Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kahkot | Monikko | kahkoni |
| Monikko | kahkosi | Monikko | kahkomme |
| Monikko | kahkonne | Monikko | kahkonsa |
| Genetiivi | kahkon | Genetiivi | kahkoni |
| Genetiivi | kahkosi | Genetiivi | kahkomme |
| Genetiivi | kahkonne | Genetiivi | kahkonsa |
| Monikon genetiivi | kahkojen | Monikon genetiivi | kahkojeni |
| Monikon genetiivi | kahkojesi | Monikon genetiivi | kahkojemme |
| Monikon genetiivi | kahkojenne | Monikon genetiivi | kahkojensa |
| Partitiivi | kahkoa | Partitiivi | kahkoani |
| Partitiivi | kahkoasi | Partitiivi | kahkoamme |
| Partitiivi | kahkoanne | Partitiivi | kahkoaan |
| Partitiivi | kahkoansa | Monikon partitiivi | kahkoja |
| Monikon partitiivi | kahkojani | Monikon partitiivi | kahkojasi |
| Monikon partitiivi | kahkojamme | Monikon partitiivi | kahkojanne |
| Monikon partitiivi | kahkojaan | Monikon partitiivi | kahkojansa |
| Inessiivi | kahkossa | Inessiivi | kahkossani |
| Inessiivi | kahkossasi | Inessiivi | kahkossamme |
| Inessiivi | kahkossanne | Inessiivi | kahkossaan |
| Inessiivi | kahkossansa | Monikon inessiivi | kahkoissa |
| Monikon inessiivi | kahkoissani | Monikon inessiivi | kahkoissasi |
| Monikon inessiivi | kahkoissamme | Monikon inessiivi | kahkoissanne |
| Monikon inessiivi | kahkoissaan | Monikon inessiivi | kahkoissansa |
| Elatiivi | kahkosta | Elatiivi | kahkostani |
| Elatiivi | kahkostasi | Elatiivi | kahkostamme |
| Elatiivi | kahkostanne | Elatiivi | kahkostaan |
| Elatiivi | kahkostansa | Monikon elatiivi | kahkoista |
| Monikon elatiivi | kahkoistani | Monikon elatiivi | kahkoistasi |
| Monikon elatiivi | kahkoistamme | Monikon elatiivi | kahkoistanne |
| Monikon elatiivi | kahkoistaan | Monikon elatiivi | kahkoistansa |
| Illatiivi | kahkoon | Illatiivi | kahkooni |
| Illatiivi | kahkoosi | Illatiivi | kahkoomme |
| Illatiivi | kahkoonne | Illatiivi | kahkoonsa |
| Monikon illatiivi | kahkoihin | Monikon illatiivi | kahkoihini |
| Monikon illatiivi | kahkoihisi | Monikon illatiivi | kahkoihimme |
| Monikon illatiivi | kahkoihinne | Monikon illatiivi | kahkoihinsa |
| Adessiivi | kahkolla | Adessiivi | kahkollani |
| Adessiivi | kahkollasi | Adessiivi | kahkollamme |
| Adessiivi | kahkollanne | Adessiivi | kahkollaan |
| Adessiivi | kahkollansa | Monikon adessiivi | kahkoilla |
| Monikon adessiivi | kahkoillani | Monikon adessiivi | kahkoillasi |
| Monikon adessiivi | kahkoillamme | Monikon adessiivi | kahkoillanne |
| Monikon adessiivi | kahkoillaan | Monikon adessiivi | kahkoillansa |
| Ablatiivi | kahkolta | Ablatiivi | kahkoltani |
| Ablatiivi | kahkoltasi | Ablatiivi | kahkoltamme |
| Ablatiivi | kahkoltanne | Ablatiivi | kahkoltaan |
| Ablatiivi | kahkoltansa | Monikon ablatiivi | kahkoilta |
| Monikon ablatiivi | kahkoiltani | Monikon ablatiivi | kahkoiltasi |
| Monikon ablatiivi | kahkoiltamme | Monikon ablatiivi | kahkoiltanne |
| Monikon ablatiivi | kahkoiltaan | Monikon ablatiivi | kahkoiltansa |
| Allatiivi | kahkolle | Allatiivi | kahkolleni |
| Allatiivi | kahkollesi | Allatiivi | kahkollemme |
| Allatiivi | kahkollenne | Allatiivi | kahkolleen |
| Allatiivi | kahkollensa | Monikon allatiivi | kahkoille |
| Monikon allatiivi | kahkoilleni | Monikon allatiivi | kahkoillesi |
| Monikon allatiivi | kahkoillemme | Monikon allatiivi | kahkoillenne |
| Monikon allatiivi | kahkoilleen | Monikon allatiivi | kahkoillensa |
| Essiivi | kahkona | Essiivi | kahkonani |
| Essiivi | kahkonasi | Essiivi | kahkonamme |
| Essiivi | kahkonanne | Essiivi | kahkonaan |
| Essiivi | kahkonansa | Monikon essiivi | kahkoina |
| Monikon essiivi | kahkoinani | Monikon essiivi | kahkoinasi |
| Monikon essiivi | kahkoinamme | Monikon essiivi | kahkoinanne |
| Monikon essiivi | kahkoinaan | Monikon essiivi | kahkoinansa |
| Translatiivi | kahkoksi | Translatiivi | kahkokseni |
| Translatiivi | kahkoksesi | Translatiivi | kahkoksemme |
| Translatiivi | kahkoksenne | Translatiivi | kahkokseen |
| Translatiivi | kahkoksensa | Monikon translatiivi | kahkoiksi |
| Monikon translatiivi | kahkoikseni | Monikon translatiivi | kahkoiksesi |
| Monikon translatiivi | kahkoiksemme | Monikon translatiivi | kahkoiksenne |
| Monikon translatiivi | kahkoikseen | Monikon translatiivi | kahkoiksensa |
| Monikon instruktiivi | kahkoin | Abessiivi | kahkotta |
| Abessiivi | kahkottani | Abessiivi | kahkottasi |
| Abessiivi | kahkottamme | Abessiivi | kahkottanne |
| Abessiivi | kahkottaan | Abessiivi | kahkottansa |
| Monikon abessiivi | kahkoitta | Monikon abessiivi | kahkoittani |
| Monikon abessiivi | kahkoittasi | Monikon abessiivi | kahkoittamme |
| Monikon abessiivi | kahkoittanne | Monikon abessiivi | kahkoittaan |
| Monikon abessiivi | kahkoittansa | Monikon komitatiivi | kahkoine |
| Monikon komitatiivi | kahkoineni | Monikon komitatiivi | kahkoinesi |
| Monikon komitatiivi | kahkoinemme | Monikon komitatiivi | kahkoinenne |
| Monikon komitatiivi | kahkoineen | Monikon komitatiivi | kahkoinensa |
| Monikon akkusatiivi | kahkot | Monikon akkusatiivi | kahkoni |
| Monikon akkusatiivi | kahkosi | Monikon akkusatiivi | kahkomme |
| Monikon akkusatiivi | kahkonne | Monikon akkusatiivi | kahkonsa |
| Akkusatiivi | kahkoni | Akkusatiivi | kahkosi |
| Akkusatiivi | kahkomme | Akkusatiivi | kahkonne |
| Akkusatiivi | kahkonsa |