| Monikko | levähdyspaikat | Genetiivi | levähdyspaikan |
| Monikon genetiivi | levähdyspaikkojen | Partitiivi | levähdyspaikkaa |
| Monikon partitiivi | levähdyspaikkoja | Inessiivi | levähdyspaikassa |
| Monikon inessiivi | levähdyspaikoissa | Elatiivi | levähdyspaikasta |
| Monikon elatiivi | levähdyspaikoista | Illatiivi | levähdyspaikkaan |
| Monikon illatiivi | levähdyspaikkoihin | Adessiivi | levähdyspaikalla |
| Monikon adessiivi | levähdyspaikoilla | Ablatiivi | levähdyspaikalta |
| Monikon ablatiivi | levähdyspaikoilta | Allatiivi | levähdyspaikalle |
| Monikon allatiivi | levähdyspaikoille | Essiivi | levähdyspaikkana |
| Monikon essiivi | levähdyspaikkoina | Translatiivi | levähdyspaikaksi |
| Monikon translatiivi | levähdyspaikoiksi | Monikon instruktiivi | levähdyspaikoin |
| Abessiivi | levähdyspaikatta | Monikon abessiivi | levähdyspaikoitta |
| Monikon akkusatiivi | levähdyspaikat |