Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkopääkassatGenetiivipääkassan
Monikon genetiivipääkassojenPartitiivipääkassaa
Monikon partitiivipääkassojaInessiivipääkassassa
Monikon inessiivipääkassoissaElatiivipääkassasta
Monikon elatiivipääkassoistaIllatiivipääkassaan
Monikon illatiivipääkassoihinAdessiivipääkassalla
Monikon adessiivipääkassoillaAblatiivipääkassalta
Monikon ablatiivipääkassoiltaAllatiivipääkassalle
Monikon allatiivipääkassoilleEssiivipääkassana
Monikon essiivipääkassoinaTranslatiivipääkassaksi
Monikon translatiivipääkassoiksiMonikon instruktiivipääkassoin
AbessiivipääkassattaMonikon abessiivipääkassoitta
Monikon akkusatiivipääkassat