Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
thalamocortical
Taivutusmuodot
Monikko
talamokortikaaliset
Monikko
talamokortikaaliseni
Monikko
talamokortikaalisesi
Monikko
talamokortikaalisemme
Monikko
talamokortikaalisenne
Monikko
talamokortikaalisensa
Genetiivi
talamokortikaalisen
Genetiivi
talamokortikaaliseni
Genetiivi
talamokortikaalisesi
Genetiivi
talamokortikaalisemme
Genetiivi
talamokortikaalisenne
Genetiivi
talamokortikaalisensa
Monikon genetiivi
talamokortikaalisten
Monikon genetiivi
talamokortikaalisien
Monikon genetiivi
talamokortikaalisteni
Monikon genetiivi
talamokortikaalisieni
Monikon genetiivi
talamokortikaalistesi
Monikon genetiivi
talamokortikaalisiesi
Monikon genetiivi
talamokortikaalistemme
Monikon genetiivi
talamokortikaalisiemme
Monikon genetiivi
talamokortikaalistenne
Monikon genetiivi
talamokortikaalisienne
Monikon genetiivi
talamokortikaalistensa
Monikon genetiivi
talamokortikaalisiensa
Partitiivi
talamokortikaalista
Partitiivi
talamokortikaalistani
Partitiivi
talamokortikaalistasi
Partitiivi
talamokortikaalistamme
Partitiivi
talamokortikaalistanne
Partitiivi
talamokortikaalistaan
Partitiivi
talamokortikaalistansa
Monikon partitiivi
talamokortikaalisia
Monikon partitiivi
talamokortikaalisiani
Monikon partitiivi
talamokortikaalisiasi
Monikon partitiivi
talamokortikaalisiamme
Monikon partitiivi
talamokortikaalisianne
Monikon partitiivi
talamokortikaalisiaan
Monikon partitiivi
talamokortikaalisiansa
Inessiivi
talamokortikaalisessa
Inessiivi
talamokortikaalisessani
Inessiivi
talamokortikaalisessasi
Inessiivi
talamokortikaalisessamme
Inessiivi
talamokortikaalisessanne
Inessiivi
talamokortikaalisessaan
Inessiivi
talamokortikaalisessansa
Monikon inessiivi
talamokortikaalisissa
Monikon inessiivi
talamokortikaalisissani
Monikon inessiivi
talamokortikaalisissasi
Monikon inessiivi
talamokortikaalisissamme
Monikon inessiivi
talamokortikaalisissanne
Monikon inessiivi
talamokortikaalisissaan
Monikon inessiivi
talamokortikaalisissansa
Elatiivi
talamokortikaalisesta
Elatiivi
talamokortikaalisestani
Elatiivi
talamokortikaalisestasi
Elatiivi
talamokortikaalisestamme
Elatiivi
talamokortikaalisestanne
Elatiivi
talamokortikaalisestaan
Elatiivi
talamokortikaalisestansa
Monikon elatiivi
talamokortikaalisista
Monikon elatiivi
talamokortikaalisistani
Monikon elatiivi
talamokortikaalisistasi
Monikon elatiivi
talamokortikaalisistamme
Monikon elatiivi
talamokortikaalisistanne
Monikon elatiivi
talamokortikaalisistaan
Monikon elatiivi
talamokortikaalisistansa
Illatiivi
talamokortikaaliseen
Illatiivi
talamokortikaaliseeni
Illatiivi
talamokortikaaliseesi
Illatiivi
talamokortikaaliseemme
Illatiivi
talamokortikaaliseenne
Illatiivi
talamokortikaaliseensa
Monikon illatiivi
talamokortikaalisiin
Monikon illatiivi
talamokortikaalisiini
Monikon illatiivi
talamokortikaalisiisi
Monikon illatiivi
talamokortikaalisiimme
Monikon illatiivi
talamokortikaalisiinne
Monikon illatiivi
talamokortikaalisiinsa
Adessiivi
talamokortikaalisella
Adessiivi
talamokortikaalisellani
Adessiivi
talamokortikaalisellasi
Adessiivi
talamokortikaalisellamme
Adessiivi
talamokortikaalisellanne
Adessiivi
talamokortikaalisellaan
Adessiivi
talamokortikaalisellansa
Monikon adessiivi
talamokortikaalisilla
Monikon adessiivi
talamokortikaalisillani
Monikon adessiivi
talamokortikaalisillasi
Monikon adessiivi
talamokortikaalisillamme
Monikon adessiivi
talamokortikaalisillanne
Monikon adessiivi
talamokortikaalisillaan
Monikon adessiivi
talamokortikaalisillansa
Ablatiivi
talamokortikaaliselta
Ablatiivi
talamokortikaaliseltani
Ablatiivi
talamokortikaaliseltasi
Ablatiivi
talamokortikaaliseltamme
Ablatiivi
talamokortikaaliseltanne
Ablatiivi
talamokortikaaliseltaan
Ablatiivi
talamokortikaaliseltansa
Monikon ablatiivi
talamokortikaalisilta
Monikon ablatiivi
talamokortikaalisiltani
Monikon ablatiivi
talamokortikaalisiltasi
Monikon ablatiivi
talamokortikaalisiltamme
Monikon ablatiivi
talamokortikaalisiltanne
Monikon ablatiivi
talamokortikaalisiltaan
Monikon ablatiivi
talamokortikaalisiltansa
Allatiivi
talamokortikaaliselle
Allatiivi
talamokortikaaliselleni
Allatiivi
talamokortikaalisellesi
Allatiivi
talamokortikaalisellemme
Allatiivi
talamokortikaalisellenne
Allatiivi
talamokortikaaliselleen
Allatiivi
talamokortikaalisellensa
Monikon allatiivi
talamokortikaalisille
Monikon allatiivi
talamokortikaalisilleni
Monikon allatiivi
talamokortikaalisillesi
Monikon allatiivi
talamokortikaalisillemme
Monikon allatiivi
talamokortikaalisillenne
Monikon allatiivi
talamokortikaalisilleen
Monikon allatiivi
talamokortikaalisillensa
Essiivi
talamokortikaalisena
Essiivi
talamokortikaalisenani
Essiivi
talamokortikaalisenasi
Essiivi
talamokortikaalisenamme
Essiivi
talamokortikaalisenanne
Essiivi
talamokortikaalisenaan
Essiivi
talamokortikaalisenansa
Monikon essiivi
talamokortikaalisina
Monikon essiivi
talamokortikaalisinani
Monikon essiivi
talamokortikaalisinasi
Monikon essiivi
talamokortikaalisinamme
Monikon essiivi
talamokortikaalisinanne
Monikon essiivi
talamokortikaalisinaan
Monikon essiivi
talamokortikaalisinansa
Translatiivi
talamokortikaaliseksi
Translatiivi
talamokortikaalisekseni
Translatiivi
talamokortikaaliseksesi
Translatiivi
talamokortikaaliseksemme
Translatiivi
talamokortikaaliseksenne
Translatiivi
talamokortikaalisekseen
Translatiivi
talamokortikaaliseksensa
Monikon translatiivi
talamokortikaalisiksi
Monikon translatiivi
talamokortikaalisikseni
Monikon translatiivi
talamokortikaalisiksesi
Monikon translatiivi
talamokortikaalisiksemme
Monikon translatiivi
talamokortikaalisiksenne
Monikon translatiivi
talamokortikaalisikseen
Monikon translatiivi
talamokortikaalisiksensa
Monikon instruktiivi
talamokortikaalisin
Abessiivi
talamokortikaalisetta
Abessiivi
talamokortikaalisettani
Abessiivi
talamokortikaalisettasi
Abessiivi
talamokortikaalisettamme
Abessiivi
talamokortikaalisettanne
Abessiivi
talamokortikaalisettaan
Abessiivi
talamokortikaalisettansa
Monikon abessiivi
talamokortikaalisitta
Monikon abessiivi
talamokortikaalisittani
Monikon abessiivi
talamokortikaalisittasi
Monikon abessiivi
talamokortikaalisittamme
Monikon abessiivi
talamokortikaalisittanne
Monikon abessiivi
talamokortikaalisittaan
Monikon abessiivi
talamokortikaalisittansa
Monikon komitatiivi
talamokortikaalisine
Monikon komitatiivi
talamokortikaalisineni
Monikon komitatiivi
talamokortikaalisinesi
Monikon komitatiivi
talamokortikaalisinemme
Monikon komitatiivi
talamokortikaalisinenne
Monikon komitatiivi
talamokortikaalisineen
Monikon komitatiivi
talamokortikaalisinensa
Monikon akkusatiivi
talamokortikaaliset
Monikon akkusatiivi
talamokortikaaliseni
Monikon akkusatiivi
talamokortikaalisesi
Monikon akkusatiivi
talamokortikaalisemme
Monikon akkusatiivi
talamokortikaalisenne
Monikon akkusatiivi
talamokortikaalisensa
Akkusatiivi
talamokortikaaliseni
Akkusatiivi
talamokortikaalisesi
Akkusatiivi
talamokortikaalisemme
Akkusatiivi
talamokortikaalisenne
Akkusatiivi
talamokortikaalisensa
Luokat
Adjektiivit
Anatomia
Patologia