Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosäleaidatGenetiivisäleaidan
Monikon genetiivisäleaitojenPartitiivisäleaitaa
Monikon partitiivisäleaitojaInessiivisäleaidassa
Monikon inessiivisäleaidoissaElatiivisäleaidasta
Monikon elatiivisäleaidoistaIllatiivisäleaitaan
Monikon illatiivisäleaitoihinAdessiivisäleaidalla
Monikon adessiivisäleaidoillaAblatiivisäleaidalta
Monikon ablatiivisäleaidoiltaAllatiivisäleaidalle
Monikon allatiivisäleaidoilleEssiivisäleaitana
Monikon essiivisäleaitoinaTranslatiivisäleaidaksi
Monikon translatiivisäleaidoiksiMonikon instruktiivisäleaidoin
AbessiivisäleaidattaMonikon abessiivisäleaidoitta
Monikon akkusatiivisäleaidat