Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.laki

Taivutusmuodot

MonikkoyleiskaavoituksetGenetiiviyleiskaavoituksen
Monikon genetiiviyleiskaavoitustenMonikon genetiiviyleiskaavoituksien
PartitiiviyleiskaavoitustaMonikon partitiiviyleiskaavoituksia
InessiiviyleiskaavoituksessaMonikon inessiiviyleiskaavoituksissa
ElatiiviyleiskaavoituksestaMonikon elatiiviyleiskaavoituksista
IllatiiviyleiskaavoitukseenMonikon illatiiviyleiskaavoituksiin
AdessiiviyleiskaavoituksellaMonikon adessiiviyleiskaavoituksilla
AblatiiviyleiskaavoitukseltaMonikon ablatiiviyleiskaavoituksilta
AllatiiviyleiskaavoitukselleMonikon allatiiviyleiskaavoituksille
EssiiviyleiskaavoituksenaMonikon essiiviyleiskaavoituksina
TranslatiiviyleiskaavoitukseksiMonikon translatiiviyleiskaavoituksiksi
Monikon instruktiiviyleiskaavoituksinAbessiiviyleiskaavoituksetta
Monikon abessiiviyleiskaavoituksittaMonikon akkusatiiviyleiskaavoitukset