Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkokuplateetGenetiivikuplateen
Monikon genetiivikuplateidenMonikon genetiivikuplateitten
PartitiivikuplateetäMonikon partitiivikuplateitä
InessiivikuplateessäMonikon inessiivikuplateissä
ElatiivikuplateestäMonikon elatiivikuplateistä
IllatiivikuplateehenMonikon illatiivikuplateihin
AdessiivikuplateelläMonikon adessiivikuplateillä
AblatiivikuplateeltäMonikon ablatiivikuplateiltä
AllatiivikuplateelleMonikon allatiivikuplateille
EssiivikuplateenäMonikon essiivikuplateinä
TranslatiivikuplateeksiMonikon translatiivikuplateiksi
Monikon instruktiivikuplateinAbessiivikuplateettä
Monikon abessiivikuplateittäMonikon akkusatiivikuplateet

Luokat