Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkojääpurretGenetiivijääpurren
Monikon genetiivijääpursienPartitiivijääpurtta
Monikon partitiivijääpursiaInessiivijääpurressa
Monikon inessiivijääpursissaElatiivijääpurresta
Monikon elatiivijääpursistaIllatiivijääpurteen
Monikon illatiivijääpursiinAdessiivijääpurrella
Monikon adessiivijääpursillaAblatiivijääpurrelta
Monikon ablatiivijääpursiltaAllatiivijääpurrelle
Monikon allatiivijääpursilleEssiivijääpurtena
Monikon essiivijääpursinaTranslatiivijääpurreksi
Monikon translatiivijääpursiksiMonikon instruktiivijääpursin
AbessiivijääpurrettaMonikon abessiivijääpursitta
Monikon akkusatiivijääpurret