Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
trisyllabic
Taivutusmuodot
Monikko
kolmitavuiset
Monikko
kolmitavuiseni
Monikko
kolmitavuisesi
Monikko
kolmitavuisemme
Monikko
kolmitavuisenne
Monikko
kolmitavuisensa
Genetiivi
kolmitavuisen
Genetiivi
kolmitavuiseni
Genetiivi
kolmitavuisesi
Genetiivi
kolmitavuisemme
Genetiivi
kolmitavuisenne
Genetiivi
kolmitavuisensa
Monikon genetiivi
kolmitavuisten
Monikon genetiivi
kolmitavuisien
Monikon genetiivi
kolmitavuisteni
Monikon genetiivi
kolmitavuisieni
Monikon genetiivi
kolmitavuistesi
Monikon genetiivi
kolmitavuisiesi
Monikon genetiivi
kolmitavuistemme
Monikon genetiivi
kolmitavuisiemme
Monikon genetiivi
kolmitavuistenne
Monikon genetiivi
kolmitavuisienne
Monikon genetiivi
kolmitavuistensa
Monikon genetiivi
kolmitavuisiensa
Partitiivi
kolmitavuista
Partitiivi
kolmitavuistani
Partitiivi
kolmitavuistasi
Partitiivi
kolmitavuistamme
Partitiivi
kolmitavuistanne
Partitiivi
kolmitavuistaan
Partitiivi
kolmitavuistansa
Monikon partitiivi
kolmitavuisia
Monikon partitiivi
kolmitavuisiani
Monikon partitiivi
kolmitavuisiasi
Monikon partitiivi
kolmitavuisiamme
Monikon partitiivi
kolmitavuisianne
Monikon partitiivi
kolmitavuisiaan
Monikon partitiivi
kolmitavuisiansa
Inessiivi
kolmitavuisessa
Inessiivi
kolmitavuisessani
Inessiivi
kolmitavuisessasi
Inessiivi
kolmitavuisessamme
Inessiivi
kolmitavuisessanne
Inessiivi
kolmitavuisessaan
Inessiivi
kolmitavuisessansa
Monikon inessiivi
kolmitavuisissa
Monikon inessiivi
kolmitavuisissani
Monikon inessiivi
kolmitavuisissasi
Monikon inessiivi
kolmitavuisissamme
Monikon inessiivi
kolmitavuisissanne
Monikon inessiivi
kolmitavuisissaan
Monikon inessiivi
kolmitavuisissansa
Elatiivi
kolmitavuisesta
Elatiivi
kolmitavuisestani
Elatiivi
kolmitavuisestasi
Elatiivi
kolmitavuisestamme
Elatiivi
kolmitavuisestanne
Elatiivi
kolmitavuisestaan
Elatiivi
kolmitavuisestansa
Monikon elatiivi
kolmitavuisista
Monikon elatiivi
kolmitavuisistani
Monikon elatiivi
kolmitavuisistasi
Monikon elatiivi
kolmitavuisistamme
Monikon elatiivi
kolmitavuisistanne
Monikon elatiivi
kolmitavuisistaan
Monikon elatiivi
kolmitavuisistansa
Illatiivi
kolmitavuiseen
Illatiivi
kolmitavuiseeni
Illatiivi
kolmitavuiseesi
Illatiivi
kolmitavuiseemme
Illatiivi
kolmitavuiseenne
Illatiivi
kolmitavuiseensa
Monikon illatiivi
kolmitavuisiin
Monikon illatiivi
kolmitavuisiini
Monikon illatiivi
kolmitavuisiisi
Monikon illatiivi
kolmitavuisiimme
Monikon illatiivi
kolmitavuisiinne
Monikon illatiivi
kolmitavuisiinsa
Adessiivi
kolmitavuisella
Adessiivi
kolmitavuisellani
Adessiivi
kolmitavuisellasi
Adessiivi
kolmitavuisellamme
Adessiivi
kolmitavuisellanne
Adessiivi
kolmitavuisellaan
Adessiivi
kolmitavuisellansa
Monikon adessiivi
kolmitavuisilla
Monikon adessiivi
kolmitavuisillani
Monikon adessiivi
kolmitavuisillasi
Monikon adessiivi
kolmitavuisillamme
Monikon adessiivi
kolmitavuisillanne
Monikon adessiivi
kolmitavuisillaan
Monikon adessiivi
kolmitavuisillansa
Ablatiivi
kolmitavuiselta
Ablatiivi
kolmitavuiseltani
Ablatiivi
kolmitavuiseltasi
Ablatiivi
kolmitavuiseltamme
Ablatiivi
kolmitavuiseltanne
Ablatiivi
kolmitavuiseltaan
Ablatiivi
kolmitavuiseltansa
Monikon ablatiivi
kolmitavuisilta
Monikon ablatiivi
kolmitavuisiltani
Monikon ablatiivi
kolmitavuisiltasi
Monikon ablatiivi
kolmitavuisiltamme
Monikon ablatiivi
kolmitavuisiltanne
Monikon ablatiivi
kolmitavuisiltaan
Monikon ablatiivi
kolmitavuisiltansa
Allatiivi
kolmitavuiselle
Allatiivi
kolmitavuiselleni
Allatiivi
kolmitavuisellesi
Allatiivi
kolmitavuisellemme
Allatiivi
kolmitavuisellenne
Allatiivi
kolmitavuiselleen
Allatiivi
kolmitavuisellensa
Monikon allatiivi
kolmitavuisille
Monikon allatiivi
kolmitavuisilleni
Monikon allatiivi
kolmitavuisillesi
Monikon allatiivi
kolmitavuisillemme
Monikon allatiivi
kolmitavuisillenne
Monikon allatiivi
kolmitavuisilleen
Monikon allatiivi
kolmitavuisillensa
Essiivi
kolmitavuisena
Essiivi
kolmitavuisenani
Essiivi
kolmitavuisenasi
Essiivi
kolmitavuisenamme
Essiivi
kolmitavuisenanne
Essiivi
kolmitavuisenaan
Essiivi
kolmitavuisenansa
Monikon essiivi
kolmitavuisina
Monikon essiivi
kolmitavuisinani
Monikon essiivi
kolmitavuisinasi
Monikon essiivi
kolmitavuisinamme
Monikon essiivi
kolmitavuisinanne
Monikon essiivi
kolmitavuisinaan
Monikon essiivi
kolmitavuisinansa
Translatiivi
kolmitavuiseksi
Translatiivi
kolmitavuisekseni
Translatiivi
kolmitavuiseksesi
Translatiivi
kolmitavuiseksemme
Translatiivi
kolmitavuiseksenne
Translatiivi
kolmitavuisekseen
Translatiivi
kolmitavuiseksensa
Monikon translatiivi
kolmitavuisiksi
Monikon translatiivi
kolmitavuisikseni
Monikon translatiivi
kolmitavuisiksesi
Monikon translatiivi
kolmitavuisiksemme
Monikon translatiivi
kolmitavuisiksenne
Monikon translatiivi
kolmitavuisikseen
Monikon translatiivi
kolmitavuisiksensa
Monikon instruktiivi
kolmitavuisin
Abessiivi
kolmitavuisetta
Abessiivi
kolmitavuisettani
Abessiivi
kolmitavuisettasi
Abessiivi
kolmitavuisettamme
Abessiivi
kolmitavuisettanne
Abessiivi
kolmitavuisettaan
Abessiivi
kolmitavuisettansa
Monikon abessiivi
kolmitavuisitta
Monikon abessiivi
kolmitavuisittani
Monikon abessiivi
kolmitavuisittasi
Monikon abessiivi
kolmitavuisittamme
Monikon abessiivi
kolmitavuisittanne
Monikon abessiivi
kolmitavuisittaan
Monikon abessiivi
kolmitavuisittansa
Monikon komitatiivi
kolmitavuisine
Monikon komitatiivi
kolmitavuisineni
Monikon komitatiivi
kolmitavuisinesi
Monikon komitatiivi
kolmitavuisinemme
Monikon komitatiivi
kolmitavuisinenne
Monikon komitatiivi
kolmitavuisineen
Monikon komitatiivi
kolmitavuisinensa
Monikon akkusatiivi
kolmitavuiset
Monikon akkusatiivi
kolmitavuiseni
Monikon akkusatiivi
kolmitavuisesi
Monikon akkusatiivi
kolmitavuisemme
Monikon akkusatiivi
kolmitavuisenne
Monikon akkusatiivi
kolmitavuisensa
Akkusatiivi
kolmitavuiseni
Akkusatiivi
kolmitavuisesi
Akkusatiivi
kolmitavuisemme
Akkusatiivi
kolmitavuisenne
Akkusatiivi
kolmitavuisensa
Luokat
Adjektiivit
Yhdyssanat