Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.idiomaattinen

Taivutusmuodot

Monikkotuhoon tuomitutMonikkotuhoon tuomittuni
Monikkotuhoon tuomittusiMonikkotuhoon tuomittumme
Monikkotuhoon tuomittunneMonikkotuhoon tuomittunsa
Genetiivituhoon tuomitunGenetiivituhoon tuomittuni
Genetiivituhoon tuomittusiGenetiivituhoon tuomittumme
Genetiivituhoon tuomittunneGenetiivituhoon tuomittunsa
Monikon genetiivituhoon tuomittujenMonikon genetiivituhoon tuomittujeni
Monikon genetiivituhoon tuomittujesiMonikon genetiivituhoon tuomittujemme
Monikon genetiivituhoon tuomittujenneMonikon genetiivituhoon tuomittujensa
Partitiivituhoon tuomittuaPartitiivituhoon tuomittuani
Partitiivituhoon tuomittuasiPartitiivituhoon tuomittuamme
Partitiivituhoon tuomittuannePartitiivituhoon tuomittuaan
Partitiivituhoon tuomittuansaMonikon partitiivituhoon tuomittuja
Monikon partitiivituhoon tuomittujaniMonikon partitiivituhoon tuomittujasi
Monikon partitiivituhoon tuomittujammeMonikon partitiivituhoon tuomittujanne
Monikon partitiivituhoon tuomittujaanMonikon partitiivituhoon tuomittujansa
Inessiivituhoon tuomitussaInessiivituhoon tuomitussani
Inessiivituhoon tuomitussasiInessiivituhoon tuomitussamme
Inessiivituhoon tuomitussanneInessiivituhoon tuomitussaan
Inessiivituhoon tuomitussansaMonikon inessiivituhoon tuomituissa
Monikon inessiivituhoon tuomituissaniMonikon inessiivituhoon tuomituissasi
Monikon inessiivituhoon tuomituissammeMonikon inessiivituhoon tuomituissanne
Monikon inessiivituhoon tuomituissaanMonikon inessiivituhoon tuomituissansa
Elatiivituhoon tuomitustaElatiivituhoon tuomitustani
Elatiivituhoon tuomitustasiElatiivituhoon tuomitustamme
Elatiivituhoon tuomitustanneElatiivituhoon tuomitustaan
Elatiivituhoon tuomitustansaMonikon elatiivituhoon tuomituista
Monikon elatiivituhoon tuomituistaniMonikon elatiivituhoon tuomituistasi
Monikon elatiivituhoon tuomituistammeMonikon elatiivituhoon tuomituistanne
Monikon elatiivituhoon tuomituistaanMonikon elatiivituhoon tuomituistansa
Illatiivituhoon tuomittuunIllatiivituhoon tuomittuuni
Illatiivituhoon tuomittuusiIllatiivituhoon tuomittuumme
Illatiivituhoon tuomittuunneIllatiivituhoon tuomittuunsa
Monikon illatiivituhoon tuomittuihinMonikon illatiivituhoon tuomittuihini
Monikon illatiivituhoon tuomittuihisiMonikon illatiivituhoon tuomittuihimme
Monikon illatiivituhoon tuomittuihinneMonikon illatiivituhoon tuomittuihinsa
Adessiivituhoon tuomitullaAdessiivituhoon tuomitullani
Adessiivituhoon tuomitullasiAdessiivituhoon tuomitullamme
Adessiivituhoon tuomitullanneAdessiivituhoon tuomitullaan
Adessiivituhoon tuomitullansaMonikon adessiivituhoon tuomituilla
Monikon adessiivituhoon tuomituillaniMonikon adessiivituhoon tuomituillasi
Monikon adessiivituhoon tuomituillammeMonikon adessiivituhoon tuomituillanne
Monikon adessiivituhoon tuomituillaanMonikon adessiivituhoon tuomituillansa
Ablatiivituhoon tuomitultaAblatiivituhoon tuomitultani
Ablatiivituhoon tuomitultasiAblatiivituhoon tuomitultamme
Ablatiivituhoon tuomitultanneAblatiivituhoon tuomitultaan
Ablatiivituhoon tuomitultansaMonikon ablatiivituhoon tuomituilta
Monikon ablatiivituhoon tuomituiltaniMonikon ablatiivituhoon tuomituiltasi
Monikon ablatiivituhoon tuomituiltammeMonikon ablatiivituhoon tuomituiltanne
Monikon ablatiivituhoon tuomituiltaanMonikon ablatiivituhoon tuomituiltansa
Allatiivituhoon tuomitulleAllatiivituhoon tuomitulleni
Allatiivituhoon tuomitullesiAllatiivituhoon tuomitullemme
Allatiivituhoon tuomitullenneAllatiivituhoon tuomitulleen
Allatiivituhoon tuomitullensaMonikon allatiivituhoon tuomituille
Monikon allatiivituhoon tuomituilleniMonikon allatiivituhoon tuomituillesi
Monikon allatiivituhoon tuomituillemmeMonikon allatiivituhoon tuomituillenne
Monikon allatiivituhoon tuomituilleenMonikon allatiivituhoon tuomituillensa
Essiivituhoon tuomittunaEssiivituhoon tuomittunani
Essiivituhoon tuomittunasiEssiivituhoon tuomittunamme
Essiivituhoon tuomittunanneEssiivituhoon tuomittunaan
Essiivituhoon tuomittunansaMonikon essiivituhoon tuomittuina
Monikon essiivituhoon tuomittuinaniMonikon essiivituhoon tuomittuinasi
Monikon essiivituhoon tuomittuinammeMonikon essiivituhoon tuomittuinanne
Monikon essiivituhoon tuomittuinaanMonikon essiivituhoon tuomittuinansa
Translatiivituhoon tuomituksiTranslatiivituhoon tuomitukseni
Translatiivituhoon tuomituksesiTranslatiivituhoon tuomituksemme
Translatiivituhoon tuomituksenneTranslatiivituhoon tuomitukseen
Translatiivituhoon tuomituksensaMonikon translatiivituhoon tuomituiksi
Monikon translatiivituhoon tuomituikseniMonikon translatiivituhoon tuomituiksesi
Monikon translatiivituhoon tuomituiksemmeMonikon translatiivituhoon tuomituiksenne
Monikon translatiivituhoon tuomituikseenMonikon translatiivituhoon tuomituiksensa
Monikon instruktiivituhoon tuomituinAbessiivituhoon tuomitutta
Abessiivituhoon tuomituttaniAbessiivituhoon tuomituttasi
Abessiivituhoon tuomituttammeAbessiivituhoon tuomituttanne
Abessiivituhoon tuomituttaanAbessiivituhoon tuomituttansa
Monikon abessiivituhoon tuomituittaMonikon abessiivituhoon tuomituittani
Monikon abessiivituhoon tuomituittasiMonikon abessiivituhoon tuomituittamme
Monikon abessiivituhoon tuomituittanneMonikon abessiivituhoon tuomituittaan
Monikon abessiivituhoon tuomituittansaMonikon komitatiivituhoon tuomittuine
Monikon komitatiivituhoon tuomittuineniMonikon komitatiivituhoon tuomittuinesi
Monikon komitatiivituhoon tuomittuinemmeMonikon komitatiivituhoon tuomittuinenne
Monikon komitatiivituhoon tuomittuineenMonikon komitatiivituhoon tuomittuinensa
Monikon akkusatiivituhoon tuomitutMonikon akkusatiivituhoon tuomittuni
Monikon akkusatiivituhoon tuomittusiMonikon akkusatiivituhoon tuomittumme
Monikon akkusatiivituhoon tuomittunneMonikon akkusatiivituhoon tuomittunsa
Akkusatiivituhoon tuomittuniAkkusatiivituhoon tuomittusi
Akkusatiivituhoon tuomittummeAkkusatiivituhoon tuomittunne
Akkusatiivituhoon tuomittunsa