Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkohuiviholkitGenetiivihuiviholkin
Monikon genetiivihuiviholkkienPartitiivihuiviholkkia
Monikon partitiivihuiviholkkejaInessiivihuiviholkissa
Monikon inessiivihuiviholkeissaElatiivihuiviholkista
Monikon elatiivihuiviholkeistaIllatiivihuiviholkkiin
Monikon illatiivihuiviholkkeihinAdessiivihuiviholkilla
Monikon adessiivihuiviholkeillaAblatiivihuiviholkilta
Monikon ablatiivihuiviholkeiltaAllatiivihuiviholkille
Monikon allatiivihuiviholkeilleEssiivihuiviholkkina
Monikon essiivihuiviholkkeinaTranslatiivihuiviholkiksi
Monikon translatiivihuiviholkeiksiMonikon instruktiivihuiviholkein
AbessiivihuiviholkittaMonikon abessiivihuiviholkeitta
Monikon akkusatiivihuiviholkit