Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | mokailen | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | mokailet |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | mokailee | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | mokailemme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | mokailette | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | mokailevat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | mokailin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | mokailit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | mokaili | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | mokailimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | mokailitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | mokailivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | mokailisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | mokailisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | mokailisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | mokailisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | mokailisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | mokailisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | mokaile | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | mokailkoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | mokailkaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | mokailkaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | mokailkoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | mokaillen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | mokaillet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | mokaillee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | mokaillemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | mokaillette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | mokaillevat |