Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosotavarustuksetGenetiivisotavarustuksen
Monikon genetiivisotavarustustenMonikon genetiivisotavarustuksien
PartitiivisotavarustustaMonikon partitiivisotavarustuksia
InessiivisotavarustuksessaMonikon inessiivisotavarustuksissa
ElatiivisotavarustuksestaMonikon elatiivisotavarustuksista
IllatiivisotavarustukseenMonikon illatiivisotavarustuksiin
AdessiivisotavarustuksellaMonikon adessiivisotavarustuksilla
AblatiivisotavarustukseltaMonikon ablatiivisotavarustuksilta
AllatiivisotavarustukselleMonikon allatiivisotavarustuksille
EssiivisotavarustuksenaMonikon essiivisotavarustuksina
TranslatiivisotavarustukseksiMonikon translatiivisotavarustuksiksi
Monikon instruktiivisotavarustuksinAbessiivisotavarustuksetta
Monikon abessiivisotavarustuksittaMonikon akkusatiivisotavarustukset