Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
stranded
Taivutusmuodot
Monikko
monisäikeiset
Monikko
monisäikeiseni
Monikko
monisäikeisesi
Monikko
monisäikeisemme
Monikko
monisäikeisenne
Monikko
monisäikeisensä
Genetiivi
monisäikeisen
Genetiivi
monisäikeiseni
Genetiivi
monisäikeisesi
Genetiivi
monisäikeisemme
Genetiivi
monisäikeisenne
Genetiivi
monisäikeisensä
Monikon genetiivi
monisäikeisten
Monikon genetiivi
monisäikeisien
Monikon genetiivi
monisäikeisteni
Monikon genetiivi
monisäikeisieni
Monikon genetiivi
monisäikeistesi
Monikon genetiivi
monisäikeisiesi
Monikon genetiivi
monisäikeistemme
Monikon genetiivi
monisäikeisiemme
Monikon genetiivi
monisäikeistenne
Monikon genetiivi
monisäikeisienne
Monikon genetiivi
monisäikeistensä
Monikon genetiivi
monisäikeisiensä
Partitiivi
monisäikeistä
Partitiivi
monisäikeistäni
Partitiivi
monisäikeistäsi
Partitiivi
monisäikeistämme
Partitiivi
monisäikeistänne
Partitiivi
monisäikeistään
Partitiivi
monisäikeistänsä
Monikon partitiivi
monisäikeisiä
Monikon partitiivi
monisäikeisiäni
Monikon partitiivi
monisäikeisiäsi
Monikon partitiivi
monisäikeisiämme
Monikon partitiivi
monisäikeisiänne
Monikon partitiivi
monisäikeisiään
Monikon partitiivi
monisäikeisiänsä
Inessiivi
monisäikeisessä
Inessiivi
monisäikeisessäni
Inessiivi
monisäikeisessäsi
Inessiivi
monisäikeisessämme
Inessiivi
monisäikeisessänne
Inessiivi
monisäikeisessään
Inessiivi
monisäikeisessänsä
Monikon inessiivi
monisäikeisissä
Monikon inessiivi
monisäikeisissäni
Monikon inessiivi
monisäikeisissäsi
Monikon inessiivi
monisäikeisissämme
Monikon inessiivi
monisäikeisissänne
Monikon inessiivi
monisäikeisissään
Monikon inessiivi
monisäikeisissänsä
Elatiivi
monisäikeisestä
Elatiivi
monisäikeisestäni
Elatiivi
monisäikeisestäsi
Elatiivi
monisäikeisestämme
Elatiivi
monisäikeisestänne
Elatiivi
monisäikeisestään
Elatiivi
monisäikeisestänsä
Monikon elatiivi
monisäikeisistä
Monikon elatiivi
monisäikeisistäni
Monikon elatiivi
monisäikeisistäsi
Monikon elatiivi
monisäikeisistämme
Monikon elatiivi
monisäikeisistänne
Monikon elatiivi
monisäikeisistään
Monikon elatiivi
monisäikeisistänsä
Illatiivi
monisäikeiseen
Illatiivi
monisäikeiseeni
Illatiivi
monisäikeiseesi
Illatiivi
monisäikeiseemme
Illatiivi
monisäikeiseenne
Illatiivi
monisäikeiseensä
Monikon illatiivi
monisäikeisiin
Monikon illatiivi
monisäikeisiini
Monikon illatiivi
monisäikeisiisi
Monikon illatiivi
monisäikeisiimme
Monikon illatiivi
monisäikeisiinne
Monikon illatiivi
monisäikeisiinsä
Adessiivi
monisäikeisellä
Adessiivi
monisäikeiselläni
Adessiivi
monisäikeiselläsi
Adessiivi
monisäikeisellämme
Adessiivi
monisäikeisellänne
Adessiivi
monisäikeisellään
Adessiivi
monisäikeisellänsä
Monikon adessiivi
monisäikeisillä
Monikon adessiivi
monisäikeisilläni
Monikon adessiivi
monisäikeisilläsi
Monikon adessiivi
monisäikeisillämme
Monikon adessiivi
monisäikeisillänne
Monikon adessiivi
monisäikeisillään
Monikon adessiivi
monisäikeisillänsä
Ablatiivi
monisäikeiseltä
Ablatiivi
monisäikeiseltäni
Ablatiivi
monisäikeiseltäsi
Ablatiivi
monisäikeiseltämme
Ablatiivi
monisäikeiseltänne
Ablatiivi
monisäikeiseltään
Ablatiivi
monisäikeiseltänsä
Monikon ablatiivi
monisäikeisiltä
Monikon ablatiivi
monisäikeisiltäni
Monikon ablatiivi
monisäikeisiltäsi
Monikon ablatiivi
monisäikeisiltämme
Monikon ablatiivi
monisäikeisiltänne
Monikon ablatiivi
monisäikeisiltään
Monikon ablatiivi
monisäikeisiltänsä
Allatiivi
monisäikeiselle
Allatiivi
monisäikeiselleni
Allatiivi
monisäikeisellesi
Allatiivi
monisäikeisellemme
Allatiivi
monisäikeisellenne
Allatiivi
monisäikeiselleen
Allatiivi
monisäikeisellensä
Monikon allatiivi
monisäikeisille
Monikon allatiivi
monisäikeisilleni
Monikon allatiivi
monisäikeisillesi
Monikon allatiivi
monisäikeisillemme
Monikon allatiivi
monisäikeisillenne
Monikon allatiivi
monisäikeisilleen
Monikon allatiivi
monisäikeisillensä
Essiivi
monisäikeisenä
Essiivi
monisäikeisenäni
Essiivi
monisäikeisenäsi
Essiivi
monisäikeisenämme
Essiivi
monisäikeisenänne
Essiivi
monisäikeisenään
Essiivi
monisäikeisenänsä
Monikon essiivi
monisäikeisinä
Monikon essiivi
monisäikeisinäni
Monikon essiivi
monisäikeisinäsi
Monikon essiivi
monisäikeisinämme
Monikon essiivi
monisäikeisinänne
Monikon essiivi
monisäikeisinään
Monikon essiivi
monisäikeisinänsä
Translatiivi
monisäikeiseksi
Translatiivi
monisäikeisekseni
Translatiivi
monisäikeiseksesi
Translatiivi
monisäikeiseksemme
Translatiivi
monisäikeiseksenne
Translatiivi
monisäikeisekseen
Translatiivi
monisäikeiseksensä
Monikon translatiivi
monisäikeisiksi
Monikon translatiivi
monisäikeisikseni
Monikon translatiivi
monisäikeisiksesi
Monikon translatiivi
monisäikeisiksemme
Monikon translatiivi
monisäikeisiksenne
Monikon translatiivi
monisäikeisikseen
Monikon translatiivi
monisäikeisiksensä
Monikon instruktiivi
monisäikeisin
Abessiivi
monisäikeisettä
Abessiivi
monisäikeisettäni
Abessiivi
monisäikeisettäsi
Abessiivi
monisäikeisettämme
Abessiivi
monisäikeisettänne
Abessiivi
monisäikeisettään
Abessiivi
monisäikeisettänsä
Monikon abessiivi
monisäikeisittä
Monikon abessiivi
monisäikeisittäni
Monikon abessiivi
monisäikeisittäsi
Monikon abessiivi
monisäikeisittämme
Monikon abessiivi
monisäikeisittänne
Monikon abessiivi
monisäikeisittään
Monikon abessiivi
monisäikeisittänsä
Monikon komitatiivi
monisäikeisine
Monikon komitatiivi
monisäikeisineni
Monikon komitatiivi
monisäikeisinesi
Monikon komitatiivi
monisäikeisinemme
Monikon komitatiivi
monisäikeisinenne
Monikon komitatiivi
monisäikeisineen
Monikon komitatiivi
monisäikeisinensä
Monikon akkusatiivi
monisäikeiset
Monikon akkusatiivi
monisäikeiseni
Monikon akkusatiivi
monisäikeisesi
Monikon akkusatiivi
monisäikeisemme
Monikon akkusatiivi
monisäikeisenne
Monikon akkusatiivi
monisäikeisensä
Akkusatiivi
monisäikeiseni
Akkusatiivi
monisäikeisesi
Akkusatiivi
monisäikeisemme
Akkusatiivi
monisäikeisenne
Akkusatiivi
monisäikeisensä