Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomonisäikeisetMonikkomonisäikeiseni
MonikkomonisäikeisesiMonikkomonisäikeisemme
MonikkomonisäikeisenneMonikkomonisäikeisensä
GenetiivimonisäikeisenGenetiivimonisäikeiseni
GenetiivimonisäikeisesiGenetiivimonisäikeisemme
GenetiivimonisäikeisenneGenetiivimonisäikeisensä
Monikon genetiivimonisäikeistenMonikon genetiivimonisäikeisien
Monikon genetiivimonisäikeisteniMonikon genetiivimonisäikeisieni
Monikon genetiivimonisäikeistesiMonikon genetiivimonisäikeisiesi
Monikon genetiivimonisäikeistemmeMonikon genetiivimonisäikeisiemme
Monikon genetiivimonisäikeistenneMonikon genetiivimonisäikeisienne
Monikon genetiivimonisäikeistensäMonikon genetiivimonisäikeisiensä
PartitiivimonisäikeistäPartitiivimonisäikeistäni
PartitiivimonisäikeistäsiPartitiivimonisäikeistämme
PartitiivimonisäikeistännePartitiivimonisäikeistään
PartitiivimonisäikeistänsäMonikon partitiivimonisäikeisiä
Monikon partitiivimonisäikeisiäniMonikon partitiivimonisäikeisiäsi
Monikon partitiivimonisäikeisiämmeMonikon partitiivimonisäikeisiänne
Monikon partitiivimonisäikeisiäänMonikon partitiivimonisäikeisiänsä
InessiivimonisäikeisessäInessiivimonisäikeisessäni
InessiivimonisäikeisessäsiInessiivimonisäikeisessämme
InessiivimonisäikeisessänneInessiivimonisäikeisessään
InessiivimonisäikeisessänsäMonikon inessiivimonisäikeisissä
Monikon inessiivimonisäikeisissäniMonikon inessiivimonisäikeisissäsi
Monikon inessiivimonisäikeisissämmeMonikon inessiivimonisäikeisissänne
Monikon inessiivimonisäikeisissäänMonikon inessiivimonisäikeisissänsä
ElatiivimonisäikeisestäElatiivimonisäikeisestäni
ElatiivimonisäikeisestäsiElatiivimonisäikeisestämme
ElatiivimonisäikeisestänneElatiivimonisäikeisestään
ElatiivimonisäikeisestänsäMonikon elatiivimonisäikeisistä
Monikon elatiivimonisäikeisistäniMonikon elatiivimonisäikeisistäsi
Monikon elatiivimonisäikeisistämmeMonikon elatiivimonisäikeisistänne
Monikon elatiivimonisäikeisistäänMonikon elatiivimonisäikeisistänsä
IllatiivimonisäikeiseenIllatiivimonisäikeiseeni
IllatiivimonisäikeiseesiIllatiivimonisäikeiseemme
IllatiivimonisäikeiseenneIllatiivimonisäikeiseensä
Monikon illatiivimonisäikeisiinMonikon illatiivimonisäikeisiini
Monikon illatiivimonisäikeisiisiMonikon illatiivimonisäikeisiimme
Monikon illatiivimonisäikeisiinneMonikon illatiivimonisäikeisiinsä
AdessiivimonisäikeiselläAdessiivimonisäikeiselläni
AdessiivimonisäikeiselläsiAdessiivimonisäikeisellämme
AdessiivimonisäikeisellänneAdessiivimonisäikeisellään
AdessiivimonisäikeisellänsäMonikon adessiivimonisäikeisillä
Monikon adessiivimonisäikeisilläniMonikon adessiivimonisäikeisilläsi
Monikon adessiivimonisäikeisillämmeMonikon adessiivimonisäikeisillänne
Monikon adessiivimonisäikeisilläänMonikon adessiivimonisäikeisillänsä
AblatiivimonisäikeiseltäAblatiivimonisäikeiseltäni
AblatiivimonisäikeiseltäsiAblatiivimonisäikeiseltämme
AblatiivimonisäikeiseltänneAblatiivimonisäikeiseltään
AblatiivimonisäikeiseltänsäMonikon ablatiivimonisäikeisiltä
Monikon ablatiivimonisäikeisiltäniMonikon ablatiivimonisäikeisiltäsi
Monikon ablatiivimonisäikeisiltämmeMonikon ablatiivimonisäikeisiltänne
Monikon ablatiivimonisäikeisiltäänMonikon ablatiivimonisäikeisiltänsä
AllatiivimonisäikeiselleAllatiivimonisäikeiselleni
AllatiivimonisäikeisellesiAllatiivimonisäikeisellemme
AllatiivimonisäikeisellenneAllatiivimonisäikeiselleen
AllatiivimonisäikeisellensäMonikon allatiivimonisäikeisille
Monikon allatiivimonisäikeisilleniMonikon allatiivimonisäikeisillesi
Monikon allatiivimonisäikeisillemmeMonikon allatiivimonisäikeisillenne
Monikon allatiivimonisäikeisilleenMonikon allatiivimonisäikeisillensä
EssiivimonisäikeisenäEssiivimonisäikeisenäni
EssiivimonisäikeisenäsiEssiivimonisäikeisenämme
EssiivimonisäikeisenänneEssiivimonisäikeisenään
EssiivimonisäikeisenänsäMonikon essiivimonisäikeisinä
Monikon essiivimonisäikeisinäniMonikon essiivimonisäikeisinäsi
Monikon essiivimonisäikeisinämmeMonikon essiivimonisäikeisinänne
Monikon essiivimonisäikeisinäänMonikon essiivimonisäikeisinänsä
TranslatiivimonisäikeiseksiTranslatiivimonisäikeisekseni
TranslatiivimonisäikeiseksesiTranslatiivimonisäikeiseksemme
TranslatiivimonisäikeiseksenneTranslatiivimonisäikeisekseen
TranslatiivimonisäikeiseksensäMonikon translatiivimonisäikeisiksi
Monikon translatiivimonisäikeisikseniMonikon translatiivimonisäikeisiksesi
Monikon translatiivimonisäikeisiksemmeMonikon translatiivimonisäikeisiksenne
Monikon translatiivimonisäikeisikseenMonikon translatiivimonisäikeisiksensä
Monikon instruktiivimonisäikeisinAbessiivimonisäikeisettä
AbessiivimonisäikeisettäniAbessiivimonisäikeisettäsi
AbessiivimonisäikeisettämmeAbessiivimonisäikeisettänne
AbessiivimonisäikeisettäänAbessiivimonisäikeisettänsä
Monikon abessiivimonisäikeisittäMonikon abessiivimonisäikeisittäni
Monikon abessiivimonisäikeisittäsiMonikon abessiivimonisäikeisittämme
Monikon abessiivimonisäikeisittänneMonikon abessiivimonisäikeisittään
Monikon abessiivimonisäikeisittänsäMonikon komitatiivimonisäikeisine
Monikon komitatiivimonisäikeisineniMonikon komitatiivimonisäikeisinesi
Monikon komitatiivimonisäikeisinemmeMonikon komitatiivimonisäikeisinenne
Monikon komitatiivimonisäikeisineenMonikon komitatiivimonisäikeisinensä
Monikon akkusatiivimonisäikeisetMonikon akkusatiivimonisäikeiseni
Monikon akkusatiivimonisäikeisesiMonikon akkusatiivimonisäikeisemme
Monikon akkusatiivimonisäikeisenneMonikon akkusatiivimonisäikeisensä
AkkusatiivimonisäikeiseniAkkusatiivimonisäikeisesi
AkkusatiivimonisäikeisemmeAkkusatiivimonisäikeisenne
Akkusatiivimonisäikeisensä