme |
| Genetiivi | ajoittuvanne | Genetiivi | ajoittuvansa |
| Monikon genetiivi | ajoittuvien | Monikon genetiivi | ajoittuvieni |
| Monikon genetiivi | ajoittuviesi | Monikon genetiivi | ajoittuviemme |
| Monikon genetiivi | ajoittuvienne | Monikon genetiivi | ajoittuviensa |
| Partitiivi | ajoittuvaa | Partitiivi | ajoittuvaani |
| Partitiivi | ajoittuvaasi | Partitiivi | ajoittuvaamme |
| Partitiivi | ajoittuvaanne | Partitiivi | ajoittuvaansa |
| Monikon partitiivi | ajoittuvia | Monikon partitiivi | ajoittuviani |
| Monikon partitiivi | ajoittuviasi | Monikon partitiivi | ajoittuviamme |
| Monikon partitiivi | ajoittuvianne | Monikon partitiivi | ajoittuviaan |
| Monikon partitiivi | ajoittuviansa | Inessiivi | ajoittuvassa |
| Inessiivi | ajoittuvassani | Inessiivi | ajoittuvassasi |
| Inessiivi | ajoittuvassamme | Inessiivi | ajoittuvassanne |
| Inessiivi | ajoittuvassaan | Inessiivi | ajoittuvassansa |
| Monikon inessiivi | ajoittuvissa | Monikon inessiivi | ajoittuvissani |
| Monikon inessiivi | ajoittuvissasi | Monikon inessiivi | ajoittuvissamme |
| Monikon inessiivi | ajoittuvissanne | Monikon inessiivi | ajoittuvissaan |
| Monikon inessiivi | ajoittuvissansa | Elatiivi | ajoittuvasta |
| Elatiivi | ajoittuvastani | Elatiivi | ajoittuvastasi |
| Elatiivi | ajoittuvastamme | Elatiivi | ajoittuvastanne |
| Elatiivi | ajoittuvastaan | Elatiivi | ajoittuvastansa |
| Monikon elatiivi | ajoittuvista | Monikon elatiivi | ajoittuvistani |
| Monikon elatiivi | ajoittuvistasi | Monikon elatiivi | ajoittuvistamme |
| Monikon elatiivi | ajoittuvistanne | Monikon elatiivi | ajoittuvistaan |
| Monikon elatiivi | ajoittuvistansa | Illatiivi | ajoittuvaan |
| Illatiivi | ajoittuvaani | Illatiivi | ajoittuvaasi |
| Illatiivi | ajoittuvaamme | Illatiivi | ajoittuvaanne |
| Illatiivi | ajoittuvaansa | Monikon illatiivi | ajoittuviin |
| Monikon illatiivi | ajoittuviini | Monikon illatiivi | ajoittuviisi |
| Monikon illatiivi | ajoittuviimme | Monikon illatiivi | ajoittuviinne |
| Monikon illatiivi | ajoittuviinsa | Adessiivi | ajoittuvalla |
| Adessiivi | ajoittuvallani | Adessiivi | ajoittuvallasi |
| Adessiivi | ajoittuvallamme | Adessiivi | ajoittuvallanne |
| Adessiivi | ajoittuvallaan | Adessiivi | ajoittuvallansa |
| Monikon adessiivi | ajoittuvilla | Monikon adessiivi | ajoittuvillani |
| Monikon adessiivi | ajoittuvillasi | Monikon adessiivi | ajoittuvillamme |
| Monikon adessiivi | ajoittuvillanne | Monikon adessiivi | ajoittuvillaan |
| Monikon adessiivi | ajoittuvillansa | Ablatiivi | ajoittuvalta |
| Ablatiivi | ajoittuvaltani | Ablatiivi | ajoittuvaltasi |
| Ablatiivi | ajoittuvaltamme | Ablatiivi | ajoittuvaltanne |
| Ablatiivi | ajoittuvaltaan | Ablatiivi | ajoittuvaltansa |
| Monikon ablatiivi | ajoittuvilta | Monikon ablatiivi | ajoittuviltani |
| Monikon ablatiivi | ajoittuviltasi | Monikon ablatiivi | ajoittuviltamme |
| Monikon ablatiivi | ajoittuviltanne | Monikon ablatiivi | ajoittuviltaan |
| Monikon ablatiivi | ajoittuviltansa | Allatiivi | ajoittuvalle |
| Allatiivi | ajoittuvalleni | Allatiivi | ajoittuvallesi |
| Allatiivi | ajoittuvallemme | Allatiivi | ajoittuvallenne |
| Allatiivi | ajoittuvalleen | Allatiivi | ajoittuvallensa |
| Monikon allatiivi | ajoittuville | Monikon allatiivi | ajoittuvilleni |
| Monikon allatiivi | ajoittuvillesi | Monikon allatiivi | ajoittuvillemme |
| Monikon allatiivi | ajoittuvillenne | Monikon allatiivi | ajoittuvilleen |
| Monikon allatiivi | ajoittuvillensa | Essiivi | ajoittuvana |
| Essiivi | ajoittuvanani | Essiivi | ajoittuvanasi |
| Essiivi | ajoittuvanamme | Essiivi | ajoittuvananne |
| Essiivi | ajoittuvanaan | Essiivi | ajoittuvanansa |
| Monikon essiivi | ajoittuvina | Monikon essiivi | ajoittuvinani |
| Monikon essiivi | ajoittuvinasi | Monikon essiivi | ajoittuvinamme |
| Monikon essiivi | ajoittuvinanne | Monikon essiivi | ajoittuvinaan |
| Monikon essiivi | ajoittuvinansa | Translatiivi | ajoittuvaksi |
| Translatiivi | ajoittuvakseni | Translatiivi | ajoittuvaksesi |
| Translatiivi | ajoittuvaksemme | Translatiivi | ajoittuvaksenne |
| Translatiivi | ajoittuvakseen | Translatiivi | ajoittuvaksensa |
| Monikon translatiivi | ajoittuviksi | Monikon translatiivi | ajoittuvikseni |
| Monikon translatiivi | ajoittuviksesi | Monikon translatiivi | ajoittuviksemme |
| Monikon translatiivi | ajoittuviksenne | Monikon translatiivi | ajoittuvikseen |
| Monikon translatiivi | ajoittuviksensa | Monikon instruktiivi | ajoittuvin |
| Abessiivi | ajoittuvatta | Abessiivi | ajoittuvattani |
| Abessiivi | ajoittuvattasi | Abessiivi | ajoittuvattamme |
| Abessiivi | ajoittuvattanne | Abessiivi | ajoittuvattaan |
| Abessiivi | ajoittuvattansa | Monikon abessiivi | ajoittuvitta |
| Monikon abessiivi | ajoittuvittani | Monikon abessiivi | ajoittuvittasi |
| Monikon abessiivi | ajoittuvittamme | Monikon abessiivi | ajoittuvittanne |
| Monikon abessiivi | ajoittuvittaan | Monikon abessiivi | ajoittuvittansa |
| Monikon komitatiivi | ajoittuvine | Monikon komitatiivi | ajoittuvineni |
| Monikon komitatiivi | ajoittuvinesi | Monikon komitatiivi | ajoittuvinemme |
| Monikon komitatiivi | ajoittuvinenne | Monikon komitatiivi | ajoittuvineen |
| Monikon komitatiivi | ajoittuvinensa | Monikon akkusatiivi | ajoittuvat |
| Monikon akkusatiivi | ajoittuvani | Monikon akkusatiivi | ajoittuvasi |
| Monikon akkusatiivi | ajoittuvamme | Monikon akkusatiivi | ajoittuvanne |
| Monikon akkusatiivi | ajoittuvansa | Akkusatiivi | ajoittuvani |
| Akkusatiivi | ajoittuvasi | Akkusatiivi | ajoittuvamme |
| Akkusatiivi | ajoittuvanne | Akkusatiivi | ajoittuvansa |