Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiTrinitarian

Taivutusmuodot

MonikkokolminaisuusopillisetMonikkokolminaisuusopilliseni
MonikkokolminaisuusopillisesiMonikkokolminaisuusopillisemme
MonikkokolminaisuusopillisenneMonikkokolminaisuusopillisensa
GenetiivikolminaisuusopillisenGenetiivikolminaisuusopilliseni
GenetiivikolminaisuusopillisesiGenetiivikolminaisuusopillisemme
GenetiivikolminaisuusopillisenneGenetiivikolminaisuusopillisensa
Monikon genetiivikolminaisuusopillistenMonikon genetiivikolminaisuusopillisien
Monikon genetiivikolminaisuusopillisteniMonikon genetiivikolminaisuusopillisieni
Monikon genetiivikolminaisuusopillistesiMonikon genetiivikolminaisuusopillisiesi
Monikon genetiivikolminaisuusopillistemmeMonikon genetiivikolminaisuusopillisiemme
Monikon genetiivikolminaisuusopillistenneMonikon genetiivikolminaisuusopillisienne
Monikon genetiivikolminaisuusopillistensaMonikon genetiivikolminaisuusopillisiensa
PartitiivikolminaisuusopillistaPartitiivikolminaisuusopillistani
PartitiivikolminaisuusopillistasiPartitiivikolminaisuusopillistamme
PartitiivikolminaisuusopillistannePartitiivikolminaisuusopillistaan
PartitiivikolminaisuusopillistansaMonikon partitiivikolminaisuusopillisia
Monikon partitiivikolminaisuusopillisianiMonikon partitiivikolminaisuusopillisiasi
Monikon partitiivikolminaisuusopillisiammeMonikon partitiivikolminaisuusopillisianne
Monikon partitiivikolminaisuusopillisiaanMonikon partitiivikolminaisuusopillisiansa
InessiivikolminaisuusopillisessaInessiivikolminaisuusopillisessani
InessiivikolminaisuusopillisessasiInessiivikolminaisuusopillisessamme
InessiivikolminaisuusopillisessanneInessiivikolminaisuusopillisessaan
InessiivikolminaisuusopillisessansaMonikon inessiivikolminaisuusopillisissa
Monikon inessiivikolminaisuusopillisissaniMonikon inessiivikolminaisuusopillisissasi
Monikon inessiivikolminaisuusopillisissammeMonikon inessiivikolminaisuusopillisissanne
Monikon inessiivikolminaisuusopillisissaanMonikon inessiivikolminaisuusopillisissansa
ElatiivikolminaisuusopillisestaElatiivikolminaisuusopillisestani
ElatiivikolminaisuusopillisestasiElatiivikolminaisuusopillisestamme
ElatiivikolminaisuusopillisestanneElatiivikolminaisuusopillisestaan
ElatiivikolminaisuusopillisestansaMonikon elatiivikolminaisuusopillisista
Monikon elatiivikolminaisuusopillisistaniMonikon elatiivikolminaisuusopillisistasi
Monikon elatiivikolminaisuusopillisistammeMonikon elatiivikolminaisuusopillisistanne
Monikon elatiivikolminaisuusopillisistaanMonikon elatiivikolminaisuusopillisistansa
IllatiivikolminaisuusopilliseenIllatiivikolminaisuusopilliseeni
IllatiivikolminaisuusopilliseesiIllatiivikolminaisuusopilliseemme
IllatiivikolminaisuusopilliseenneIllatiivikolminaisuusopilliseensa
Monikon illatiivikolminaisuusopillisiinMonikon illatiivikolminaisuusopillisiini
Monikon illatiivikolminaisuusopillisiisiMonikon illatiivikolminaisuusopillisiimme
Monikon illatiivikolminaisuusopillisiinneMonikon illatiivikolminaisuusopillisiinsa
AdessiivikolminaisuusopillisellaAdessiivikolminaisuusopillisellani
AdessiivikolminaisuusopillisellasiAdessiivikolminaisuusopillisellamme
AdessiivikolminaisuusopillisellanneAdessiivikolminaisuusopillisellaan
AdessiivikolminaisuusopillisellansaMonikon adessiivikolminaisuusopillisilla
Monikon adessiivikolminaisuusopillisillaniMonikon adessiivikolminaisuusopillisillasi
Monikon adessiivikolminaisuusopillisillammeMonikon adessiivikolminaisuusopillisillanne
Monikon adessiivikolminaisuusopillisillaanMonikon adessiivikolminaisuusopillisillansa
AblatiivikolminaisuusopilliseltaAblatiivikolminaisuusopilliseltani
AblatiivikolminaisuusopilliseltasiAblatiivikolminaisuusopilliseltamme
AblatiivikolminaisuusopilliseltanneAblatiivikolminaisuusopilliseltaan
AblatiivikolminaisuusopilliseltansaMonikon ablatiivikolminaisuusopillisilta
Monikon ablatiivikolminaisuusopillisiltaniMonikon ablatiivikolminaisuusopillisiltasi
Monikon ablatiivikolminaisuusopillisiltammeMonikon ablatiivikolminaisuusopillisiltanne
Monikon ablatiivikolminaisuusopillisiltaanMonikon ablatiivikolminaisuusopillisiltansa
AllatiivikolminaisuusopilliselleAllatiivikolminaisuusopilliselleni
AllatiivikolminaisuusopillisellesiAllatiivikolminaisuusopillisellemme
AllatiivikolminaisuusopillisellenneAllatiivikolminaisuusopilliselleen
AllatiivikolminaisuusopillisellensaMonikon allatiivikolminaisuusopillisille
Monikon allatiivikolminaisuusopillisilleniMonikon allatiivikolminaisuusopillisillesi
Monikon allatiivikolminaisuusopillisillemmeMonikon allatiivikolminaisuusopillisillenne
Monikon allatiivikolminaisuusopillisilleenMonikon allatiivikolminaisuusopillisillensa
EssiivikolminaisuusopillisenaEssiivikolminaisuusopillisenani
EssiivikolminaisuusopillisenasiEssiivikolminaisuusopillisenamme
EssiivikolminaisuusopillisenanneEssiivikolminaisuusopillisenaan
EssiivikolminaisuusopillisenansaMonikon essiivikolminaisuusopillisina
Monikon essiivikolminaisuusopillisinaniMonikon essiivikolminaisuusopillisinasi
Monikon essiivikolminaisuusopillisinammeMonikon essiivikolminaisuusopillisinanne
Monikon essiivikolminaisuusopillisinaanMonikon essiivikolminaisuusopillisinansa
TranslatiivikolminaisuusopilliseksiTranslatiivikolminaisuusopillisekseni
TranslatiivikolminaisuusopilliseksesiTranslatiivikolminaisuusopilliseksemme
TranslatiivikolminaisuusopilliseksenneTranslatiivikolminaisuusopillisekseen
TranslatiivikolminaisuusopilliseksensaMonikon translatiivikolminaisuusopillisiksi
Monikon translatiivikolminaisuusopillisikseniMonikon translatiivikolminaisuusopillisiksesi
Monikon translatiivikolminaisuusopillisiksemmeMonikon translatiivikolminaisuusopillisiksenne
Monikon translatiivikolminaisuusopillisikseenMonikon translatiivikolminaisuusopillisiksensa
Monikon instruktiivikolminaisuusopillisinAbessiivikolminaisuusopillisetta
AbessiivikolminaisuusopillisettaniAbessiivikolminaisuusopillisettasi
AbessiivikolminaisuusopillisettammeAbessiivikolminaisuusopillisettanne
AbessiivikolminaisuusopillisettaanAbessiivikolminaisuusopillisettansa
Monikon abessiivikolminaisuusopillisittaMonikon abessiivikolminaisuusopillisittani
Monikon abessiivikolminaisuusopillisittasiMonikon abessiivikolminaisuusopillisittamme
Monikon abessiivikolminaisuusopillisittanneMonikon abessiivikolminaisuusopillisittaan
Monikon abessiivikolminaisuusopillisittansaMonikon komitatiivikolminaisuusopillisine
Monikon komitatiivikolminaisuusopillisineniMonikon komitatiivikolminaisuusopillisinesi
Monikon komitatiivikolminaisuusopillisinemmeMonikon komitatiivikolminaisuusopillisinenne
Monikon komitatiivikolminaisuusopillisineenMonikon komitatiivikolminaisuusopillisinensa
Monikon akkusatiivikolminaisuusopillisetMonikon akkusatiivikolminaisuusopilliseni
Monikon akkusatiivikolminaisuusopillisesiMonikon akkusatiivikolminaisuusopillisemme
Monikon akkusatiivikolminaisuusopillisenneMonikon akkusatiivikolminaisuusopillisensa
AkkusatiivikolminaisuusopilliseniAkkusatiivikolminaisuusopillisesi
AkkusatiivikolminaisuusopillisemmeAkkusatiivikolminaisuusopillisenne
Akkusatiivikolminaisuusopillisensa

Luokat