Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Substantiivit
1.
dead duck
idiomaattinen
Taivutusmuodot
Monikko
tuhoon tuomitut
Monikko
tuhoon tuomittuni
Monikko
tuhoon tuomittusi
Monikko
tuhoon tuomittumme
Monikko
tuhoon tuomittunne
Monikko
tuhoon tuomittunsa
Genetiivi
tuhoon tuomitun
Genetiivi
tuhoon tuomittuni
Genetiivi
tuhoon tuomittusi
Genetiivi
tuhoon tuomittumme
Genetiivi
tuhoon tuomittunne
Genetiivi
tuhoon tuomittunsa
Monikon genetiivi
tuhoon tuomittujen
Monikon genetiivi
tuhoon tuomittujeni
Monikon genetiivi
tuhoon tuomittujesi
Monikon genetiivi
tuhoon tuomittujemme
Monikon genetiivi
tuhoon tuomittujenne
Monikon genetiivi
tuhoon tuomittujensa
Partitiivi
tuhoon tuomittua
Partitiivi
tuhoon tuomittuani
Partitiivi
tuhoon tuomittuasi
Partitiivi
tuhoon tuomittuamme
Partitiivi
tuhoon tuomittuanne
Partitiivi
tuhoon tuomittuaan
Partitiivi
tuhoon tuomittuansa
Monikon partitiivi
tuhoon tuomittuja
Monikon partitiivi
tuhoon tuomittujani
Monikon partitiivi
tuhoon tuomittujasi
Monikon partitiivi
tuhoon tuomittujamme
Monikon partitiivi
tuhoon tuomittujanne
Monikon partitiivi
tuhoon tuomittujaan
Monikon partitiivi
tuhoon tuomittujansa
Inessiivi
tuhoon tuomitussa
Inessiivi
tuhoon tuomitussani
Inessiivi
tuhoon tuomitussasi
Inessiivi
tuhoon tuomitussamme
Inessiivi
tuhoon tuomitussanne
Inessiivi
tuhoon tuomitussaan
Inessiivi
tuhoon tuomitussansa
Monikon inessiivi
tuhoon tuomituissa
Monikon inessiivi
tuhoon tuomituissani
Monikon inessiivi
tuhoon tuomituissasi
Monikon inessiivi
tuhoon tuomituissamme
Monikon inessiivi
tuhoon tuomituissanne
Monikon inessiivi
tuhoon tuomituissaan
Monikon inessiivi
tuhoon tuomituissansa
Elatiivi
tuhoon tuomitusta
Elatiivi
tuhoon tuomitustani
Elatiivi
tuhoon tuomitustasi
Elatiivi
tuhoon tuomitustamme
Elatiivi
tuhoon tuomitustanne
Elatiivi
tuhoon tuomitustaan
Elatiivi
tuhoon tuomitustansa
Monikon elatiivi
tuhoon tuomituista
Monikon elatiivi
tuhoon tuomituistani
Monikon elatiivi
tuhoon tuomituistasi
Monikon elatiivi
tuhoon tuomituistamme
Monikon elatiivi
tuhoon tuomituistanne
Monikon elatiivi
tuhoon tuomituistaan
Monikon elatiivi
tuhoon tuomituistansa
Illatiivi
tuhoon tuomittuun
Illatiivi
tuhoon tuomittuuni
Illatiivi
tuhoon tuomittuusi
Illatiivi
tuhoon tuomittuumme
Illatiivi
tuhoon tuomittuunne
Illatiivi
tuhoon tuomittuunsa
Monikon illatiivi
tuhoon tuomittuihin
Monikon illatiivi
tuhoon tuomittuihini
Monikon illatiivi
tuhoon tuomittuihisi
Monikon illatiivi
tuhoon tuomittuihimme
Monikon illatiivi
tuhoon tuomittuihinne
Monikon illatiivi
tuhoon tuomittuihinsa
Adessiivi
tuhoon tuomitulla
Adessiivi
tuhoon tuomitullani
Adessiivi
tuhoon tuomitullasi
Adessiivi
tuhoon tuomitullamme
Adessiivi
tuhoon tuomitullanne
Adessiivi
tuhoon tuomitullaan
Adessiivi
tuhoon tuomitullansa
Monikon adessiivi
tuhoon tuomituilla
Monikon adessiivi
tuhoon tuomituillani
Monikon adessiivi
tuhoon tuomituillasi
Monikon adessiivi
tuhoon tuomituillamme
Monikon adessiivi
tuhoon tuomituillanne
Monikon adessiivi
tuhoon tuomituillaan
Monikon adessiivi
tuhoon tuomituillansa
Ablatiivi
tuhoon tuomitulta
Ablatiivi
tuhoon tuomitultani
Ablatiivi
tuhoon tuomitultasi
Ablatiivi
tuhoon tuomitultamme
Ablatiivi
tuhoon tuomitultanne
Ablatiivi
tuhoon tuomitultaan
Ablatiivi
tuhoon tuomitultansa
Monikon ablatiivi
tuhoon tuomituilta
Monikon ablatiivi
tuhoon tuomituiltani
Monikon ablatiivi
tuhoon tuomituiltasi
Monikon ablatiivi
tuhoon tuomituiltamme
Monikon ablatiivi
tuhoon tuomituiltanne
Monikon ablatiivi
tuhoon tuomituiltaan
Monikon ablatiivi
tuhoon tuomituiltansa
Allatiivi
tuhoon tuomitulle
Allatiivi
tuhoon tuomitulleni
Allatiivi
tuhoon tuomitullesi
Allatiivi
tuhoon tuomitullemme
Allatiivi
tuhoon tuomitullenne
Allatiivi
tuhoon tuomitulleen
Allatiivi
tuhoon tuomitullensa
Monikon allatiivi
tuhoon tuomituille
Monikon allatiivi
tuhoon tuomituilleni
Monikon allatiivi
tuhoon tuomituillesi
Monikon allatiivi
tuhoon tuomituillemme
Monikon allatiivi
tuhoon tuomituillenne
Monikon allatiivi
tuhoon tuomituilleen
Monikon allatiivi
tuhoon tuomituillensa
Essiivi
tuhoon tuomittuna
Essiivi
tuhoon tuomittunani
Essiivi
tuhoon tuomittunasi
Essiivi
tuhoon tuomittunamme
Essiivi
tuhoon tuomittunanne
Essiivi
tuhoon tuomittunaan
Essiivi
tuhoon tuomittunansa
Monikon essiivi
tuhoon tuomittuina
Monikon essiivi
tuhoon tuomittuinani
Monikon essiivi
tuhoon tuomittuinasi
Monikon essiivi
tuhoon tuomittuinamme
Monikon essiivi
tuhoon tuomittuinanne
Monikon essiivi
tuhoon tuomittuinaan
Monikon essiivi
tuhoon tuomittuinansa
Translatiivi
tuhoon tuomituksi
Translatiivi
tuhoon tuomitukseni
Translatiivi
tuhoon tuomituksesi
Translatiivi
tuhoon tuomituksemme
Translatiivi
tuhoon tuomituksenne
Translatiivi
tuhoon tuomitukseen
Translatiivi
tuhoon tuomituksensa
Monikon translatiivi
tuhoon tuomituiksi
Monikon translatiivi
tuhoon tuomituikseni
Monikon translatiivi
tuhoon tuomituiksesi
Monikon translatiivi
tuhoon tuomituiksemme
Monikon translatiivi
tuhoon tuomituiksenne
Monikon translatiivi
tuhoon tuomituikseen
Monikon translatiivi
tuhoon tuomituiksensa
Monikon instruktiivi
tuhoon tuomituin
Abessiivi
tuhoon tuomitutta
Abessiivi
tuhoon tuomituttani
Abessiivi
tuhoon tuomituttasi
Abessiivi
tuhoon tuomituttamme
Abessiivi
tuhoon tuomituttanne
Abessiivi
tuhoon tuomituttaan
Abessiivi
tuhoon tuomituttansa
Monikon abessiivi
tuhoon tuomituitta
Monikon abessiivi
tuhoon tuomituittani
Monikon abessiivi
tuhoon tuomituittasi
Monikon abessiivi
tuhoon tuomituittamme
Monikon abessiivi
tuhoon tuomituittanne
Monikon abessiivi
tuhoon tuomituittaan
Monikon abessiivi
tuhoon tuomituittansa
Monikon komitatiivi
tuhoon tuomittuine
Monikon komitatiivi
tuhoon tuomittuineni
Monikon komitatiivi
tuhoon tuomittuinesi
Monikon komitatiivi
tuhoon tuomittuinemme
Monikon komitatiivi
tuhoon tuomittuinenne
Monikon komitatiivi
tuhoon tuomittuineen
Monikon komitatiivi
tuhoon tuomittuinensa
Monikon akkusatiivi
tuhoon tuomitut
Monikon akkusatiivi
tuhoon tuomittuni
Monikon akkusatiivi
tuhoon tuomittusi
Monikon akkusatiivi
tuhoon tuomittumme
Monikon akkusatiivi
tuhoon tuomittunne
Monikon akkusatiivi
tuhoon tuomittunsa
Akkusatiivi
tuhoon tuomittuni
Akkusatiivi
tuhoon tuomittusi
Akkusatiivi
tuhoon tuomittumme
Akkusatiivi
tuhoon tuomittunne
Akkusatiivi
tuhoon tuomittunsa