Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
tant {en}
  • Ääntäminen

Taivutusmuodot

Monikkotäti-ihmisetGenetiivitäti-ihmisen
Monikon genetiivitäti-ihmistenMonikon genetiivitäti-ihmisien
Partitiivitäti-ihmistäMonikon partitiivitäti-ihmisiä
Inessiivitäti-ihmisessäMonikon inessiivitäti-ihmisissä
Elatiivitäti-ihmisestäMonikon elatiivitäti-ihmisistä
Illatiivitäti-ihmiseenMonikon illatiivitäti-ihmisiin
Adessiivitäti-ihmiselläMonikon adessiivitäti-ihmisillä
Ablatiivitäti-ihmiseltäMonikon ablatiivitäti-ihmisiltä
Allatiivitäti-ihmiselleMonikon allatiivitäti-ihmisille
Essiivitäti-ihmisenäMonikon essiivitäti-ihmisinä
Translatiivitäti-ihmiseksiMonikon translatiivitäti-ihmisiksi
Monikon instruktiivitäti-ihmisinAbessiivitäti-ihmisettä
Monikon abessiivitäti-ihmisittäMonikon akkusatiivitäti-ihmiset