Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.halventava

Taivutusmuodot

MonikkopulipäätGenetiivipulipään
Monikon genetiivipulipäidenMonikon genetiivipulipäitten
PartitiivipulipäätäMonikon partitiivipulipäitä
InessiivipulipäässäMonikon inessiivipulipäissä
ElatiivipulipäästäMonikon elatiivipulipäistä
IllatiivipulipäähänMonikon illatiivipulipäihin
AdessiivipulipäälläMonikon adessiivipulipäillä
AblatiivipulipäältäMonikon ablatiivipulipäiltä
AllatiivipulipäälleMonikon allatiivipulipäille
EssiivipulipäänäMonikon essiivipulipäinä
TranslatiivipulipääksiMonikon translatiivipulipäiksi
Monikon instruktiivipulipäinAbessiivipulipäättä
Monikon abessiivipulipäittäMonikon akkusatiivipulipäät