Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
stark naked
Määritelmät
Adjektiivi
ihka
alaston
, täysin
alaston
Taivutusmuodot
Monikko
ilkialastomat
Monikko
ilkialastomani
Monikko
ilkialastomasi
Monikko
ilkialastomamme
Monikko
ilkialastomanne
Monikko
ilkialastomansa
Genetiivi
ilkialastoman
Genetiivi
ilkialastomani
Genetiivi
ilkialastomasi
Genetiivi
ilkialastomamme
Genetiivi
ilkialastomanne
Genetiivi
ilkialastomansa
Monikon genetiivi
ilkialastomien
Monikon genetiivi
ilkialastomieni
Monikon genetiivi
ilkialastomiesi
Monikon genetiivi
ilkialastomiemme
Monikon genetiivi
ilkialastomienne
Monikon genetiivi
ilkialastomiensa
Partitiivi
ilkialastonta
Partitiivi
ilkialastontani
Partitiivi
ilkialastontasi
Partitiivi
ilkialastontamme
Partitiivi
ilkialastontanne
Partitiivi
ilkialastontaan
Partitiivi
ilkialastontansa
Monikon partitiivi
ilkialastomia
Monikon partitiivi
ilkialastomiani
Monikon partitiivi
ilkialastomiasi
Monikon partitiivi
ilkialastomiamme
Monikon partitiivi
ilkialastomianne
Monikon partitiivi
ilkialastomiaan
Monikon partitiivi
ilkialastomiansa
Inessiivi
ilkialastomassa
Inessiivi
ilkialastomassani
Inessiivi
ilkialastomassasi
Inessiivi
ilkialastomassamme
Inessiivi
ilkialastomassanne
Inessiivi
ilkialastomassaan
Inessiivi
ilkialastomassansa
Monikon inessiivi
ilkialastomissa
Monikon inessiivi
ilkialastomissani
Monikon inessiivi
ilkialastomissasi
Monikon inessiivi
ilkialastomissamme
Monikon inessiivi
ilkialastomissanne
Monikon inessiivi
ilkialastomissaan
Monikon inessiivi
ilkialastomissansa
Elatiivi
ilkialastomasta
Elatiivi
ilkialastomastani
Elatiivi
ilkialastomastasi
Elatiivi
ilkialastomastamme
Elatiivi
ilkialastomastanne
Elatiivi
ilkialastomastaan
Elatiivi
ilkialastomastansa
Monikon elatiivi
ilkialastomista
Monikon elatiivi
ilkialastomistani
Monikon elatiivi
ilkialastomistasi
Monikon elatiivi
ilkialastomistamme
Monikon elatiivi
ilkialastomistanne
Monikon elatiivi
ilkialastomistaan
Monikon elatiivi
ilkialastomistansa
Illatiivi
ilkialastomaan
Illatiivi
ilkialastomaani
Illatiivi
ilkialastomaasi
Illatiivi
ilkialastomaamme
Illatiivi
ilkialastomaanne
Illatiivi
ilkialastomaansa
Monikon illatiivi
ilkialastomiin
Monikon illatiivi
ilkialastomiini
Monikon illatiivi
ilkialastomiisi
Monikon illatiivi
ilkialastomiimme
Monikon illatiivi
ilkialastomiinne
Monikon illatiivi
ilkialastomiinsa
Adessiivi
ilkialastomalla
Adessiivi
ilkialastomallani
Adessiivi
ilkialastomallasi
Adessiivi
ilkialastomallamme
Adessiivi
ilkialastomallanne
Adessiivi
ilkialastomallaan
Adessiivi
ilkialastomallansa
Monikon adessiivi
ilkialastomilla
Monikon adessiivi
ilkialastomillani
Monikon adessiivi
ilkialastomillasi
Monikon adessiivi
ilkialastomillamme
Monikon adessiivi
ilkialastomillanne
Monikon adessiivi
ilkialastomillaan
Monikon adessiivi
ilkialastomillansa
Ablatiivi
ilkialastomalta
Ablatiivi
ilkialastomaltani
Ablatiivi
ilkialastomaltasi
Ablatiivi
ilkialastomaltamme
Ablatiivi
ilkialastomaltanne
Ablatiivi
ilkialastomaltaan
Ablatiivi
ilkialastomaltansa
Monikon ablatiivi
ilkialastomilta
Monikon ablatiivi
ilkialastomiltani
Monikon ablatiivi
ilkialastomiltasi
Monikon ablatiivi
ilkialastomiltamme
Monikon ablatiivi
ilkialastomiltanne
Monikon ablatiivi
ilkialastomiltaan
Monikon ablatiivi
ilkialastomiltansa
Allatiivi
ilkialastomalle
Allatiivi
ilkialastomalleni
Allatiivi
ilkialastomallesi
Allatiivi
ilkialastomallemme
Allatiivi
ilkialastomallenne
Allatiivi
ilkialastomalleen
Allatiivi
ilkialastomallensa
Monikon allatiivi
ilkialastomille
Monikon allatiivi
ilkialastomilleni
Monikon allatiivi
ilkialastomillesi
Monikon allatiivi
ilkialastomillemme
Monikon allatiivi
ilkialastomillenne
Monikon allatiivi
ilkialastomilleen
Monikon allatiivi
ilkialastomillensa
Essiivi
ilkialastomana
Essiivi
ilkialastomanani
Essiivi
ilkialastomanasi
Essiivi
ilkialastomanamme
Essiivi
ilkialastomananne
Essiivi
ilkialastomanaan
Essiivi
ilkialastomanansa
Monikon essiivi
ilkialastomina
Monikon essiivi
ilkialastominani
Monikon essiivi
ilkialastominasi
Monikon essiivi
ilkialastominamme
Monikon essiivi
ilkialastominanne
Monikon essiivi
ilkialastominaan
Monikon essiivi
ilkialastominansa
Translatiivi
ilkialastomaksi
Translatiivi
ilkialastomakseni
Translatiivi
ilkialastomaksesi
Translatiivi
ilkialastomaksemme
Translatiivi
ilkialastomaksenne
Translatiivi
ilkialastomakseen
Translatiivi
ilkialastomaksensa
Monikon translatiivi
ilkialastomiksi
Monikon translatiivi
ilkialastomikseni
Monikon translatiivi
ilkialastomiksesi
Monikon translatiivi
ilkialastomiksemme
Monikon translatiivi
ilkialastomiksenne
Monikon translatiivi
ilkialastomikseen
Monikon translatiivi
ilkialastomiksensa
Monikon instruktiivi
ilkialastomin
Abessiivi
ilkialastomatta
Abessiivi
ilkialastomattani
Abessiivi
ilkialastomattasi
Abessiivi
ilkialastomattamme
Abessiivi
ilkialastomattanne
Abessiivi
ilkialastomattaan
Abessiivi
ilkialastomattansa
Monikon abessiivi
ilkialastomitta
Monikon abessiivi
ilkialastomittani
Monikon abessiivi
ilkialastomittasi
Monikon abessiivi
ilkialastomittamme
Monikon abessiivi
ilkialastomittanne
Monikon abessiivi
ilkialastomittaan
Monikon abessiivi
ilkialastomittansa
Monikon komitatiivi
ilkialastomine
Monikon komitatiivi
ilkialastomineni
Monikon komitatiivi
ilkialastominesi
Monikon komitatiivi
ilkialastominemme
Monikon komitatiivi
ilkialastominenne
Monikon komitatiivi
ilkialastomineen
Monikon komitatiivi
ilkialastominensa
Monikon akkusatiivi
ilkialastomat
Monikon akkusatiivi
ilkialastomani
Monikon akkusatiivi
ilkialastomasi
Monikon akkusatiivi
ilkialastomamme
Monikon akkusatiivi
ilkialastomanne
Monikon akkusatiivi
ilkialastomansa
Akkusatiivi
ilkialastomani
Akkusatiivi
ilkialastomasi
Akkusatiivi
ilkialastomamme
Akkusatiivi
ilkialastomanne
Akkusatiivi
ilkialastomansa
Luokat
Adjektiivit
Yhdyssanat