Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoryömintävaihteetGenetiiviryömintävaihteen
Monikon genetiiviryömintävaihteidenMonikon genetiiviryömintävaihteitten
PartitiiviryömintävaihdettaMonikon partitiiviryömintävaihteita
InessiiviryömintävaihteessaMonikon inessiiviryömintävaihteissa
ElatiiviryömintävaihteestaMonikon elatiiviryömintävaihteista
IllatiiviryömintävaihteeseenMonikon illatiiviryömintävaihteisiin
Monikon illatiiviryömintävaihteihinAdessiiviryömintävaihteella
Monikon adessiiviryömintävaihteillaAblatiiviryömintävaihteelta
Monikon ablatiiviryömintävaihteiltaAllatiiviryömintävaihteelle
Monikon allatiiviryömintävaihteilleEssiiviryömintävaihteena
Monikon essiiviryömintävaihteinaTranslatiiviryömintävaihteeksi
Monikon translatiiviryömintävaihteiksiMonikon instruktiiviryömintävaihtein
AbessiiviryömintävaihteettaMonikon abessiiviryömintävaihteitta
Monikon akkusatiiviryömintävaihteet