Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopallomahatGenetiivipallomahan
Monikon genetiivipallomahojenPartitiivipallomahaa
Monikon partitiivipallomahojaInessiivipallomahassa
Monikon inessiivipallomahoissaElatiivipallomahasta
Monikon elatiivipallomahoistaIllatiivipallomahaan
Monikon illatiivipallomahoihinAdessiivipallomahalla
Monikon adessiivipallomahoillaAblatiivipallomahalta
Monikon ablatiivipallomahoiltaAllatiivipallomahalle
Monikon allatiivipallomahoilleEssiivipallomahana
Monikon essiivipallomahoinaTranslatiivipallomahaksi
Monikon translatiivipallomahoiksiMonikon instruktiivipallomahoin
AbessiivipallomahattaMonikon abessiivipallomahoitta
Monikon akkusatiivipallomahat