Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | suomiset | Genetiivi | suomisen |
| Monikon genetiivi | suomisten | Monikon genetiivi | suomisien |
| Partitiivi | suomista | Monikon partitiivi | suomisia |
| Inessiivi | suomisessa | Monikon inessiivi | suomisissa |
| Elatiivi | suomisesta | Monikon elatiivi | suomisista |
| Illatiivi | suomiseen | Monikon illatiivi | suomisiin |
| Adessiivi | suomisella | Monikon adessiivi | suomisilla |
| Ablatiivi | suomiselta | Monikon ablatiivi | suomisilta |
| Allatiivi | suomiselle | Monikon allatiivi | suomisille |
| Essiivi | suomisena | Monikon essiivi | suomisina |
| Translatiivi | suomiseksi | Monikon translatiivi | suomisiksi |
| Monikon instruktiivi | suomisin | Abessiivi | suomisetta |
| Monikon abessiivi | suomisitta | Monikon akkusatiivi | suomiset |