Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Määritelmät

Substantiivi

  1. ulosteen syöminen

Taivutusmuodot

MonikkokoprofagiatGenetiivikoprofagian
Monikon genetiivikoprofagioidenMonikon genetiivikoprofagioitten
PartitiivikoprofagiaaMonikon partitiivikoprofagioita
InessiivikoprofagiassaMonikon inessiivikoprofagioissa
ElatiivikoprofagiastaMonikon elatiivikoprofagioista
IllatiivikoprofagiaanMonikon illatiivikoprofagioihin
AdessiivikoprofagiallaMonikon adessiivikoprofagioilla
AblatiivikoprofagialtaMonikon ablatiivikoprofagioilta
AllatiivikoprofagialleMonikon allatiivikoprofagioille
EssiivikoprofagianaMonikon essiivikoprofagioina
TranslatiivikoprofagiaksiMonikon translatiivikoprofagioiksi
Monikon instruktiivikoprofagioinAbessiivikoprofagiatta
Monikon abessiivikoprofagioittaMonikon akkusatiivikoprofagiat

Luokat