| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | koprofagiat | Genetiivi | koprofagian |
| Monikon genetiivi | koprofagioiden | Monikon genetiivi | koprofagioitten |
| Partitiivi | koprofagiaa | Monikon partitiivi | koprofagioita |
| Inessiivi | koprofagiassa | Monikon inessiivi | koprofagioissa |
| Elatiivi | koprofagiasta | Monikon elatiivi | koprofagioista |
| Illatiivi | koprofagiaan | Monikon illatiivi | koprofagioihin |
| Adessiivi | koprofagialla | Monikon adessiivi | koprofagioilla |
| Ablatiivi | koprofagialta | Monikon ablatiivi | koprofagioilta |
| Allatiivi | koprofagialle | Monikon allatiivi | koprofagioille |
| Essiivi | koprofagiana | Monikon essiivi | koprofagioina |
| Translatiivi | koprofagiaksi | Monikon translatiivi | koprofagioiksi |
| Monikon instruktiivi | koprofagioin | Abessiivi | koprofagiatta |
| Monikon abessiivi | koprofagioitta | Monikon akkusatiivi | koprofagiat |