Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

Monikkohioma-aineetGenetiivihioma-aineen
Monikon genetiivihioma-aineidenMonikon genetiivihioma-aineitten
Partitiivihioma-ainettaMonikon partitiivihioma-aineita
Inessiivihioma-aineessaMonikon inessiivihioma-aineissa
Elatiivihioma-aineestaMonikon elatiivihioma-aineista
Illatiivihioma-aineeseenMonikon illatiivihioma-aineisiin
Monikon illatiivihioma-aineihinAdessiivihioma-aineella
Monikon adessiivihioma-aineillaAblatiivihioma-aineelta
Monikon ablatiivihioma-aineiltaAllatiivihioma-aineelle
Monikon allatiivihioma-aineilleEssiivihioma-aineena
Monikon essiivihioma-aineinaTranslatiivihioma-aineeksi
Monikon translatiivihioma-aineiksiMonikon instruktiivihioma-ainein
Abessiivihioma-aineettaMonikon abessiivihioma-aineitta
Monikon akkusatiivihioma-aineet