Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohoratGenetiivihoran
Monikon genetiivihorienPartitiivihoraa
Monikon partitiivihoriaInessiivihorassa
Monikon inessiivihorissaElatiivihorasta
Monikon elatiivihoristaIllatiivihoraan
Monikon illatiivihoriinAdessiivihoralla
Monikon adessiivihorillaAblatiivihoralta
Monikon ablatiivihoriltaAllatiivihoralle
Monikon allatiivihorilleEssiivihorana
Monikon essiivihorinaTranslatiivihoraksi
Monikon translatiivihoriksiMonikon instruktiivihorin
AbessiivihorattaMonikon abessiivihoritta
Monikon akkusatiivihorat