Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
hybrid
US
Taivutusmuodot
Monikko
sekamuotoiset
Monikko
sekamuotoiseni
Monikko
sekamuotoisesi
Monikko
sekamuotoisemme
Monikko
sekamuotoisenne
Monikko
sekamuotoisensa
Genetiivi
sekamuotoisen
Genetiivi
sekamuotoiseni
Genetiivi
sekamuotoisesi
Genetiivi
sekamuotoisemme
Genetiivi
sekamuotoisenne
Genetiivi
sekamuotoisensa
Monikon genetiivi
sekamuotoisten
Monikon genetiivi
sekamuotoisien
Monikon genetiivi
sekamuotoisteni
Monikon genetiivi
sekamuotoisieni
Monikon genetiivi
sekamuotoistesi
Monikon genetiivi
sekamuotoisiesi
Monikon genetiivi
sekamuotoistemme
Monikon genetiivi
sekamuotoisiemme
Monikon genetiivi
sekamuotoistenne
Monikon genetiivi
sekamuotoisienne
Monikon genetiivi
sekamuotoistensa
Monikon genetiivi
sekamuotoisiensa
Partitiivi
sekamuotoista
Partitiivi
sekamuotoistani
Partitiivi
sekamuotoistasi
Partitiivi
sekamuotoistamme
Partitiivi
sekamuotoistanne
Partitiivi
sekamuotoistaan
Partitiivi
sekamuotoistansa
Monikon partitiivi
sekamuotoisia
Monikon partitiivi
sekamuotoisiani
Monikon partitiivi
sekamuotoisiasi
Monikon partitiivi
sekamuotoisiamme
Monikon partitiivi
sekamuotoisianne
Monikon partitiivi
sekamuotoisiaan
Monikon partitiivi
sekamuotoisiansa
Inessiivi
sekamuotoisessa
Inessiivi
sekamuotoisessani
Inessiivi
sekamuotoisessasi
Inessiivi
sekamuotoisessamme
Inessiivi
sekamuotoisessanne
Inessiivi
sekamuotoisessaan
Inessiivi
sekamuotoisessansa
Monikon inessiivi
sekamuotoisissa
Monikon inessiivi
sekamuotoisissani
Monikon inessiivi
sekamuotoisissasi
Monikon inessiivi
sekamuotoisissamme
Monikon inessiivi
sekamuotoisissanne
Monikon inessiivi
sekamuotoisissaan
Monikon inessiivi
sekamuotoisissansa
Elatiivi
sekamuotoisesta
Elatiivi
sekamuotoisestani
Elatiivi
sekamuotoisestasi
Elatiivi
sekamuotoisestamme
Elatiivi
sekamuotoisestanne
Elatiivi
sekamuotoisestaan
Elatiivi
sekamuotoisestansa
Monikon elatiivi
sekamuotoisista
Monikon elatiivi
sekamuotoisistani
Monikon elatiivi
sekamuotoisistasi
Monikon elatiivi
sekamuotoisistamme
Monikon elatiivi
sekamuotoisistanne
Monikon elatiivi
sekamuotoisistaan
Monikon elatiivi
sekamuotoisistansa
Illatiivi
sekamuotoiseen
Illatiivi
sekamuotoiseeni
Illatiivi
sekamuotoiseesi
Illatiivi
sekamuotoiseemme
Illatiivi
sekamuotoiseenne
Illatiivi
sekamuotoiseensa
Monikon illatiivi
sekamuotoisiin
Monikon illatiivi
sekamuotoisiini
Monikon illatiivi
sekamuotoisiisi
Monikon illatiivi
sekamuotoisiimme
Monikon illatiivi
sekamuotoisiinne
Monikon illatiivi
sekamuotoisiinsa
Adessiivi
sekamuotoisella
Adessiivi
sekamuotoisellani
Adessiivi
sekamuotoisellasi
Adessiivi
sekamuotoisellamme
Adessiivi
sekamuotoisellanne
Adessiivi
sekamuotoisellaan
Adessiivi
sekamuotoisellansa
Monikon adessiivi
sekamuotoisilla
Monikon adessiivi
sekamuotoisillani
Monikon adessiivi
sekamuotoisillasi
Monikon adessiivi
sekamuotoisillamme
Monikon adessiivi
sekamuotoisillanne
Monikon adessiivi
sekamuotoisillaan
Monikon adessiivi
sekamuotoisillansa
Ablatiivi
sekamuotoiselta
Ablatiivi
sekamuotoiseltani
Ablatiivi
sekamuotoiseltasi
Ablatiivi
sekamuotoiseltamme
Ablatiivi
sekamuotoiseltanne
Ablatiivi
sekamuotoiseltaan
Ablatiivi
sekamuotoiseltansa
Monikon ablatiivi
sekamuotoisilta
Monikon ablatiivi
sekamuotoisiltani
Monikon ablatiivi
sekamuotoisiltasi
Monikon ablatiivi
sekamuotoisiltamme
Monikon ablatiivi
sekamuotoisiltanne
Monikon ablatiivi
sekamuotoisiltaan
Monikon ablatiivi
sekamuotoisiltansa
Allatiivi
sekamuotoiselle
Allatiivi
sekamuotoiselleni
Allatiivi
sekamuotoisellesi
Allatiivi
sekamuotoisellemme
Allatiivi
sekamuotoisellenne
Allatiivi
sekamuotoiselleen
Allatiivi
sekamuotoisellensa
Monikon allatiivi
sekamuotoisille
Monikon allatiivi
sekamuotoisilleni
Monikon allatiivi
sekamuotoisillesi
Monikon allatiivi
sekamuotoisillemme
Monikon allatiivi
sekamuotoisillenne
Monikon allatiivi
sekamuotoisilleen
Monikon allatiivi
sekamuotoisillensa
Essiivi
sekamuotoisena
Essiivi
sekamuotoisenani
Essiivi
sekamuotoisenasi
Essiivi
sekamuotoisenamme
Essiivi
sekamuotoisenanne
Essiivi
sekamuotoisenaan
Essiivi
sekamuotoisenansa
Monikon essiivi
sekamuotoisina
Monikon essiivi
sekamuotoisinani
Monikon essiivi
sekamuotoisinasi
Monikon essiivi
sekamuotoisinamme
Monikon essiivi
sekamuotoisinanne
Monikon essiivi
sekamuotoisinaan
Monikon essiivi
sekamuotoisinansa
Translatiivi
sekamuotoiseksi
Translatiivi
sekamuotoisekseni
Translatiivi
sekamuotoiseksesi
Translatiivi
sekamuotoiseksemme
Translatiivi
sekamuotoiseksenne
Translatiivi
sekamuotoisekseen
Translatiivi
sekamuotoiseksensa
Monikon translatiivi
sekamuotoisiksi
Monikon translatiivi
sekamuotoisikseni
Monikon translatiivi
sekamuotoisiksesi
Monikon translatiivi
sekamuotoisiksemme
Monikon translatiivi
sekamuotoisiksenne
Monikon translatiivi
sekamuotoisikseen
Monikon translatiivi
sekamuotoisiksensa
Monikon instruktiivi
sekamuotoisin
Abessiivi
sekamuotoisetta
Abessiivi
sekamuotoisettani
Abessiivi
sekamuotoisettasi
Abessiivi
sekamuotoisettamme
Abessiivi
sekamuotoisettanne
Abessiivi
sekamuotoisettaan
Abessiivi
sekamuotoisettansa
Monikon abessiivi
sekamuotoisitta
Monikon abessiivi
sekamuotoisittani
Monikon abessiivi
sekamuotoisittasi
Monikon abessiivi
sekamuotoisittamme
Monikon abessiivi
sekamuotoisittanne
Monikon abessiivi
sekamuotoisittaan
Monikon abessiivi
sekamuotoisittansa
Monikon komitatiivi
sekamuotoisine
Monikon komitatiivi
sekamuotoisineni
Monikon komitatiivi
sekamuotoisinesi
Monikon komitatiivi
sekamuotoisinemme
Monikon komitatiivi
sekamuotoisinenne
Monikon komitatiivi
sekamuotoisineen
Monikon komitatiivi
sekamuotoisinensa
Monikon akkusatiivi
sekamuotoiset
Monikon akkusatiivi
sekamuotoiseni
Monikon akkusatiivi
sekamuotoisesi
Monikon akkusatiivi
sekamuotoisemme
Monikon akkusatiivi
sekamuotoisenne
Monikon akkusatiivi
sekamuotoisensa
Akkusatiivi
sekamuotoiseni
Akkusatiivi
sekamuotoisesi
Akkusatiivi
sekamuotoisemme
Akkusatiivi
sekamuotoisenne
Akkusatiivi
sekamuotoisensa