Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tarhaukset | Genetiivi | tarhauksen |
| Monikon genetiivi | tarhausten | Monikon genetiivi | tarhauksien |
| Partitiivi | tarhausta | Monikon partitiivi | tarhauksia |
| Inessiivi | tarhauksessa | Monikon inessiivi | tarhauksissa |
| Elatiivi | tarhauksesta | Monikon elatiivi | tarhauksista |
| Illatiivi | tarhaukseen | Monikon illatiivi | tarhauksiin |
| Adessiivi | tarhauksella | Monikon adessiivi | tarhauksilla |
| Ablatiivi | tarhaukselta | Monikon ablatiivi | tarhauksilta |
| Allatiivi | tarhaukselle | Monikon allatiivi | tarhauksille |
| Essiivi | tarhauksena | Monikon essiivi | tarhauksina |
| Translatiivi | tarhaukseksi | Monikon translatiivi | tarhauksiksi |
| Monikon instruktiivi | tarhauksin | Abessiivi | tarhauksetta |
| Monikon abessiivi | tarhauksitta | Monikon akkusatiivi | tarhaukset |