Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ahavoitumiset | Genetiivi | ahavoitumisen |
| Monikon genetiivi | ahavoitumisten | Monikon genetiivi | ahavoitumisien |
| Partitiivi | ahavoitumista | Monikon partitiivi | ahavoitumisia |
| Inessiivi | ahavoitumisessa | Monikon inessiivi | ahavoitumisissa |
| Elatiivi | ahavoitumisesta | Monikon elatiivi | ahavoitumisista |
| Illatiivi | ahavoitumiseen | Monikon illatiivi | ahavoitumisiin |
| Adessiivi | ahavoitumisella | Monikon adessiivi | ahavoitumisilla |
| Ablatiivi | ahavoitumiselta | Monikon ablatiivi | ahavoitumisilta |
| Allatiivi | ahavoitumiselle | Monikon allatiivi | ahavoitumisille |
| Essiivi | ahavoitumisena | Monikon essiivi | ahavoitumisina |
| Translatiivi | ahavoitumiseksi | Monikon translatiivi | ahavoitumisiksi |
| Monikon instruktiivi | ahavoitumisin | Abessiivi | ahavoitumisetta |
| Monikon abessiivi | ahavoitumisitta | Monikon akkusatiivi | ahavoitumiset |