Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohaudutuspadatGenetiivihaudutuspadan
Monikon genetiivihaudutuspatojenPartitiivihaudutuspataa
Monikon partitiivihaudutuspatojaInessiivihaudutuspadassa
Monikon inessiivihaudutuspadoissaElatiivihaudutuspadasta
Monikon elatiivihaudutuspadoistaIllatiivihaudutuspataan
Monikon illatiivihaudutuspatoihinAdessiivihaudutuspadalla
Monikon adessiivihaudutuspadoillaAblatiivihaudutuspadalta
Monikon ablatiivihaudutuspadoiltaAllatiivihaudutuspadalle
Monikon allatiivihaudutuspadoilleEssiivihaudutuspatana
Monikon essiivihaudutuspatoinaTranslatiivihaudutuspadaksi
Monikon translatiivihaudutuspadoiksiMonikon instruktiivihaudutuspadoin
AbessiivihaudutuspadattaMonikon abessiivihaudutuspadoitta
Monikon akkusatiivihaudutuspadat