Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantithalamocortical

Taivutusmuodot

MonikkotalamokortikaalisetMonikkotalamokortikaaliseni
MonikkotalamokortikaalisesiMonikkotalamokortikaalisemme
MonikkotalamokortikaalisenneMonikkotalamokortikaalisensa
GenetiivitalamokortikaalisenGenetiivitalamokortikaaliseni
GenetiivitalamokortikaalisesiGenetiivitalamokortikaalisemme
GenetiivitalamokortikaalisenneGenetiivitalamokortikaalisensa
Monikon genetiivitalamokortikaalistenMonikon genetiivitalamokortikaalisien
Monikon genetiivitalamokortikaalisteniMonikon genetiivitalamokortikaalisieni
Monikon genetiivitalamokortikaalistesiMonikon genetiivitalamokortikaalisiesi
Monikon genetiivitalamokortikaalistemmeMonikon genetiivitalamokortikaalisiemme
Monikon genetiivitalamokortikaalistenneMonikon genetiivitalamokortikaalisienne
Monikon genetiivitalamokortikaalistensaMonikon genetiivitalamokortikaalisiensa
PartitiivitalamokortikaalistaPartitiivitalamokortikaalistani
PartitiivitalamokortikaalistasiPartitiivitalamokortikaalistamme
PartitiivitalamokortikaalistannePartitiivitalamokortikaalistaan
PartitiivitalamokortikaalistansaMonikon partitiivitalamokortikaalisia
Monikon partitiivitalamokortikaalisianiMonikon partitiivitalamokortikaalisiasi
Monikon partitiivitalamokortikaalisiammeMonikon partitiivitalamokortikaalisianne
Monikon partitiivitalamokortikaalisiaanMonikon partitiivitalamokortikaalisiansa
InessiivitalamokortikaalisessaInessiivitalamokortikaalisessani
InessiivitalamokortikaalisessasiInessiivitalamokortikaalisessamme
InessiivitalamokortikaalisessanneInessiivitalamokortikaalisessaan
InessiivitalamokortikaalisessansaMonikon inessiivitalamokortikaalisissa
Monikon inessiivitalamokortikaalisissaniMonikon inessiivitalamokortikaalisissasi
Monikon inessiivitalamokortikaalisissammeMonikon inessiivitalamokortikaalisissanne
Monikon inessiivitalamokortikaalisissaanMonikon inessiivitalamokortikaalisissansa
ElatiivitalamokortikaalisestaElatiivitalamokortikaalisestani
ElatiivitalamokortikaalisestasiElatiivitalamokortikaalisestamme
ElatiivitalamokortikaalisestanneElatiivitalamokortikaalisestaan
ElatiivitalamokortikaalisestansaMonikon elatiivitalamokortikaalisista
Monikon elatiivitalamokortikaalisistaniMonikon elatiivitalamokortikaalisistasi
Monikon elatiivitalamokortikaalisistammeMonikon elatiivitalamokortikaalisistanne
Monikon elatiivitalamokortikaalisistaanMonikon elatiivitalamokortikaalisistansa
IllatiivitalamokortikaaliseenIllatiivitalamokortikaaliseeni
IllatiivitalamokortikaaliseesiIllatiivitalamokortikaaliseemme
IllatiivitalamokortikaaliseenneIllatiivitalamokortikaaliseensa
Monikon illatiivitalamokortikaalisiinMonikon illatiivitalamokortikaalisiini
Monikon illatiivitalamokortikaalisiisiMonikon illatiivitalamokortikaalisiimme
Monikon illatiivitalamokortikaalisiinneMonikon illatiivitalamokortikaalisiinsa
AdessiivitalamokortikaalisellaAdessiivitalamokortikaalisellani
AdessiivitalamokortikaalisellasiAdessiivitalamokortikaalisellamme
AdessiivitalamokortikaalisellanneAdessiivitalamokortikaalisellaan
AdessiivitalamokortikaalisellansaMonikon adessiivitalamokortikaalisilla
Monikon adessiivitalamokortikaalisillaniMonikon adessiivitalamokortikaalisillasi
Monikon adessiivitalamokortikaalisillammeMonikon adessiivitalamokortikaalisillanne
Monikon adessiivitalamokortikaalisillaanMonikon adessiivitalamokortikaalisillansa
AblatiivitalamokortikaaliseltaAblatiivitalamokortikaaliseltani
AblatiivitalamokortikaaliseltasiAblatiivitalamokortikaaliseltamme
AblatiivitalamokortikaaliseltanneAblatiivitalamokortikaaliseltaan
AblatiivitalamokortikaaliseltansaMonikon ablatiivitalamokortikaalisilta
Monikon ablatiivitalamokortikaalisiltaniMonikon ablatiivitalamokortikaalisiltasi
Monikon ablatiivitalamokortikaalisiltammeMonikon ablatiivitalamokortikaalisiltanne
Monikon ablatiivitalamokortikaalisiltaanMonikon ablatiivitalamokortikaalisiltansa
AllatiivitalamokortikaaliselleAllatiivitalamokortikaaliselleni
AllatiivitalamokortikaalisellesiAllatiivitalamokortikaalisellemme
AllatiivitalamokortikaalisellenneAllatiivitalamokortikaaliselleen
AllatiivitalamokortikaalisellensaMonikon allatiivitalamokortikaalisille
Monikon allatiivitalamokortikaalisilleniMonikon allatiivitalamokortikaalisillesi
Monikon allatiivitalamokortikaalisillemmeMonikon allatiivitalamokortikaalisillenne
Monikon allatiivitalamokortikaalisilleenMonikon allatiivitalamokortikaalisillensa
EssiivitalamokortikaalisenaEssiivitalamokortikaalisenani
EssiivitalamokortikaalisenasiEssiivitalamokortikaalisenamme
EssiivitalamokortikaalisenanneEssiivitalamokortikaalisenaan
EssiivitalamokortikaalisenansaMonikon essiivitalamokortikaalisina
Monikon essiivitalamokortikaalisinaniMonikon essiivitalamokortikaalisinasi
Monikon essiivitalamokortikaalisinammeMonikon essiivitalamokortikaalisinanne
Monikon essiivitalamokortikaalisinaanMonikon essiivitalamokortikaalisinansa
TranslatiivitalamokortikaaliseksiTranslatiivitalamokortikaalisekseni
TranslatiivitalamokortikaaliseksesiTranslatiivitalamokortikaaliseksemme
TranslatiivitalamokortikaaliseksenneTranslatiivitalamokortikaalisekseen
TranslatiivitalamokortikaaliseksensaMonikon translatiivitalamokortikaalisiksi
Monikon translatiivitalamokortikaalisikseniMonikon translatiivitalamokortikaalisiksesi
Monikon translatiivitalamokortikaalisiksemmeMonikon translatiivitalamokortikaalisiksenne
Monikon translatiivitalamokortikaalisikseenMonikon translatiivitalamokortikaalisiksensa
Monikon instruktiivitalamokortikaalisinAbessiivitalamokortikaalisetta
AbessiivitalamokortikaalisettaniAbessiivitalamokortikaalisettasi
AbessiivitalamokortikaalisettammeAbessiivitalamokortikaalisettanne
AbessiivitalamokortikaalisettaanAbessiivitalamokortikaalisettansa
Monikon abessiivitalamokortikaalisittaMonikon abessiivitalamokortikaalisittani
Monikon abessiivitalamokortikaalisittasiMonikon abessiivitalamokortikaalisittamme
Monikon abessiivitalamokortikaalisittanneMonikon abessiivitalamokortikaalisittaan
Monikon abessiivitalamokortikaalisittansaMonikon komitatiivitalamokortikaalisine
Monikon komitatiivitalamokortikaalisineniMonikon komitatiivitalamokortikaalisinesi
Monikon komitatiivitalamokortikaalisinemmeMonikon komitatiivitalamokortikaalisinenne
Monikon komitatiivitalamokortikaalisineenMonikon komitatiivitalamokortikaalisinensa
Monikon akkusatiivitalamokortikaalisetMonikon akkusatiivitalamokortikaaliseni
Monikon akkusatiivitalamokortikaalisesiMonikon akkusatiivitalamokortikaalisemme
Monikon akkusatiivitalamokortikaalisenneMonikon akkusatiivitalamokortikaalisensa
AkkusatiivitalamokortikaaliseniAkkusatiivitalamokortikaalisesi
AkkusatiivitalamokortikaalisemmeAkkusatiivitalamokortikaalisenne
Akkusatiivitalamokortikaalisensa