Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
Trinitarian
Taivutusmuodot
Monikko
kolminaisuusopilliset
Monikko
kolminaisuusopilliseni
Monikko
kolminaisuusopillisesi
Monikko
kolminaisuusopillisemme
Monikko
kolminaisuusopillisenne
Monikko
kolminaisuusopillisensa
Genetiivi
kolminaisuusopillisen
Genetiivi
kolminaisuusopilliseni
Genetiivi
kolminaisuusopillisesi
Genetiivi
kolminaisuusopillisemme
Genetiivi
kolminaisuusopillisenne
Genetiivi
kolminaisuusopillisensa
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillisten
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillisien
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillisteni
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillisieni
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillistesi
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillisiesi
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillistemme
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillisiemme
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillistenne
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillisienne
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillistensa
Monikon genetiivi
kolminaisuusopillisiensa
Partitiivi
kolminaisuusopillista
Partitiivi
kolminaisuusopillistani
Partitiivi
kolminaisuusopillistasi
Partitiivi
kolminaisuusopillistamme
Partitiivi
kolminaisuusopillistanne
Partitiivi
kolminaisuusopillistaan
Partitiivi
kolminaisuusopillistansa
Monikon partitiivi
kolminaisuusopillisia
Monikon partitiivi
kolminaisuusopillisiani
Monikon partitiivi
kolminaisuusopillisiasi
Monikon partitiivi
kolminaisuusopillisiamme
Monikon partitiivi
kolminaisuusopillisianne
Monikon partitiivi
kolminaisuusopillisiaan
Monikon partitiivi
kolminaisuusopillisiansa
Inessiivi
kolminaisuusopillisessa
Inessiivi
kolminaisuusopillisessani
Inessiivi
kolminaisuusopillisessasi
Inessiivi
kolminaisuusopillisessamme
Inessiivi
kolminaisuusopillisessanne
Inessiivi
kolminaisuusopillisessaan
Inessiivi
kolminaisuusopillisessansa
Monikon inessiivi
kolminaisuusopillisissa
Monikon inessiivi
kolminaisuusopillisissani
Monikon inessiivi
kolminaisuusopillisissasi
Monikon inessiivi
kolminaisuusopillisissamme
Monikon inessiivi
kolminaisuusopillisissanne
Monikon inessiivi
kolminaisuusopillisissaan
Monikon inessiivi
kolminaisuusopillisissansa
Elatiivi
kolminaisuusopillisesta
Elatiivi
kolminaisuusopillisestani
Elatiivi
kolminaisuusopillisestasi
Elatiivi
kolminaisuusopillisestamme
Elatiivi
kolminaisuusopillisestanne
Elatiivi
kolminaisuusopillisestaan
Elatiivi
kolminaisuusopillisestansa
Monikon elatiivi
kolminaisuusopillisista
Monikon elatiivi
kolminaisuusopillisistani
Monikon elatiivi
kolminaisuusopillisistasi
Monikon elatiivi
kolminaisuusopillisistamme
Monikon elatiivi
kolminaisuusopillisistanne
Monikon elatiivi
kolminaisuusopillisistaan
Monikon elatiivi
kolminaisuusopillisistansa
Illatiivi
kolminaisuusopilliseen
Illatiivi
kolminaisuusopilliseeni
Illatiivi
kolminaisuusopilliseesi
Illatiivi
kolminaisuusopilliseemme
Illatiivi
kolminaisuusopilliseenne
Illatiivi
kolminaisuusopilliseensa
Monikon illatiivi
kolminaisuusopillisiin
Monikon illatiivi
kolminaisuusopillisiini
Monikon illatiivi
kolminaisuusopillisiisi
Monikon illatiivi
kolminaisuusopillisiimme
Monikon illatiivi
kolminaisuusopillisiinne
Monikon illatiivi
kolminaisuusopillisiinsa
Adessiivi
kolminaisuusopillisella
Adessiivi
kolminaisuusopillisellani
Adessiivi
kolminaisuusopillisellasi
Adessiivi
kolminaisuusopillisellamme
Adessiivi
kolminaisuusopillisellanne
Adessiivi
kolminaisuusopillisellaan
Adessiivi
kolminaisuusopillisellansa
Monikon adessiivi
kolminaisuusopillisilla
Monikon adessiivi
kolminaisuusopillisillani
Monikon adessiivi
kolminaisuusopillisillasi
Monikon adessiivi
kolminaisuusopillisillamme
Monikon adessiivi
kolminaisuusopillisillanne
Monikon adessiivi
kolminaisuusopillisillaan
Monikon adessiivi
kolminaisuusopillisillansa
Ablatiivi
kolminaisuusopilliselta
Ablatiivi
kolminaisuusopilliseltani
Ablatiivi
kolminaisuusopilliseltasi
Ablatiivi
kolminaisuusopilliseltamme
Ablatiivi
kolminaisuusopilliseltanne
Ablatiivi
kolminaisuusopilliseltaan
Ablatiivi
kolminaisuusopilliseltansa
Monikon ablatiivi
kolminaisuusopillisilta
Monikon ablatiivi
kolminaisuusopillisiltani
Monikon ablatiivi
kolminaisuusopillisiltasi
Monikon ablatiivi
kolminaisuusopillisiltamme
Monikon ablatiivi
kolminaisuusopillisiltanne
Monikon ablatiivi
kolminaisuusopillisiltaan
Monikon ablatiivi
kolminaisuusopillisiltansa
Allatiivi
kolminaisuusopilliselle
Allatiivi
kolminaisuusopilliselleni
Allatiivi
kolminaisuusopillisellesi
Allatiivi
kolminaisuusopillisellemme
Allatiivi
kolminaisuusopillisellenne
Allatiivi
kolminaisuusopilliselleen
Allatiivi
kolminaisuusopillisellensa
Monikon allatiivi
kolminaisuusopillisille
Monikon allatiivi
kolminaisuusopillisilleni
Monikon allatiivi
kolminaisuusopillisillesi
Monikon allatiivi
kolminaisuusopillisillemme
Monikon allatiivi
kolminaisuusopillisillenne
Monikon allatiivi
kolminaisuusopillisilleen
Monikon allatiivi
kolminaisuusopillisillensa
Essiivi
kolminaisuusopillisena
Essiivi
kolminaisuusopillisenani
Essiivi
kolminaisuusopillisenasi
Essiivi
kolminaisuusopillisenamme
Essiivi
kolminaisuusopillisenanne
Essiivi
kolminaisuusopillisenaan
Essiivi
kolminaisuusopillisenansa
Monikon essiivi
kolminaisuusopillisina
Monikon essiivi
kolminaisuusopillisinani
Monikon essiivi
kolminaisuusopillisinasi
Monikon essiivi
kolminaisuusopillisinamme
Monikon essiivi
kolminaisuusopillisinanne
Monikon essiivi
kolminaisuusopillisinaan
Monikon essiivi
kolminaisuusopillisinansa
Translatiivi
kolminaisuusopilliseksi
Translatiivi
kolminaisuusopillisekseni
Translatiivi
kolminaisuusopilliseksesi
Translatiivi
kolminaisuusopilliseksemme
Translatiivi
kolminaisuusopilliseksenne
Translatiivi
kolminaisuusopillisekseen
Translatiivi
kolminaisuusopilliseksensa
Monikon translatiivi
kolminaisuusopillisiksi
Monikon translatiivi
kolminaisuusopillisikseni
Monikon translatiivi
kolminaisuusopillisiksesi
Monikon translatiivi
kolminaisuusopillisiksemme
Monikon translatiivi
kolminaisuusopillisiksenne
Monikon translatiivi
kolminaisuusopillisikseen
Monikon translatiivi
kolminaisuusopillisiksensa
Monikon instruktiivi
kolminaisuusopillisin
Abessiivi
kolminaisuusopillisetta
Abessiivi
kolminaisuusopillisettani
Abessiivi
kolminaisuusopillisettasi
Abessiivi
kolminaisuusopillisettamme
Abessiivi
kolminaisuusopillisettanne
Abessiivi
kolminaisuusopillisettaan
Abessiivi
kolminaisuusopillisettansa
Monikon abessiivi
kolminaisuusopillisitta
Monikon abessiivi
kolminaisuusopillisittani
Monikon abessiivi
kolminaisuusopillisittasi
Monikon abessiivi
kolminaisuusopillisittamme
Monikon abessiivi
kolminaisuusopillisittanne
Monikon abessiivi
kolminaisuusopillisittaan
Monikon abessiivi
kolminaisuusopillisittansa
Monikon komitatiivi
kolminaisuusopillisine
Monikon komitatiivi
kolminaisuusopillisineni
Monikon komitatiivi
kolminaisuusopillisinesi
Monikon komitatiivi
kolminaisuusopillisinemme
Monikon komitatiivi
kolminaisuusopillisinenne
Monikon komitatiivi
kolminaisuusopillisineen
Monikon komitatiivi
kolminaisuusopillisinensa
Monikon akkusatiivi
kolminaisuusopilliset
Monikon akkusatiivi
kolminaisuusopilliseni
Monikon akkusatiivi
kolminaisuusopillisesi
Monikon akkusatiivi
kolminaisuusopillisemme
Monikon akkusatiivi
kolminaisuusopillisenne
Monikon akkusatiivi
kolminaisuusopillisensa
Akkusatiivi
kolminaisuusopilliseni
Akkusatiivi
kolminaisuusopillisesi
Akkusatiivi
kolminaisuusopillisemme
Akkusatiivi
kolminaisuusopillisenne
Akkusatiivi
kolminaisuusopillisensa
Luokat
Adjektiivit