Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotalkkijauheetGenetiivitalkkijauheen
Monikon genetiivitalkkijauheidenMonikon genetiivitalkkijauheitten
PartitiivitalkkijauhettaMonikon partitiivitalkkijauheita
InessiivitalkkijauheessaMonikon inessiivitalkkijauheissa
ElatiivitalkkijauheestaMonikon elatiivitalkkijauheista
IllatiivitalkkijauheeseenMonikon illatiivitalkkijauheisiin
Monikon illatiivitalkkijauheihinAdessiivitalkkijauheella
Monikon adessiivitalkkijauheillaAblatiivitalkkijauheelta
Monikon ablatiivitalkkijauheiltaAllatiivitalkkijauheelle
Monikon allatiivitalkkijauheilleEssiivitalkkijauheena
Monikon essiivitalkkijauheinaTranslatiivitalkkijauheeksi
Monikon translatiivitalkkijauheiksiMonikon instruktiivitalkkijauhein
AbessiivitalkkijauheettaMonikon abessiivitalkkijauheitta
Monikon akkusatiivitalkkijauheet