| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | paljastumat | Genetiivi | paljastuman |
| Monikon genetiivi | paljastumien | Partitiivi | paljastumaa |
| Monikon partitiivi | paljastumia | Inessiivi | paljastumassa |
| Monikon inessiivi | paljastumissa | Elatiivi | paljastumasta |
| Monikon elatiivi | paljastumista | Illatiivi | paljastumaan |
| Monikon illatiivi | paljastumiin | Adessiivi | paljastumalla |
| Monikon adessiivi | paljastumilla | Ablatiivi | paljastumalta |
| Monikon ablatiivi | paljastumilta | Allatiivi | paljastumalle |
| Monikon allatiivi | paljastumille | Essiivi | paljastumana |
| Monikon essiivi | paljastumina | Translatiivi | paljastumaksi |
| Monikon translatiivi | paljastumiksi | Monikon instruktiivi | paljastumin |
| Abessiivi | paljastumatta | Monikon abessiivi | paljastumitta |
| Monikon akkusatiivi | paljastumat |