| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | wage slave |
| ruotsi | löneslav |
| Monikko | palkkaorjat | Genetiivi | palkkaorjan |
| Monikon genetiivi | palkkaorjien | Partitiivi | palkkaorjaa |
| Monikon partitiivi | palkkaorjia | Inessiivi | palkkaorjassa |
| Monikon inessiivi | palkkaorjissa | Elatiivi | palkkaorjasta |
| Monikon elatiivi | palkkaorjista | Illatiivi | palkkaorjaan |
| Monikon illatiivi | palkkaorjiin | Adessiivi | palkkaorjalla |
| Monikon adessiivi | palkkaorjilla | Ablatiivi | palkkaorjalta |
| Monikon ablatiivi | palkkaorjilta | Allatiivi | palkkaorjalle |
| Monikon allatiivi | palkkaorjille | Essiivi | palkkaorjana |
| Monikon essiivi | palkkaorjina | Translatiivi | palkkaorjaksi |
| Monikon translatiivi | palkkaorjiksi | Monikon instruktiivi | palkkaorjin |
| Abessiivi | palkkaorjatta | Monikon abessiivi | palkkaorjitta |
| Monikon akkusatiivi | palkkaorjat |