Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Määritelmät

Pronomini

  1. molemmat, kumpikin

Taivutusmuodot

MonikkokumpaisetkinMonikkokumpaisenikin
MonikkokumpaisesikinMonikkokumpaisemmekin
MonikkokumpaisennekinMonikkokumpaisensakin
GenetiivikumpaisenkinGenetiivikumpaisenikin
GenetiivikumpaisesikinGenetiivikumpaisemmekin
GenetiivikumpaisennekinGenetiivikumpaisensakin
Monikon genetiivikumpaistenkinMonikon genetiivikumpaisienkin
Monikon genetiivikumpaistenikinMonikon genetiivikumpaisienikin
Monikon genetiivikumpaistesikinMonikon genetiivikumpaisiesikin
Monikon genetiivikumpaistemmekinMonikon genetiivikumpaisiemmekin
Monikon genetiivikumpaistennekinMonikon genetiivikumpaisiennekin
Monikon genetiivikumpaistensakinMonikon genetiivikumpaisiensakin
PartitiivikumpaistakinPartitiivikumpaistanikin
PartitiivikumpaistasikinPartitiivikumpaistammekin
PartitiivikumpaistannekinPartitiivikumpaistaankin
PartitiivikumpaistansakinMonikon partitiivikumpaisiakin
Monikon partitiivikumpaisianikinMonikon partitiivikumpaisiasikin
Monikon partitiivikumpaisiammekinMonikon partitiivikumpaisiannekin
Monikon partitiivikumpaisiaankinMonikon partitiivikumpaisiansakin
InessiivikumpaisessakinInessiivikumpaisessanikin
InessiivikumpaisessasikinInessiivikumpaisessammekin
InessiivikumpaisessannekinInessiivikumpaisessaankin
InessiivikumpaisessansakinMonikon inessiivikumpaisissakin
Monikon inessiivikumpaisissanikinMonikon inessiivikumpaisissasikin
Monikon inessiivikumpaisissammekinMonikon inessiivikumpaisissannekin
Monikon inessiivikumpaisissaankinMonikon inessiivikumpaisissansakin
ElatiivikumpaisestakinElatiivikumpaisestanikin
ElatiivikumpaisestasikinElatiivikumpaisestammekin
ElatiivikumpaisestannekinElatiivikumpaisestaankin
ElatiivikumpaisestansakinMonikon elatiivikumpaisistakin
Monikon elatiivikumpaisistanikinMonikon elatiivikumpaisistasikin
Monikon elatiivikumpaisistammekinMonikon elatiivikumpaisistannekin
Monikon elatiivikumpaisistaankinMonikon elatiivikumpaisistansakin
IllatiivikumpaiseenkinIllatiivikumpaiseenikin
IllatiivikumpaiseesikinIllatiivikumpaiseemmekin
IllatiivikumpaiseennekinIllatiivikumpaiseensakin
Monikon illatiivikumpaisiinkinMonikon illatiivikumpaisiinikin
Monikon illatiivikumpaisiisikinMonikon illatiivikumpaisiimmekin
Monikon illatiivikumpaisiinnekinMonikon illatiivikumpaisiinsakin
AdessiivikumpaisellakinAdessiivikumpaisellanikin
AdessiivikumpaisellasikinAdessiivikumpaisellammekin
AdessiivikumpaisellannekinAdessiivikumpaisellaankin
AdessiivikumpaisellansakinMonikon adessiivikumpaisillakin
Monikon adessiivikumpaisillanikinMonikon adessiivikumpaisillasikin
Monikon adessiivikumpaisillammekinMonikon adessiivikumpaisillannekin
Monikon adessiivikumpaisillaankinMonikon adessiivikumpaisillansakin
AblatiivikumpaiseltakinAblatiivikumpaiseltanikin
AblatiivikumpaiseltasikinAblatiivikumpaiseltammekin
AblatiivikumpaiseltannekinAblatiivikumpaiseltaankin
AblatiivikumpaiseltansakinMonikon ablatiivikumpaisiltakin
Monikon ablatiivikumpaisiltanikinMonikon ablatiivikumpaisiltasikin
Monikon ablatiivikumpaisiltammekinMonikon ablatiivikumpaisiltannekin
Monikon ablatiivikumpaisiltaankinMonikon ablatiivikumpaisiltansakin
AllatiivikumpaisellekinAllatiivikumpaisellenikin
AllatiivikumpaisellesikinAllatiivikumpaisellemmekin
AllatiivikumpaisellennekinAllatiivikumpaiselleenkin
AllatiivikumpaisellensakinMonikon allatiivikumpaisillekin
Monikon allatiivikumpaisillenikinMonikon allatiivikumpaisillesikin
Monikon allatiivikumpaisillemmekinMonikon allatiivikumpaisillennekin
Monikon allatiivikumpaisilleenkinMonikon allatiivikumpaisillensakin
EssiivikumpaisenakinEssiivikumpaisenanikin
EssiivikumpaisenasikinEssiivikumpaisenammekin
EssiivikumpaisenannekinEssiivikumpaisenaankin
EssiivikumpaisenansakinMonikon essiivikumpaisinakin
Monikon essiivikumpaisinanikinMonikon essiivikumpaisinasikin
Monikon essiivikumpaisinammekinMonikon essiivikumpaisinannekin
Monikon essiivikumpaisinaankinMonikon essiivikumpaisinansakin
TranslatiivikumpaiseksikinTranslatiivikumpaiseksenikin
TranslatiivikumpaiseksesikinTranslatiivikumpaiseksemmekin
TranslatiivikumpaiseksennekinTranslatiivikumpaisekseenkin
TranslatiivikumpaiseksensakinMonikon translatiivikumpaisiksikin
Monikon translatiivikumpaisiksenikinMonikon translatiivikumpaisiksesikin
Monikon translatiivikumpaisiksemmekinMonikon translatiivikumpaisiksennekin
Monikon translatiivikumpaisikseenkinMonikon translatiivikumpaisiksensakin
Monikon instruktiivikumpaisinkinAbessiivikumpaisettakin
AbessiivikumpaisettanikinAbessiivikumpaisettasikin
AbessiivikumpaisettammekinAbessiivikumpaisettannekin
AbessiivikumpaisettaankinAbessiivikumpaisettansakin
Monikon abessiivikumpaisittakinMonikon abessiivikumpaisittanikin
Monikon abessiivikumpaisittasikinMonikon abessiivikumpaisittammekin
Monikon abessiivikumpaisittannekinMonikon abessiivikumpaisittaankin
Monikon abessiivikumpaisittansakinMonikon komitatiivikumpaisinekin
Monikon komitatiivikumpaisinenikinMonikon komitatiivikumpaisinesikin
Monikon komitatiivikumpaisinemmekinMonikon komitatiivikumpaisinennekin
Monikon komitatiivikumpaisineenkinMonikon komitatiivikumpaisinensakin
Monikon akkusatiivikumpaisetkinMonikon akkusatiivikumpaisenikin
Monikon akkusatiivikumpaisesikinMonikon akkusatiivikumpaisemmekin
Monikon akkusatiivikumpaisennekinMonikon akkusatiivikumpaisensakin
AkkusatiivikumpaisenikinAkkusatiivikumpaisesikin
AkkusatiivikumpaisemmekinAkkusatiivikumpaisennekin
Akkusatiivikumpaisensakin