Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomusteastiatGenetiivimusteastian
Monikon genetiivimusteastioidenMonikon genetiivimusteastioitten
PartitiivimusteastiaaMonikon partitiivimusteastioita
InessiivimusteastiassaMonikon inessiivimusteastioissa
ElatiivimusteastiastaMonikon elatiivimusteastioista
IllatiivimusteastiaanMonikon illatiivimusteastioihin
AdessiivimusteastiallaMonikon adessiivimusteastioilla
AblatiivimusteastialtaMonikon ablatiivimusteastioilta
AllatiivimusteastialleMonikon allatiivimusteastioille
EssiivimusteastianaMonikon essiivimusteastioina
TranslatiivimusteastiaksiMonikon translatiivimusteastioiksi
Monikon instruktiivimusteastioinAbessiivimusteastiatta
Monikon abessiivimusteastioittaMonikon akkusatiivimusteastiat