| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
Suku: f.
| Monikko | idoolatriae | Monikko | idololatriae |
| Genetiivi | idoolatriae | Genetiivi | īdōlolatrīae |
| Genetiivi | idololatriae | Monikon genetiivi | idoolatriarum |
| Monikon genetiivi | idololatriarum | Monikon ablatiivi | idoolatriis |
| Monikon ablatiivi | idololatriis | Akkusatiivi | idoolatriam |
| Akkusatiivi | idoolatrias | Akkusatiivi | idololatriam |
| Akkusatiivi | idololatrias | Datiivi | idoolatriae |
| Datiivi | idololatriae | Monikon datiivi | idoolatriis |
| Monikon datiivi | idololatriis |