Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.
3.
Adjektiivit
4.
5.

Taivutusmuodot

MonikkoburkinafasolaisetGenetiiviburkinafasolaisen
Monikon genetiiviburkinafasolaistenMonikon genetiiviburkinafasolaisien
PartitiiviburkinafasolaistaMonikon partitiiviburkinafasolaisia
InessiiviburkinafasolaisessaMonikon inessiiviburkinafasolaisissa
ElatiiviburkinafasolaisestaMonikon elatiiviburkinafasolaisista
IllatiiviburkinafasolaiseenMonikon illatiiviburkinafasolaisiin
AdessiiviburkinafasolaisellaMonikon adessiiviburkinafasolaisilla
AblatiiviburkinafasolaiseltaMonikon ablatiiviburkinafasolaisilta
AllatiiviburkinafasolaiselleMonikon allatiiviburkinafasolaisille
EssiiviburkinafasolaisenaMonikon essiiviburkinafasolaisina
TranslatiiviburkinafasolaiseksiMonikon translatiiviburkinafasolaisiksi
Monikon instruktiiviburkinafasolaisinAbessiiviburkinafasolaisetta
Monikon abessiiviburkinafasolaisittaMonikon akkusatiiviburkinafasolaiset