Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.puhekieli

Taivutusmuodot

MonikkoräkäklöntitGenetiiviräkäklöntin
Monikon genetiiviräkäklönttienPartitiiviräkäklönttiä
Monikon partitiiviräkäklönttejäInessiiviräkäklöntissä
Monikon inessiiviräkäklönteissäElatiiviräkäklöntistä
Monikon elatiiviräkäklönteistäIllatiiviräkäklönttiin
Monikon illatiiviräkäklöntteihinAdessiiviräkäklöntillä
Monikon adessiiviräkäklönteilläAblatiiviräkäklöntiltä
Monikon ablatiiviräkäklönteiltäAllatiiviräkäklöntille
Monikon allatiiviräkäklönteilleEssiiviräkäklönttinä
Monikon essiiviräkäklöntteinäTranslatiiviräkäklöntiksi
Monikon translatiiviräkäklönteiksiMonikon instruktiiviräkäklöntein
AbessiiviräkäklöntittäMonikon abessiiviräkäklönteittä
Monikon akkusatiiviräkäklöntit